Reede, 19. august Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Keskkonnainspektsioon tuvastas Rüütli krundil rikkumise (9)  
  Saaremaal Laimjala vallas Saarekülas asuvat endise presidendi Arnold Rüütli krunti kontrollinud keskkonnainspektorid tuvastasid eile, et mereäärsele maatükile on paadisild rajatud vee erikasutusloata.

“Taolise paadisilla puhul peab vee erikasutusluba kindlasti olemas olema,” kinnitas keskkonnainspektsiooni Läänemaa osakonna Saaremaa büroo vaneminspektor Marika Pulk. Tema sõnul koosneb ligi 15 meetri pikkune paadisild betoonpaneelidest, mis on asetatud vette.

“Sellised paneelid ei tohiks vette kuuluda ja nende paigaldamiseks tuleks taotleda vee erikasutusluba,” sõnas eile hommikul koos teise inspektori ja kahe keskkonnateenistuse töötajaga Rüütlile kuuluvat krunti kontrollinud vaneminspektor. Samas pole Arnold Rüütel nimetatud krundil tööde tegemiseks ei Saaremaa keskkonnateenistusest ega keskkonnaministeeriumist vee erikasutusluba taotlenud.

Segadus lubadega

Hinnates 5,6 hektari suurusel krundil tehtud teisi töid, ütles Marika Pulk, et need vee erikasutusluba ei nõua, ka mitte merre ehitatud kaldapiire.

Peamiselt möödunud aastal on Arnold Rüütlile kuuluvale krundile rajatud merelt matti võttes kaldapiire. Sellega seoses on tekkinud kaldavalli ja maja vahele tiik, mille keskel asub väike saareke. Lisaks on maja juurde rajatud pisike betoonist paadikai. Krundi sügavusse on rajatud veel üks tiik, millel samuti keskel väike saar.

Marika Pulk osutas, et muude lubade olemasolu või puudumist selle krundi kohta praeguseks veel selgunud ei ole.

“Näinud me neid lube veel pole ja seetõttu ei saa enne, kui pole reaalselt pabereid näinud, midagi kindlat öelda,” sõnas vaneminspektor.

Krundil tehtud pinnasetööd nõuaksid asjatundjate hinnangul näiteks maatükki puudutavasse detailplaneeringusse muudatuste tegemist, rääkimata ehitusloa taotlemisest. Laimjala vallajuhid on aga kinnitanud, et viimastel aastatel pole Saareküla krundile ehitustegevuse või pinnasetööde kohta välja antud ühtegi luba.

Uurimine vältab kuid

Keskkonnainspektsioon on toimunu suhtes alustanud menetlust, kuid asja uurimine võtab Marika Pulga sõnul mitu kuud aega. “Seetõttu on vara veel järeldusi teha. Kontrollime kõiki fakte ja ütlusi ja pabereid… Pealegi saab menetluse käigus veel esitada täiendavaid dokumente ja pabereid. Peame veel ka Laimjala vallast pabereid võtma. Lõplikku otsust ei saa niipea öelda,” selgitas uurimise edasisi samme Marika Pulk.

Keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõuniku Leili Tuule sõnul võib esmaste kontrolli tulemuste põhjal väita, et Arnold Rüütli krundil oleva paadikai rajamine ei ole kooskõlas veeseaduse nõuetega. “Taolise ehitise rajamine eeldab vee erikasutusloa olemasolu, see aga praegusel juhul puudub,” viitas Tuul. Loa puudumisel ähvardab seadusrikkujat trahv. Selle suurust ei soovinud Leili Tuul öelda, sest trahvi suurus selgub asja menetlemise käigus ilmnenud asjaoludest.

”Keskkonnainspektsioon jätkab Arnold Rüütli kinnistul tehtud töödega seotud asjaolude täpsustamist,” lisas Leili Tuul.

SL Õhtuleht kirjutas teisipäeval, et Saarekülas asuval krundil tehtud pinnasetööd on toimunud vastavate lubadeta. Ajalehe palvel Rüütli krundi pinnasetöödest tehtud fotosid analüüsinud keskkonnateenistuse töötaja hinnangul tulnuks nii suurte tööde puhul taotleda vee erikasutusluba, mida aga ei tehtud. Ka ei olnud krundil toimunud tööde mahu ja iseloomuga kursis Laimjala vallavanem ega ehitusvaldkonda kureeriv ametnik.

Arnold Rüütli sõnul toimusid pinnasetööd krundil jaanuaritormijärgsete korrastustööde käigus ja selleks oli tal enda väitel kooskõlastus Saaremaa keskkonnateenistusega.
 
  Oliver Rand Meie Maa 24-08-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Aug 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Magnus, Maanus, Maano, Mango, Mauno 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1916 Veebimajutus: www.eq.ee