Pühapäev, 2. oktoober Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Õnnetus tõstis päevakorrale ülekäiguradade tähistuse  
 
Järgmised Viimased
37 kommentaari
 
 
jah 08-02-07, 12:31:07
vähe on nad kl valgustatud ja mõni kus on ka valgustatud ja need mõned lambid pimestavad autojuhti ega ei saagi aru siis vihmase ilmaga kas on keegi üle käigu rajal v mitte üx pimedamaid ülekäigu kohti on tooma poe juures sebral, selle juurde võiks küll tulla üks valgustus mõlema pool tee äärt
-0   +0
Autosõitja 08-02-07, 12:50:27
Iga päev Kuressaare linna vahel autoga sõites olen jõudnud äratundmisele, et suur osa Saaremaa liiklusohtlikest olukordadest tuleb hoopis sellest, et autodel pole pidurid korras. Tulemuseks on see, et meie sohvrid (kellest suur osa Pärnust suuremasse linna sisse ei julge sõitagi) piduripedaali ei saa tunnistada, mistõttu auto hoogu vähendatakse vaid mootoril tuure alandades. Vöötrada vöötrajaks, kuid kitsastel tänavalõikudel vastutuleva auto läbilaskmiseks peatumist tuleb Kuressaare linna käänulistel ja äbarikel tänavatel hoopiski harva ette. Totaalsete torussepuhumisaktsioonide asemel võiks Eesti politsei hakata teedel hoopis autode tehnilist seisukorda jälgima - seda ka päris uutel autodel, kuna tehasedefektidega jõuvankreid müüakse meie postkommunistlikus riigis veel endisviisi sama vabalt kui Aafrikas.
-0   +0
Rudolf Auotsõitjale 08-02-07, 13:20:35
No nüüd sa liialdad veidi, kulla mees. Ma saan aru, et vanal suitseval sierra-pannil või roostes Ladal võivad pidurid teinekord streikida aga et see mingi massiline viga oleks nagu sinu jutust mulje jääb, seda nüüd küll pole täheldanud.
Aga selle osaga tuleb tõesti nõus olla, et rohkem tuleks teedel-tänavatel sõidukite tehnilist seisukorda jälgida küll, sest liikluses kohtab ikka teinekord täiesti hirmuäratavaid sõiduriistu, mille viimane remont ja "parim enne" jäi vist juba eelmisesse sajandisse.
-0   +0
ants 08-02-07, 13:30:03
Rohkem võiks kindlasti olla ka kõik puhuvad üritusi aga narkojoovet ei kontrolli seni saarel küll mitte keegi-kas siis meil polegi narkareid autoga sõitmas ja teisi inimesi ohustamas? Peale avariid kontrollitakse seni küll ainult alkoholijoovet autojuhil.
-0   +0
jah 08-02-07, 14:23:03
inimesed peaks ise ka rohkem vaatama, kas auto ikka jääb seisma, ei saa alati ilma vaatamata teele tormata.
-0   +0
härrased autosõitjad 08-02-07, 14:29:19
Võtke nüüd tuure natuke alla. Mis puutuvad siia pidurid? Lihtsalt tuleb ülekäigu kohti rohkem jälgida. Kõige enam segavad vahetult enne ülekäigu radasid parkivad autod, millede tagant teele tormavaid jalakäiaid ei suuda
näha. Ehk oskab autosõija soovitada, mida siis enne ülekäigu rada tega, kui pöörete mahavõtmisest jääb väheks!
Kas jääda seisma enne ülekäiku, tulla autost välja ja juhatada üksik uitaja üle tee!
-0   +0
Jalakäijatele 08-02-07, 14:58:33
ja asjameestele meeldetuletuseks. Ärge alati süüdistage juhte. Sõidutee oma sõiduradadega on siiski liiklusvahendite liiklemiseks mõeldud.Meil reguleerimata jalakäijate ülekäigurajad on ehitatud jalakäijatele sõidutee ületamiseks. Kehtiv LE määrab mõlema poole kohustused ja õigused seal.Ärge süüdistage alati autojuhte , süüdlased on jalakäijad siiski ise, kes valimatult tormavad sõiduteele lähenevatele autodele ette, veendumata, kas autojuht on teda märganud ja on võimeline oma autot peatama,eriti libeda ajal. Autojuht peab oma tähelepanu veel jagama mitmetele teistele faktoritele nagu halb nähtavus, libedus, kaasliiklejatest autojuhtide liikumine, mille tõttu tormav jalakäija võib jääda õigel ajal märkamata.Kui ikka ootamatult kõnniteel liikuv inimene läheneva auto ette sõidutee ülekäigule tormab, siis annaks otseselt talle tappa ( kõnekeeles).Paljudel pole LE nõuetest aimugi.Ega see helkur pole ka garantii,kui see ainult ühel küljel, ees või seljal paikneb.Rohkem peaks jalakäijaid teavitama LE kehtivatest nõuetest ajalehtedes ,TV,raadio saadetes ja teostatama politsei poolt kontrollreide.Koolilastele koolis ja kodus pidevalt.
-0   +0
tähelepanek 08-02-07, 15:00:10
Üks väga pime ülekäigurada on Tallinna ja Smuuli tänava ristmikul.Sinna tuleks küll mingi lamp üles riputada,sest üle tee minev inimene lihtsalt ei ole näha.
-0   +0
juht 08-02-07, 17:11:37
Konkreetsel juhul oli jalakäija peaaegu üle tee jõudmas. Mingist valimatust teele tormamisest ei saa siin juttu olla.
Kui halva nähtavuse peale tähelepanu jagada, peaks see ehk tähelepanelikumalt teele vaatamist tähendama? Eriti libe siis ka veel ei olnud.
-0   +0
otu 08-02-07, 18:11:02
Autojuhid sõidavad liiga kiiresti. Linnas tohib sõita max.50 km/h, vähem võib kiirust alati olla (eriti talvel).
Üldse oleks vaja pikendada 30 km/h vööndit kuni Põhja tänavani (Pihtla tee otsani).
50 km/h tunnis sõitev auto on kitsastel Kuressaare tänavatel ikka liig mis liig.
-0   +0
. 08-02-07, 19:50:17
tean isegi autojuhina seda ülrkäigurada, pean tunnistama, et see on minulgi palju kordi märkamata jäänud ja alles viimasel hetkel, kui jalakäija juba keset teed, pidama saanud. See on kindlasti üks ülekäigurada, mida tuleks autojuhtidele märgatavamaks teha, kuna selles kohas on ka kiirused suuremad, kui kesklinnas
-0   +0
mõmm 08-02-07, 21:21:01
Eks jalakäijad on ikka ka süüdi, mulle astusid ka mees ja naine neste tankla juures julmalt ette, siis kui see suur lumi oli. Üldiselt on need sellised inimesed kes ise autoga ei sõida ning seetõttu ei tea, et auto ei jää 50km/h sõites hetkega seisma, eriti veel talvel. Ise jala liikudes arvestan alati autojuhi seisukohalt ja ei torma sõiduteele. Olen olnud ka olukorras, kus jäin ülekäigurajast natuke kaugemale seisma (olin jalgsi), sest arvestasin autode kaugust ja kiirust ning ei olnud mõtet teele astuda, küll aga tormasid minust mööda kaks noort naist, kes isegi ei vaatanud liiklust ja oleksid ka peaaegu alla jäänud. Sellisele suhtumisele on kaasa aidanud ka kampaania, et sebra on sõber, astu julgelt. Millegipärast on aga alati autojuht süüdi.
-0   +0
tõsi 08-02-07, 21:43:43
eelmise käitumist kasutan ka alati,jään kaugemale sõiduteest autosid läbi laskma , aga tormajaid on ikka, kes veel liikuvatele autodele ette tormavad nagu oleks neil eesõigus. Aga eeskuju on lastele nakkav. Kas nii õpetame neid.
-0   +0
erapooletu 08-02-07, 22:05:57
autojuhte pole küll alati põhjust süüdistada,kesklinnas näiteks panen pidevalt tähele seda,et nad"rikuvad" korda sellega,et jäävad jalakäijat ka siis ootama , kui too alles kõnniteel on.Kui ma õieti mäletan,siis tuleb läbi lasta juba ülekäigurajale astunud liikleja,mitte oodata,kuni ta kõnniteelt ülekäigurajale astub.Ja kahjuks kasutavad paljud jalutajad seda kurjasti ära.
-0   +0
igapäevane sõitja 09-02-07, 07:48:41
Üks väga ohtlik ülekäigurada pimeda ajal on Kärla asulas kooli staadioni juures. Nn. "väravaefektiga" ülekäigurajamärgid pimestavad autojuhi ning jalakäijat seal võib mitte märgata. Kärla vallavalitsusel tuleks tingimata panna sinna valgustus.
-0   +0
 
  Kommentaarid 1 | 2 | 3 - Järgmised >>  
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Balti riigid suudaks Venemaa elektrikatkestuse korral kuni 12 tunniga ühenduda Euroopa võrguga (12)
» Haigekassale on esitatud 725 taotlust vaktsiinikahjude hüvitamiseks (3)
» Kantar Emor: EKRE vähendas Reformierakonnaga jõuliselt vahet (3)
» Orissaare Gümnaasium osaleb internetikoolituse keskkonna pilootprojektis (2)
» Konkurentsiamet hakkab uurima rekordkõrgele tõusnud elektrihinna põhjuseid (53)
» Kohus: vaktsiinist keeldunud ohvitseride vallandamine oli õigusvastane (1)
» Kuressaare liinil lendav NyxAir plaanib samuti riigilt lisaraha küsida (9)
» Elektrilevi tõstab kahe protsendi võrra võrgutasu (4)
» Absoluutne rekord on sündinud: Eestis maksab elekter 4000 eurot (7)
» Meie Maa lõpetab homsega ilmumise (3)
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1002 Veebimajutus: www.eq.ee