Esmaspäev, 23. mai Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kallemäe kooli uuenduskuur läheb lahti tuleval aastal  
  Kallemäe kooli direktor Arvi Liik loodab, et Riigi Kinnisvara AS saab koolimaja uuenduskuuriga ühele poole 2009. aasta sügiseks. “Igasugused mõõdistamised on tehtud ja praegu on koostamisel eskiisprojekt,” ütles direktor.

“Käesoleva aasta lõpul peab projektdokumentatsioon olema valmis ning tuleva aasta jaanuaris-veebruaris tuleks teha hange ehitajale.”

Liigi sõnul hakkavad tööd pihta tõenäoliselt tuleval kevadel-suvel. “Oktoobriks 2009 peab kõik valmis olema,” lausus direktor.

Liigi andmeil läheb koolimaja uuenduskuur maksma ligi 40 miljonit krooni. “Seda summat muidugi veel korrigeeritakse,” märkis direktor.

Vana koolimaja renoveeritakse

Liigi sõnul renoveeritakse kogu 1940. aastal valminud koolimaja.

“Vana asja renoveerimine on väga tõsine töö,” tõdes Liik. “Järele jääb ainult karp ning peaaegu kõik tuleb uuendada, alates põrandatest.”

Hoone saab juurde ka ühe tiiva, kuhu on kavas rajada niinimetatud füsioteraapiakorpus.

“Loodame sinna saada 3x8- või 3x10-meetrise basseini laste vesivõimlemiseks, mulli- ja pärlivannid,” rääkis Liik. Koha leiavad ka massaa˛i- ning muusikateraapiaruumid. “Loodame, et saame tugevdada ka oma meditsiinilist kaadrit,” ütles Liik. “Praegu meil arsti kohta pole, aga kindlasti saame siis midagi juurde ka.”

Uus võimla ja staadion

Uues korpuses leiavad koha ka kolm toimetulekuklassi. Igal neist on kasutada kaks ruumi – üks õppetööks, teine puhkamiseks.

Samuti ehitatakse koolile uus võimla mõõtudega 13 x 26 meetrit. “Praegu meil võimlat õieti polegi,” tähendas Arvi Liik. Samuti renoveeritakse aula.

“Kui kõik hästi läheb, saab kool endale ka staadioni,” lausus Liik, “väikeste mõõtmetega küll, aga siiski – mitte üle 330-meetrise ringirajaga.”

Seni pidi kool leppima muruväljakuga. “Edaspidi saame võib-olla suuri võistlusigi läbi viia,” lausus Liik. “Ehk võib Kallemäel ühtlasi kujuneda ka puuetega inimeste spordikeskus, kus laagreid ja võistlusi läbi viia ning miks mitte ka külalisi kutsuda.”

Majutustingimused paranevad veelgi

Majutustingimused Kallemäe koolis on Liigi hinnangul head ning muutvad veelgi paremaks.

Praegu mahutab õpilaskodu 32 last. “Pooled tubadest on vanas osas,” rääkis Liik. “2004. aastal saime juurde aga uue sööklaploki, mille teisel korrusel on ideaalsed tingimused viieteistkümnele tüdrukule. Kui tuleb renoveerimine, ehitatakse praeguse niinimetatud võimla peale teine korrus, kuhu tuleb veel viisteist kohta poistele.”

Kuidas korraldatakse õppetöö renoveerimise ja ehituse ajal?

“Praegu oleme planeerinud nii, et põhikorpuse kallale me kohe ei lähe – koolitöö peab ju edasi kestma,” vastas Liik. “Ehk tulebki teha kahes etapis – kõigepealt ehitame valmis abistavad majad – siis on meil, kuhu kolida, kui tuleb põhikorpus tühjaks teha. Kuna eraldi olevaid ehitisi on mitu – füsioteraapiakorpus, võimla –, võiks minu pärast juba jaanuaris-veebruaris kopa maasse lüüa.”

Kuressaare filiaal avab uksed sügisel

Kallemäe kooli seni Kuressaares Tallinna 64 asuvas hoones õppinud lapsed saavad sügisel uue koolimaja Suur-Põllu tänaval.

“Vana hoone renoveerimine ja sinna koolimaja ehitamine hakkab lõppema,” ütles Liik. “Augustis saame maja kätte ja 1. septembrist saavad need 30 last, kes on linnas, hakata õppima uues hoones.”

Koolimaja ehitus Suur-Põllu tänaval läheb Liigi andmeil maksma ligi 14 miljonit krooni.

“Tegemist on esimese objektiga Kuressaares, mille ehitamist Riigi Kinnisvara AS siin alustas, ning esimesega, mis valmis saab,” nentis Arvi Liik.

Kallemäe kooli ja selle Kuressaare osakonna õpilaste koguarvuks kujuneb Liigi prognoosi järgi ligi 80.
 
  Monika Puutsa Meie Maa 31-07-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Lydia, Liidia, Liidi, Lii, Ly 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2607 Veebimajutus: www.eq.ee