Kolmapäev, 22. märts Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kuressaare haigla valmistub streigiks  
 
Järgmised Viimased
37 kommentaari
 
 
väljapääs 04-01-07, 14:16:32
tõstame leiva, saia,lihatoodete hindu ja jälle õpsidele, arstidele, õdedele, politseinikele ja teistele, kes ei veel streikimist alustanud raha tuleb.
-0   +0
Mait 04-01-07, 17:08:51
Jaja..las arstid lõpetavad oma töö ja las inimesed surevad või mida iganes. Arstid-ahvid ainult oma kasu peale väljas?
-0   +0
inimene 04-01-07, 17:30:41
Ega need amtid raha saa midagi nii nagu väidab ´´väljapääs´´,. tegelikult on see tõus keskmiselt 40-200 eek lihtametnikul. Lehed ja meedja küll pasundavad, et vaat nii ja nii palju tõuseb aga see on poliitiline pask, sest muidu ajalehed, tv ja raadio ei elaks
-0   +0
Niisama 04-01-07, 17:38:10
Siia pole ju praktiliselt enam kedagi jäänud.Tuleks hoopis Saarlastele mandrile ,arsti juurde sõiduks kompensatsiooni anda.
-0   +0
lugeja 04-01-07, 17:59:48
teenin kuus 3tuhhi, see on 5-6korda vähem kui arstid, kuid tulen sellega välja ja ma ei virise kunagi, mind on lapsest saati õpetatud raha mitte raiskama, ülejääkidest oleks aga nõus toetamaarste, selleks hr.sarapuu jätkeoma number kuhu kanda.
-0   +0
Trotski 04-01-07, 18:15:04
Isiklik kogemus ütleb, et see sotsiaalmaksu osa, mis meditsiini rahastamiseks kulub, läheb väga valesse kohta.
Raha peaks ikkagi jääma mingil moel patsiendi kontrolli alla. Sel juhul oleks arst ka minust, lihtinimesest, huvitatud. Praegu on raha neil käes ja ikka tundub, et on vähe. Kui raha oleks minu käes, siis suhtleks ta ka minuga sõbralikumalt, minu mured läheksid talle ehk kordagi.
Isiklik kogemus oleks paari aasta eest kopsupõletikuga pea hauda viinud. Arstid mängisid lihtalt ping-pongi : teil on lihtsalt gripp ja oodake kolm päeva, siis kaob ka 40° palavik. Kui ei oleks oma rahakotti rohu ostmiseks ja vajalikke tutvusi sinna juurde, siis mine tea, oleks meditsiinil üks senise korra vastane vähem olnud.
Miski on väga mäda Eesti Vabariigis. Ja kindlasti ei parane see arstide palkade tõstmisega. Kas poleks aeg sotsiaalmaks otse inimesele välja maksta ja mitte kulutada seda mõtetutele bürokraatidele???
Lisaks paneks see ehk nii mõnegi mehe oma tervise peale mõtlema - on ju terve olemine neile rahaliselt kasulik!
Praegune süsteem on ainult neile, kel piisavalt aega ja tervist, et oodata-oodata-oodata. Või siis - vanas heas stagnastiilis - kellel on tutvusi, see ka midagi saab. Kui tutvust ei ole, looda vanajumala peale ja hoolitse ise oma tervise eest.
-0   +0
hmm 04-01-07, 18:22:06
kas nad seal mitte kogu aeg ei streigi?
-0   +0
xxx 04-01-07, 18:40:14
Perearstid ei tohi streigiga kaasa minna, sest nad on 3- aastasele lepingule allakirjutanud.Kui lähevad on see seaduserikkumine.
-0   +0
Anektoot perearstist 04-01-07, 18:54:43
Perearstil pühapäeval kodus kraanikausi ummistus. Helistab siis torujürile. Torujüri jälle vastu, et vabapäev jne. Arst jälle omakorda, et tema peab iga ilmaga ja valimatta päeva visiitidel käima. No sellepeale siis torujüri ilmus kohale. Annab arstile siis mingit valget pulbrit, et tehke lahus ja kallake iga kolme tunni tagant ummistunud torusse ja kui kahe nädala pärast pole paremaks läinud, siis kutsuge mind tagasi.
-0   +0
to: lugeja 04-01-07, 19:45:16
mina ei usu sinu juttu. normaalsel inimesel kes elab korteris on ju igakuised jooksvad kulutused keskmiselt 2000.- (küte, elekter, vesi). ja need kellel on pere, need peavad lapsed riidesse panema, toitma, ja kooli taskuraha andma. Pluss muud kulutused mis kooliga, lasteaiaga kaasnevad.
3000.- elab ära üksik pensionär ja seda ka ääri-veeri.
kui sa elad kusagil põõsas ja sööd tont teab mida siis võib su jutt tõsi olla. vastasel juhul mõtle oma teksti üle järele.
noored pered kel majalaen, lapsed ja muud jooksvad kulud, need alla 8000-10000.- ei saa.
ja need tööandjad kes oma töölisele 3000.- palka maksavad, neil peaks ka häbi olema. tõsiselt kohe.
-0   +0
IMESTAN 04-01-07, 19:55:51
Miks ei streigi lasteaiaõpetajad-mitte segi ajada kooliõpetajatega.
-0   +0
Arvata oligi 04-01-07, 20:21:56
..., et tuleb rida grammatikavigadega kommentaare. Kuulge, point ei olegi ju praegu arstide palkades, vaid selles, et Eesti riik oma enneolematu majandusedu juures panustab meditsiini EL riikidest kõige vähem, vähem kui Läti ja Leedu näiteks. Nii et streik, uskuge või mitte, on praegu meie kõikide huvides. JÕUDU MEDITSIINITÖÖTAJATELE! (Et ennetada salvavaid kommentaare, ütlen kohe ära, et ma pole mitte meditsiini-, vaid kultuuritöötaja)
-0   +0
to imestaja 04-01-07, 20:28:31
imestada võib ka selle üle, et miks ei streigi poemüüjad, ehitajad, elektrikud, keevitajad, piima-, liha- ja leivakombinaadi töötajad, põllumehed...usun, et nemad saavad tohtrihärradest korda kolm väikemat palka ja tegelikkuses teenibki ju enamus elanikkonnast kolm-viis tuhat eeku kuus, sellest aga ei räägita, mainitakse hoopis, kui hästi meie riigil läheb ja kui suur on majanduskasv.hale kohe täitsa hale see värk siin.
-0   +0
to to imestaja 04-01-07, 20:52:30
lasegi siis sellel "enamusel elanikkonnast" ennast ravida ja kõik OK
-0   +0
ja jah 04-01-07, 22:51:40
Poleks paha kui meie Kuressaare haigla tõõtajate palgad siin avalikustataks. Äkki oleks palkade suurus (eriti arstide omad) paljudele ootamatuks üllatuseks. Alles äsja kirjutati (vist keegi Sarapuu nimeline), et sel aastal tõusevad palgad Kuressaare haiglas veelgi so 17%-i võrra. Mõni aeg tagasi kirjutati ajalehes ka seda, et Sarapuu nimeline mees ostis haiglale üsnagi kalli (kas see oli 7 või rohkem miljonit?) kompuuter-tomograafi. Ühes suhtes on selline ost muidugi õigustatud, sest saarel elades on ju hea kui saad uuringu kohapeal teha, aga samas näitab see ka suurt jõukust, sest kalli aparaadi kasutustegur võib väikeseks jääda. Näiteks Tallinnas soovitatakse üks kompuuter-tomograaf osta mitme haigla peale jne. Ei tea kuidas praegu on meditsiinis olukord "meelehea" andmise ja võtmisega, kuid aastaid-aastaid tagasi räägiti ka meil sellel teemal lausa anekdoote a`la saiaraha on mul endal jne. Palkade tõstmise vastu pole kellelgi midagi, kuid ikkagi oleks huvitav teada saada, millised näiteks on arstide jt töötajate keskmised palgad (arvestame ikka neid öövahetusi jm võimalusi ka), sest siis saaksime seda oma töötasuga võrrelda ja äkki peame ka kogu Saaremaal umbes 90-ne protsendi ulatuses streikima hakkama. Miks 90%? Seepärast, et mulle tundub, et meie haiglas on palgad suuremad kui keskmiselt Saaremaal töötavatel inimestel. Samas tahaks muidugi uskuda, et minu arvutused on valed ja arstid võitlevad õige asja eest, aga ikkagi ...........?
-0   +0
 
  Kommentaarid 1 | 2 | 3 - Järgmised >>  
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» TTÜ professor soovitas muuta elektri võrgutasude hinnastamist ja jätkata põlevkiviga (49)
» Saaremaal oli esimene lisaõppekogunemisele kutsutu kohal paarikümne minutiga (25)
» Endise tippkommunisti euroametisse soovitanud Parts sõidab Brüsselisse kommunismi hukka mõistma (9)
» Hiiumaal veel koroonaviirust leitud pole (4)
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4091 Veebimajutus: www.eq.ee