Reede, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Maailm pole must-valge  
 
   
Andres Miller. Foto: HL
Meeldiv on see, et kõik vastajad peale ühe julgesid enda nimel ankeeti täita ja esitada, tunnustab Andres Miller.

Hakkasin ka ise kevadel ankeeti ühe tuttava palvel täitma, kuid kui olin seda veidi lugenud, loobusin. Põhjuseks oli küsitluse ilmne kallutatus ja mõnede küsimuste demagoogilisus.

Maailm ei ole nii lihtne ja must-valge, et igale küsimusele saab vastata vaid “jah” või “ei”, eriti kui mõni küsimus lausa loetelust koosneb. Olen samuti väikese kaitsealuse maatükikese omanik, mis kunagi kuulus mu vanaisale.

Küsitluse tulemustest rõõmustab see, et oluliseks peeti maaomaniku ja looduskaitsetöötaja koostööd. Tänu praegusele koostööle ongi Hiiumaa loodus just nii ilus ja siinne elukeskkond nii elamisväärne nagu ta on. Eks ühe maaomanikepoolse koostöösammuna võib võtta küsitlust ennastki, mistõttu käesolevaga nn looduskaitseametnikuna seda kommenteerima nõustusin.

Maaomanike koondumist saab vaid tervitada, sest nii tekiks arvestatav partner looduskaitsjatele. Maaomanikega suhtlemine nende esinduse kaudu on tunduvalt lihtsam, sest kahjuks ei jõua me tihti kõikidega otse suhelda, kuigi tahaks.

Kuna looduskaitsel on Hiiumaa majanduses oluline osa, nagu kinnitab enamik vastanuist, siis koostöös tulekski leida need võimalused, kuidas looduskaitselisele tegevusele tuginedes elavdada ja arendada saare majandust. Elamisväärne elu nüüd ja tulevikus, see ju ongi looduskaitse põhieesmärk.

Kiitusena võtan seda, et üle kolmandiku vastanuist on rahul Hiiumaa looduskaitseasutuste tööga. Siinkohal suur tänu selle tunnustuse eest!

Ise arvan, et eks alati saab paremini ja praegu eriliseks rahuloluks veel põhjust pole. Samas ei saa ka väga kurta, sest Hiiumaal on veel loodusväärtusi, mille üle uhke võib olla. Me oleme jätkuvalt kõige metsasem maakond Eestis, kõik rannad pole veel majakesi ega muid ehitisi täis pikitud ning veel on kohti, kust saab vabalt mereranda minna.

Ka Eesti tervikuna võib olla uhke selle üle, et ainsana Euroopa Liidu uusliikmeist pole me Brüsselist hoiatust saanud looduskaitseliste nõuete täitmata jätmise eest.

9.09.2007 Salinõmmes
 
  ANDRES MILLER, Riikliku looduskaitsekeskuse (LKK) Hiiu-Lääne regiooni direktori asetäitja Hiiumaa talituses Hiiu Leht 21-09-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Sep 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2959 Veebimajutus: www.eq.ee