Reede, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Poiste keelpillifestival toob kokku 75 noort muusikut  
  Täna ja homme Kuressaare muusikakoolis peetav 6. poiste keelpillifestival toob üle Eesti kokku 75 noort muusikut, kellest noorimad on vaid viieaastased.

“Tänavu on meil lisandunud kolm uut kooli: Viljandi, Tabasalu ja Nõo muusikakool,” ütles Kuressaare muusikakooli korraldatava festivali kunstiline juht Laine Sepp.

Esinejate seas on palju neid, kes erinevatel festivalidel kõrgeid kohti saavutanud. Repertuaari said esinejad vabalt valida. “Ainult see piirang oli, et nooremad ei mängiks üle viie, vanemad aga üle kümne minuti,” lausus Sepp.

Festivali kontserdid leiavad aset muusikakoli saalis. “Meie linnas on see hea akustikaga saal ära unustatud,” tõdes Sepp. “See aga on just kammersaal ning poiste festival toob sellesse majja erilise aura.”

Kuus saare poissi

Kuressaare muusikakooli esindavad kuus poissi, Laine Sepa õpilased, 5aastased Vootele Mets ja Robin Väli, 7aastane Karl Jõgi, 10aastased Teet Land ja Henri Kelder. Vanemate poiste seast astub publiku ette Andres Allas.

Kontserdid algavad igal täistunnil, kahe kontserdi vahele jääb 15 minuti pikkune vaheaeg.

Igal kontserdil kõlab klassikalist muusikast, romantilisi teoseid, samuti kergemuusikat. “Vaheldumisi esinevad suur ja väike poiss, vaheldumisi kõlavad pikk ja lühike lugu, minoorne ja mažoorne heliteos,” rääkis Laine Sepp.

Parimad valib esinejate seast välja publik. Auhindadeks on poistele, nagu varasematelgi aastatel, saaremaised tooted. Festivali patroon on Erki Aavik.

Järgmine kord rahvusvaheliseks?

Laine Sepa sõnul oli juba tänavune festival esialgu kavas korraldada rahvusvahelisena.

“Festivali vastu on mujalt tuntud väga suurt huvi, aga kartsin pöörduda laiema ringi poole – äkki me ei jõua kõiki soovijaid vastu võtta,” ütles Sepp. “Augustis saatsin info festivali kohta meie sõpruslinnade ja -maakondade kultuurijuhtidele, aga oletan, et see on jäänud lauasahtlitesse. Ja mõneski kohas poisid keelpille ei õpi, ainult tüdrukud.”

Järgmist festivali on Laine Sepal kindel nõu laiemalt reklaamida. “Katsun teatada meie festivalist Euroopa keelpilliõpetajate ühingule,” ütles Sepp. “Siis tuleb ka välja mõelda, kui palju osalejaid suudame vastu võtta.”
Laine Sepa sõnul on reedel algavale keelpillifestivalile oodatud kõik muusikahuvilised, eriti aga lapsevanemad ja koolide muusikaõpetajad.

Laine Sepp õppis magistriks

Kuressaare muusikakooli kauane keelpilliõpetaja Laine Sepp (59) omandas tänavu Eesti muusika- ja teatriakadeemias magistrikraadi instrumentaalpedagoogika erialal. Kaks aastat õpinguid päädis magistritööga teemal “Viiuli algõpe tasakaalustatud solfedžoga”.

“See polnud mingi auküsimus, et ma pean magistrikraadi saama,” ütles Tallinna riikliku konservatooriumi pedagoogi ja kammeransamblisti erialal lõpetanud ning 1972. aastast viiuli-, vioola-, tšelloõpetaja ametit pidav Sepp.
Sepa sõnul ajendas teda magistrantuuri astuma üle-eestiline probleem – solfedžoõpetuse klaverikesksus. “Süsteem on selline,” tõdes Sepp. “Sellega on kõik keelpilliõpetajad hädas. Õpilane peaks solfedžot õppima vastavalt oma instrumendile – et ta saaks omandatud teadmisi kasutada.”

“Tahtsin midagi järele jätta sellest, mis ma olen ise välja mõelnud – kuidas juba väikestele õpetada koos viiuliga solfedžot. Põhimõte on see, et muusika õpetab, mitte nii, et see on see noot.”

Laine Sepal on oma magistritöö põhjal kavas välja anda raamat. “Selleks pean aga oma tööd veel täiendama,” lausus ta.
 
  Monika Puutsa Meie Maa 26-10-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Okt 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4101 Veebimajutus: www.eq.ee