Reede, 30. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Volikogu komisjon soovitab uue terviseraja arendamise eelarvesse planeerida  
  Linnavolikogu sotsiaal- ja tervishoiukomisjon soovitab linnavalitsusel planeerida 2008. aasta eelarvesse rahastus Kuressaarde uue terviseraja – Tuulte Roosis asuva Musumänniku arendamiseks.

Siiamaani heategevuse tasemel

Linnavolikogu sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni esimees Helle Karu ütles Meie Maale, et tema juhitav komisjon otsustas esitada ettepaneku, mille kohaselt võiks järgmise aasta eelarvesse planeerida raha Musumänniku terviseraja arendamiseks.

Seni ei ole Musumänniku jaoks eelarves konkreetset summat olnud: “Olid needsamad spordirajatiste summad, mille arvelt on mingisugust raha kasutatud. Hea, et niigi palju sai, sest esialgne perspektiiv oli lootusetu.”

Musumänniku eestvedaja ning linna heakorra ja haljastuse spetsialisti Kaljo Elliku sõnul on Musumänniku praegune rahastus olnud heategevuse ja toetajate tasemel. “Ma olen optimist ja usun, et asjad arenevad positiivselt,” lausus Ellik, ent ei osanud arvata, kas ja kui palju rahastust projekt linnaeelarvest saada võiks.
“Teema on tundlik, sest raha tahavad ju kõik saada,” lisas ta.

Pole prioriteet

Abilinnapea arengu ja majanduse alal Kalle Koov ei soovinud öelda, kui palju terviserada järgmise aasta eelarvest toetust võiks saada: “Kui me eelarvet koostama hakkame, küll me siis planeerime.”

Tema sõnul tuleks enne luua infrastruktuur linnakodanikele ja alles siis harrastussportlastele. “Ei saa öelda, et see oleks Kuressaare linnas prioriteet number üks. Järjekordne terviserada. Siin on oluliselt tähtsamaid asju teha,” lisas Koov. Samas tunnistas Koov terviseradade vajalikkust: “Terviserajad on sellised asjad, kus sa näed, et sinna tehtud tööl on ka kasutajaid. Tahaksin uskuda, et ka Musumännik leiab kasutajaid ja seetõttu leiab see ka rahastamist.”

Õpilasmalevlased abiks

Kaljo Ellik kiitis õpilasmalevlasi, kes sel suvel terviseradade rajamisel abiks on olnud. Ka Helle Karu tunnustas õpilasmalevlasi ning tunneb heameelt, et Musumännikut arendatakse: “Lasteaialapsed ei saanud eelmise aasta juulikuust alates kuni siiamaani üldse metsas käia, see oli täiesti risuhunnik. Musumännikust tuleb kindlasti üks väga hea asi, aga see võtab aega ja loomulikult raha.”

Praeguseks on Musumännikus valmis üks kilomeeter terviserada. Kokku on plaanis teha kolm rada: Port Arthuri ring, GAZ Ai-Ai ring ja Linnulahe ring. Radade kogupikkus on 6,5 kilomeetrit.

Uue tervisepargi mõte tekkis Ellikul siis, kui aastal 2004 kuulutati Kuressaare Tervisepark rahva poolt aasta teoks. “Selle auks kingiti mulle raamat ja linnapea küsis, kus ma nüüd järgmist hakkan tegema. Samal ajal mul sähvatas see, et meil on ju Musumännik.”

“Ma olen natuke võib-olla ajas ette jõudnud oma tahtmistega. Kuna ma selline fanaatik olen – hing kipub ikka tervislike eluviiside poole –, siis keegi peab ju eestvedaja olema, isegi kui see nii päevakorraline asi ei ole,” lisas Ellik.

Musumänniku nimi on patisakste väljamõeldis ning pärineb Vene tsaari valitsusajast, mil Kuressaarest oli kujunenud igati arvestatav ravi- ja kuurortkeskus.

Tursakirikust (torniga sadam Tori abajas) laenutati paat ja sõideti Port Arthuri silda. Port Arthuri paviljonis toimusid kontserdid, seal tantsiti ja lõbutseti. Mõnikord sooviti linna tagasi minna kalda äärt pidi jala läbi Musumänniku. Õnneliku abielu eelduseks loeti seda, kui tütarlapsega läbi Musumänniku tulles kolm korda suudeldi.
 
  Merje Pors Meie Maa 01-08-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Aug 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Kaur, Kauri, Tauri 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1544 Veebimajutus: www.eq.ee