Kolmapäev, 27. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Ruhnu vallavanem võib koha kaotada (1)  
  Ruhnu põhikooli hoolekogu kavatseb teha vallavolikogule ettepaneku vallavanem Aare Sünter ametist tagandada, sest vallavalitsus ei saavat oma tööga hakkama.

31. juulil oli viimane tööpäev Ruhnu põhikooli direktoril Ants Pirsol, sest tal lõppes viieaastane tööleping. Tema asemel pidi põhikooli juhtimise 1. augustist üle võtma samas koolis aasta eesti keele õpetajana töötanud Monica Mölder, kes valiti välja kahest direktori vabanenud ametikohale kandideerijast. Ruhnu põhikooli hoolekogu esimehe ja vallavolikogu liikme Kaarel Laugu sõnul keeldus Mölder koolis kujunenud olukorra tõttu teisipäeval lepingut sõlmimast. Põhjuseks vallavalitsuse suutmatus korraldada eelkooliealiste laste hoidu.

Lubamatu olukord

“Vallavalitsus ei ole siiani lasteaia ruume ära remontinud ja sinna ühtegi inimest otsinud. Ühesõnaga – mitte midagi ei ole. Vallavalitsus ei saa oma tööga hakkama,” ütles Lauk. Ta kutsus kiirkorras kokku kooli hoolekogu koosoleku, mille päevakorras on lisaks koolis tekkinud olukorra arutamisele teha volikogule ettepanek vallavanem Aare Sünter ametist tagandada seoses suutmatusega oma tööga toime tulla. “Sünteri häda on selles, et suu tal käib, aga tööd ei viitsi või ei oska ta teha. Tegemata asju on kuhjunud nii palju, et nüüd sai siiber,” lausus Kaarel Lauk.

Ants Pirso sõitis Ruhnu saarele tagasi ja on põhimõtteliselt nõus jätkama kooli juhina. “Ühtegi lepingut ja paberit ta täita ei saa, sest juriidiliselt praegu koolil direktorit ei ole. Seis on äärmiselt kriitiline. Tuleb kiiresti midagi ette võtta, sest 1. september on kohe käes. Absoluutselt lubamatu olukord,” kirus Lauk. “Kas vallavalitsus on või ei ole, pole oluline. Oluline on, et kool töötaks,” lisas ta. Sügisel peaks Ruhnu põhikoolis õppetööd alustama 12 last.

Suutmatust ei ole

Ruhnu põhikooli direktori Ants Pirso sõnul ei luba südametunnistus tal kooli ilma direktorita jätta, kuigi raske on ära öelda teise töökoha pakkumisest. “Kuna mul on kolm aastat pensionist puudu ja viis aastat saab täis, nõustusin, et minu asemel jätkab keegi teine. Ütlesin vallavalitsuses, et kui uus direktor ei ole võimeline juhtima, tulen ja aitan,” rääkis Pirso. Tema arvates ütles Monica Mölder lepingule allakirjutamisest lahti, kuna kõik probleemid Ruhnu saarel polevat uue direktori jaoks lahendatud positiivselt. “Mitte mingit vallavalitsuse suutmatust siin ei ole. See on Ruhnu inimeste õelus. Kõik saab korda,” oli Pirso kindel. Ta võrdles lastehoiu korraldamatuse pärast ametisse asumata jäänud direktori käitumist torditüki ostmisega. “Tahan torti süüa, aga poest ei viitsi ma ostma minna ja ise ei taha teha. Kui te toote mulle selle tüki, siis ma võtan,” tõi Pirso näite.

Kihnus viibinud Ruhnu vallavanem Aare Sünter eile mobiiltelefonile ei vastanud.
 
  Ahto Jakson Meie Maa 02-08-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Aug 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Elo, Loone, Õrne 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2707 Veebimajutus: www.eq.ee