Reede, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Maavanem tühistas Pidula bussiliini muudatused (2)  
  Saare maavanem Toomas Kasemaa tühistas teisipäeval maavalitsuse korralduse, millega kooskõlastati Kuressaare-Hirmuste-Kuressaare bussiliini kärpimine Pidula kandi külastuse võrra.

Maavanema nõunik Anu Vares ütles Meie Maale, et liini lühendamise korraldusele kirjutas 5. septembril alla maavanem Kasemaad puhkuse ajal asendanud maasekretär Andrus Lulla.

“Korralduse tühistamine on tingitud asjaolust, et sõiduplaani muutmiseks ei küsitud Kihelkonna valla arvamust,” lisas Anu Vares.

Maasekretär maavanema ülesannetes lähtus liinikärpeks luba andes bussifirma AS GoBus Saaremaa taotlusest, kes väitis, et Pidulast tuleb bussile väga vähe inimesi.

Bussifirma GoBus on teinud ettepaneku võtta 37 maakonnaliinist maha kuus ja teha muudatusi 13 liinil.

“Muudatused on kavandatud eelkõige nende liinide suhtes, kus on püsivalt väga vähe reisijaid. Kõik muudatused arutatakse läbi kohalike omavalitsustega, kellel on omalt poolt võimalus konkreetseid liine doteerida,” kirjutas maavanem Toomas Kasemaa eile Meie Maas.

Juhul, kui riigipoolne dotatsioon ei tõuse, on Kasemaa sõnul võimalusi sisuliselt ainult kaks. “Esiteks, vähendada liinikilomeetrite arvu liinide hõrendamise, lühendamise või ärajätmise teel. Teiseks, suurendada rahalisi sissetulekuid piletihinna tõstmise või omavalitsustepoolse panuse suurendamise teel. Samas oleme otsustanud säilitada soodustused õpilastele ja pensionäridele,” kirjutas Kasemaa.

Maavanem Kasemaa on palunud alluvatel moodustada vastavalt Saaremaa Omavalitsuste Liidu (SOL) ettepanekutele ühistranspordiprobleemide lahendamiseks komisjoni.

SOL teatas eelmisel nädalal maavalitsusele, et pole maavalitsuse esitatud bussipiletite hinna muutmise ettepanekutega nõus. “Piletihindade tõusu arvandmetel põhinevaid põhjendusi ei olnud [SOL-i] juhatusel teada,” kirjutas omavalitsusliidu esimees Raimu Aardam.
 
  Andres Sepp Meie Maa 21-09-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Sep 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3485 Veebimajutus: www.eq.ee