Neljapäev, 28. oktoober Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Täna kell 10:30
Temperatuur: 10.5°C
Õhurõhk: 760.8 mmHg
Õhuniiskus: 98 %
Tuule kiirus: 2.5 m/s
Vaata täpsemalt >
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Ilusale turniirilipp meeldib  
 
   
Hiiumaa võrkpalliturniiride veterankorraldajale Kaljo Ilusale Peeter Roasto kujundatud lipp meeldis. Foto: Harda Roosna
Üks Hiiumaa võrkpalliturniiri traditsiooni algatajatest Kaljo Ilus (80) arvas, et turniiri juubelilipp, millel valgel taustal kujutatud vallatut kajakat võrkpalliga, on vahva.

Hiiu Lehe toimetajad külastasid Helmi ja Kaljo Ilusat nende kodus Sõnajala tänaval, et tutvustada vastvalminud turniiri lippu ja meenutada 50 aastat kestnud rahvaturniiri eredamaid hetki.

“Lipp on vahva,” ütles üks Hiiumaa võrkpalliturniiri traditsiooni algatajatest, kunagine ajalehe Nõukogude Hiiumaa peatoimetaja Kaljo Ilus. Lisaks koheva sabaga naerukajakale ja võrkpalli moodi pallile on lipul sinisega ringikujuliselt kirjas “Hiiumaa võrkpalliturniir aastast 1958” ja väiksemalt “Hiiu Leht alates 1997”.

Mõtte, et ainulaadselt elujõulisel ja kaua kestnud rahvaturniiril võiks olla oma lipp, käis välja maavalitsuse nõunik Ene Mänd, kes turniiri korraldamises kaasa löönud ja peakorraldaja olnud kokku ligi paarkümmend aastat. Lipu teostas Recado meedia, kujundas kunstnik-kujundaja Peeter Roasto ning kogu projekti rahastas Hiiu Lehe omanikfirma OÜ Saaremaa raadio omanik Arne Pagil.

Ilus: Osalejate arv on lihtsalt kohutav!

Kunagine ajalehe Nõukogude Hiiumaa peatoimetaja Kaljo Ilus veedab pensionipäevi ega kurda väga enesetunde üle, ehkki ta iga nelja tunni tagant peab läbima teatud terviseprotseduure. Ilus lubas osaleda ka reede õhtul Linnumäe puhkekeskuses peetaval tänuõhtul, kuhu on kutsutud kõik, kes aastate jooksul andnud oma panuse turniiri edukaks kordaminekuks. Kui tervis peab, tuleb ehk ka lipu heiskamisele.

Ilus meenutas kord välisväljakutel, kord saalides peetud turniiri algust Kärdla linnapargis. “Seal oli sel ajal kaks võrkpalliväljakut ja sellest ajast on jäänud head muljed, kuigi siis oli vähe osavõtjaid ja asi alles hakkas peale. Esimesed kümme aastat võistlesid ainult Hiiumaa võistkonnad, siis tulid saarlased ja hiljem juba ka mujalt. Aga see võistkondade arv, mis praegu on, see on kohutav!” tunnistas Ilus. Tänavusel juubeliturniiril mängitakse muruväljakul ning teisipäevaks oli turniirile registreerunud 60 võistkonda.

“Turniiri korraldamine oli Ülo Remmelkoore mõte. Olime noored mehed ja armastasime sporti. Olime Üloga sõbrad ning tema töötas varem mõnda aega Harju rajoonis ja sealsel ajalehel oli olnud niisugune võistlus. Aga neil kadus see varsti ära,” meenutas Ilus turniiri algusaastaid ja ütles, et turniiri korralduskulusid peaaegu polnudki. Nüüdseks on turniiri korraldamise eelarve kasvanud ligi 100 000 kroonini.

Võrkpalliturniiri tuumik: Sauer, Rist ja Mänd

Ilus, kes ise osales Hiiumaa võrkpalliturniiri korraldamisel vist 1988. aastal, on pidevalt turniiri käekäiku jälginud. Ta tunnistas, et on ausalt öeldes päris üllatunud, et turniir nii elujõuliseks osutus ja arvas, et turniiri hea maine levib suust-suhu ning oma osa on selles ka rahvaturniiri asukohal – Hiiumaal.

“Ma ei mõelnud algul, et see nii kaua kestab. Minu arvates on kõige suurema panuse Hiiumaa võrkpalliturniiri püsimisse andnud Lembit Sauer, Arvo Rist ja Ene Mänd, kes on hästi palju aastaid turniiri korraldanud,” tõdes Ilus, et rohkem on turniiri vedajateks ikkagi olnud sportlasehingega inimesed. Tema arvates on ajalehe kaasalöömine olnud rohkem sümboolse väärtusega.

Samas ütles ta, et kahekümne aasta jooksul, mil ta peatoimetaja ametis oli, lõi ta koos Ülo Remmelkoorega turniiri korraldamisel alati aktiivselt kaasa, kuigi ise ei mänginud kumbki neist.

Seevastu turniiride korraldajad Lembit Sauer, Arvo Rist ja Ene Mänd on kõik alustanud võrkpalluritena, Sauer ja Mänd on ka tuntud ja tunnustatud võrkpallitreenerid. Arvo Risti ja Ene Mändi on korduvalt valitud ka turniiri parimateks mängijateks.

“Tänu sellele, et Hiiumaal ilmuv ajaleht on võrkpalliturniiride korraldamisel alati juures olnud, on tehtud tohutu töö rahvaspordi, eriti võrkpalli populariseerimiseks,” tunnustas Mänd ajalehe rolli.
 
  HARDA ROOSNA Hiiu Leht 27-07-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Siimon, Simun, Siimo, Siimu, Siim, Simmo, Simmu 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2040 Veebimajutus: www.eq.ee