Teisipäev, 29. november Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Vald rahustab suurehitist kartvaid külaelanikke  
  Kaarma vallavalitsus teatas vastuseks Päikseranna puhkekeskuse teemal vallale kirja saatnud Mändjala külavanemale, et pole mõtet karta ei külakaevude rikkumist, miljöö risustamist kõrge hoonega ega ka parkimisega seotud probleeme.

Eelmisel nädalal kirjutas vallavalitsus vastuseks Mändjala külavanema ja volikogu liikme Irja Lepikule, et Päikseranna detailplaneeringu lahendus vastab vallavalitsuse poolt kinnitatud lähteülesandele.

“Hoonestuse kõrguse määrab olemasolevate puude kõrgus. Põhihoone ei ületa kasvavate puude kõrgust, mis meie andmetel on teeäärses osas ca 18 m, madaldudes mere poole,” märkis vallavalitsus.

Kuna hoone ei ulatu küla poolt vaadatuna üle kasvava metsa ja plaaniliselt jääb Sõrve maantee ning hoone vahele olemasolev kõrghaljastus, ei riku hoone vallavalitsuse hinnangul vaadet küla poolt.

Parklakohti on puhkekeskusele vallavalitsuse hinnangul planeeritud piisavalt, et rahuldada ka sellest piirkonnast randa külastavate inimeste vajadust. Parklad on avatud kõikidele kasutajatele.

Vallavalitsuse teatel on Päikseranna arenduse tarbeks planeeritud puurauk sügavusega 60 meetrit, seega ei mõjuta sügavpuuraugu veetarbimine lähipiirkonnas asuvaid ülemiste veekihtide tarbijaid, väidab vallavalitsus.

“Samas teatama, et kui on tuvastatud kahjutekitaja, siis vastavalt kehtivale seadustikule hüvitab kahjutekitaja kõik kahjud või taastab esialgse olukorra. Kaarma vallavalitsus toetab sellises olukorras kindlasti kogu piirkonna huve,” märkis Mändjala rahvale kirja saatnud vallavanema kt Maidu Ots.

Juulikuu lõpul toimunud Kaarma volikogu istungil võeti “Seisukoha andmine detailplaneeringu kehtestamiseks Mändjala küla Päikseranna maaüksusel” päevakorrast maha.

Põhjuseks tõi volikogu esimees Margus Mägi Saare maavalitsuse järelevalve ettepanekud ja detailplaneeringu seletuskirja ning kaartide täiendamise vajaduse.
 
  MM / Meie Maa 14-08-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Aug 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Edgar, Egert 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3526 Veebimajutus: www.eq.ee