Pühapäev, 26. märts Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Pöide kabeli võis värvida mõisaomanik  
 
12 kommentaari
 
 
M.P 26-07-06, 14:18:06
Sain hiljuti antiigis käies Oti mõisa brošüüri, tegin selle lahti ja sain sisekujundusliku šoki. See mõis on küll ära rikutud, imelikku värvi seinad, mööbel ja nipsasjad- nagu uusrikka kitš. Üks tuba oli veel nagu mingi indiaanituba??! Täitsa võimalk, et ka kabeli juures mõisnike käsi mängus on.
-0   +0
pp 26-07-06, 16:12:50
eraomand-oma tuba, oma luba! mis see teiste asi on?
-0   +0
närvi ajab 26-07-06, 19:29:27
eraomand!? kabel ei kuulu üldse mõisa alla ja peale selle on tegemist muinsuskaitse objektiga. Mis puutub aga värvimisse, siis tekib küsimus, et kes värvis ära mõisa vapi? See ju kah muinsuskaitse all olev objekt ja kasutatud keemilisi värve vapi värvimiseks. Imekombel on mõisa ja kabeli värvimiseks kasutatud täpselt samasi värve. Kes see ikka hakkaks vabatahtlikult värve ostma ja keset kalmistut kabelit värvima- ikka inimene, kellele meeldib antud objekti ajalugu ja tunneb ennast kuidagi sellest puudutatuna või omanikuna- kes muu kui HENNO PARKS ISE! Ah mis siin ikka- üks mõttetu mulli puhumine ja kummi venitamine- nagunii vaikitakse asi maha.Kõik on kindlasti kinni makstud. Kui raha on, siis võib kõike teha.
-0   +0
Teoreetik 27-07-06, 08:06:42
Ma ei saa aru, et kui värvimine toimus juba 2003 aastal, siis miks see alles nüüd avastati. Mulle tundub, et Muinsuskaitse ise on täiesti teovõimetu ja mõttetu, kuna ei hoia oma asjadel silma peal.
-0   +0
Üliõpilane 27-07-06, 09:25:34
Parks oskab vajadusel tõde varjata küll, 90-ndate lõpul töötas Concordias inglise keele õpetajana, esitles end kui ameeriklast kes ei mõista sõnagi eesti keelt
-0   +0
Hm 27-07-06, 13:15:27
Teoreetik tabas naelapea pihta. Kolm aastat tagasi ei erutanud need ülevärvimised tõesti mitte kedagi, pigem oldi valmis Parksile selle eest mitu pikka paid tegema.
Muinsuskaitseameti kohalikku esindaja on ärkvele ehmatanud Vigala altariskandaal, mis maksis sealsele inspektorile sooja koha. Ja ikkagi jääb küsimus, miks alles ja miks just nüüd...
Parksi vaieldamatu teene on Oti mõisakompleksi hävingu peatamine. Hoone on saanud vettpidava katuse ning krundi piires on tunda omaniku hoolitsevat kätt. Et peale kohalike pisikaakide on mõisakompleksil olnud põhjust karta ka aadlimestest vargaid, näitab mõne aasta eest toimunud kõrvalhoone vapivargus. Kivi vapiga saadi küll tagasi, kuna ilmselt kohalike hulgast palgatud varas oli kivi lasknud pooleks kukkuda, mistõttu see oli tellija silmis kaotanud oma väärtuse. Ega äkki vapivarguse tellija ei käinud tetavatele ametnikele kõrva sosistamas? Siinsete ametnike oma initsiatiivi sisse on ikka väga raske uskuda.
Teisalt on Parksi tegevus nüüdseks tõepoolest väljunud tema vaimsete võimete piirest. Kanada välisestlase vaimne kultuurikiht on mõisaomaniku staatuse jaoks liialt õhuke nng aadlimehe väärikuseni tema eluhoiak küll kuidagiviisi ei küündi. Hädapärastest töödest oleks aeg üle minna süsteemsele restaureerimisele, selleks napib omanikul paraku ilmselt nii raha kui ka ajukapatsiteti. Samas midagi lausa katastroofset seni toimunud pole - ameerikaliku kitši hõngu kandvad lisandused on tulevikus võimalik koristada ja need mõned ruutmeetrid hävitatud tammeparketti on tulevikus võimalik asendada.
Seepärast tahakski teada, mis on selle leheloo taga tegelikult.
-0   +0
kui 28-07-06, 00:49:39
inimesed värvivsd heast tahtest tehisasja, mis nende meelest, vajab värvimist, ei leia ma selles kuritegu.
küll aga on kuritegu see, kui saksa noormehed tulevad meie loodust üle värvima - rannakive mõtlen, mida MM kiitis pealegi kui kunstiprojekti. vaat sealkohal oleks tõesti vaja mõelda, kas ma ikka tohin...
kas meie poisid tohiksid ka Saksamaa kive üle värvida??
-0   +0
kui 28-07-06, 01:05:34
inimesed värvivsd heast tahtest tehisasja, mis nende meelest, vajab värvimist, ei leia ma selles kuritegu.
küll aga on kuritegu see, kui saksa noormehed tulevad meie loodust üle värvima - rannakive mõtlen, mida MM kiitis pealegi kui kunstiprojekti. vaat sealkohal oleks tõesti vaja mõelda, kas ma ikka tohin...
kas meie poisid tohiksid ka Saksamaa kive üle värvida??
-0   +0
mina 28-07-06, 11:11:24
Kuigi ka vapi omavoliline ülevärvimine suurem asi tegu pole, siis rannakivide sodimise eest tuleks töesti mingi karistus väänata. Aga kus sa sellega, kohalik leht ülistab taevani - et näe toodi ka meile euroopa kunsti. Euroopa kunst my ass, see on keskkonna reostamine.
Aga tagasi vapiteema juurde. Ilus tegu see polnud. Vana sai peabki veidi kulunud ja luitunud olema, nüüd niimoodi kriiskavana pole tal enam ajastu höngu.
-0   +0
ikka 30-07-06, 02:27:22
Keelan-käsen-poon-ja-lasen...
OK, keelame kunsti, keelame igasuguse värvide kasutamise ja jääme ammulisui Tallinnast muinsuskaitseameti juhtnööre ootama?
Aga on sealt Tallinnast üldse midagi tulemas? Muinsuskaitseameti inimestel on niipalju iseenda ja üksteisega tegemist, et muinsuskaitse joks aega ei jäägi. Ja ootajad jäävadki ootama.
-0   +0
klaas 31-07-06, 21:13:19
Oti mõisas on ju osad aknad (maja tagaküljel) puhta plastpakett, kas muinsuskaitse pole seda näinud.Üks ilus asi on tuksi keeratud.
-0   +0
klaasile 01-08-06, 15:08:50
Kui mädanenud raamid plastraamide vastu vahetada, siis pole see mitte tuksi keeramine vaid mõisa härrastemaja omanikus saanud popsi varalise kitsikuse tõttu leitud hädalahendus, mis iseenesest veel midagi ei riku. Selle plastiku saab kunagi taas väärikama materjali vastu vahetada ning rikutud või tuksi keeratud pole vähemalt akende puhul küll midagi.
-0   +0
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» TTÜ professor soovitas muuta elektri võrgutasude hinnastamist ja jätkata põlevkiviga (54)
» Saaremaal oli esimene lisaõppekogunemisele kutsutu kohal paarikümne minutiga (25)
» Endise tippkommunisti euroametisse soovitanud Parts sõidab Brüsselisse kommunismi hukka mõistma (9)
» Hiiumaal veel koroonaviirust leitud pole (4)
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2720 Veebimajutus: www.eq.ee