|
|
|
|
prindi | saada
sõbrale |
kommentaarid e-postile | |
|
|
Tüüri tutvustav kontserdisari Frankfurdis
|
|
|
|
Septembrikuus kõlab 12 päeval Saksamaal, Mainiäärses Frankfurdis kontserdihooaja avafestivalil Erkki-Sven Tüüri muusika. Kontserdisarja aukülalisteks on helilooja koos abikaasa Anne Tüüriga.
Nagu juba tavaks, juhatab Alte Oper Frankfurt hooaja sisse kontsertide seeriaga nimetuse all “Auftakt”, mis esitleb nimekaid muusikuid. Selle aasta kaks väljavalitut on eesti helilooja Erkki- Sven Tüür ja maailmamainega briti tshellist Steven Isserlis.
6.–17. septembrini toimub Frankfurdi Vanas Ooperis kaheksa kontserti pealkirja all “Erkki-Sven Tüür – helilooja portree”. Tüüri orkestri- ja kammerteoseid esitavad hr-Sinfonieorchester ja Paavo Järvi, Ensemble Modern ja Olari Elts, Deutsche Streicherphilharmonie ja Michael Sanderling, Frankfurter Museumsorchester ja Shi-Yeoni, Junge Deutsche Philharmonie ja Manfred Honeck ning viiulisolist Carolin Widmann.
Homme, 15. septembril on Carolin Widmanni soolokontsert, kus kõlab maailma esiettekandes Tüüri “Confession” sooloviiulile, tellijaks Alte Oper Frankfurt. Samas on ka sümpoosion Tüüri loomingust, kus ettekannetega esinevad saksa muusikauurijad J.P. Hiekel, H.-K. Jung-heinrich, H. Lück ja W. Sandner, soome muusikateadlane T. Mäkelä ning Kerri Kotta Eestist.
Kahel päeval, 6. ja 7. septembril kõlas Alte Operi suures saalis hr-Sinfonieorchester esituses ja Paavo Järvi juhatusel Tüüri Sümfoonia nr. 4 “Magma”(2002), kus löökpillisolistina tegi kaasa Evelyn Glennie.
Kontsertidel kõlasid ja kõlavad Tüüri “Fata Morgana” (2003) klaveritriole (Ensemble Modern ettekandes 12. septembril), “Oxymoron” (2003) suurele ansamblile (Ensemble Modern 12. septembril), “Aqua” (2003) keelpilliorkestrile (Deutsche Streicher-philharmonie 14. septembril), “Aditus” (2000/ 2002) sümfooniaorkestrile (Junge Deutsche Philharmonie 16. septembril) ja “Insula deserta” (1989) keelpilliorkestrile (Frankfurter Museumsorchester 16. ja 17. septembril).
|
|
|
 |
|
|
HL / Hiiu Leht 14-09-2007 |
|
|
|
Jaga | |
 | | |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Maurits, Mauri, Maur, Marvo | | |
|