Laupäev, 30. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Linn kinnitas Maxima kaubanduskeskuse projekteerimistingimused  
  Kuressaare linnavalitsus kinnitas projekteerimistingimused, mille järgi rajatakse Tallinna tn 64 ja Niidu tn 3 krundile endise EPT lasteaia asemele Maxima kaubanduskeskus.

Maxima Eesti OÜ soovib kaks krunti liita ja praeguse kolme hoone asemele ehitada kahekorruselise kaubanduskeskuse. Selle ehitusaluseks pinnaks on eeldatavalt ca 3400 m2 ehk näiteks Saare Selverist tuleb see 1200 m2 suurem.

Linnavalitsuse projekteerijate hinnangul mõjub detailplaneeringujärgse skeemi muutus soodsalt naaberkruntidele Tallinna 66 ja Niidu 5, kuna ära jääb kinnistute piiri äärde planeeritud juurdesõidutee, samuti väheneb korruste arv, kuna kaubanduskeskus projekteeritakse maksimaalselt kahekorruselisena. Elamute poole jääb kaubandushoone vaikne külgfassaad.

“Suure parkimisala negatiivset mõju Tallinna 62 elamualale vähendab asjaolu, et elamu on parkimisala poole otsaga, elamut ja parkimisala eraldab haljastusega Niidu käik ning mõju leevendamiseks tuleb rajada lisahaljastust parkimisalale ja selle piirnemisjoonele Niidu käiguga. Lisahaljastuse rajamise nõue tuleneb ka Niidu käiguga piirneva perspektiivse laste mänguväljaku turvalise eraldamise vajadusest,” märgitakse projekteerimistingimustes.

“Kaubandushoone majandusosa – kauba laadimine, taara ning jäätmete kogumine – tuleb lahendada kinnise, väravatega suletava ruumina,” seisab tingimustes.

Mõningast negatiivset mõju võib avaldada kaubandushoone ja väljasõit Niidu tänavale. Selle vähendamiseks tuleb hoone maksimaalselt nihutada Tallinna tn ehitusjoonele ja Niidu tn äärde projekteerida piisavalt lai eraldushaljastusega riba, kirjutab linnavalitsus arendajale ette.

“Oleme valmis kohe ehitama hakkama, kuid elu on näidanud, et ikka kipuvad taolised asjad pisut venima,” on öelnud Maxima Eesti OÜ avalike suhete juht Erkki Erilaid. “Tahaks loota, et asjaajamine sujub suuremate tõrgeteta ja me saame Maxima keskuse avada järgmisel aastal.”
 
  MM / Meie Maa 14-09-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Sep 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Kaur, Kauri, Tauri 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2681 Veebimajutus: www.eq.ee