Neljapäev, 28. oktoober Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Täna kell 10:10
Temperatuur: 10.5°C
Õhurõhk: 760.7 mmHg
Õhuniiskus: 98 %
Tuule kiirus: 2.5 m/s
Vaata täpsemalt >
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Saaremaa suurim sissetulek on ruhnlastel (7)  
  Rahandusministeeriumi andmetel elavad Saaremaa kõige suurema keskmise sissetulekuga inimesed Ruhnu vallas, kõige väiksemad sissetulekud on aga Torgu valla elanikel.

“Statistika võimaldab kõike,” nentis Ruhnu vallavanem Aare Sünter, kui kuulis, et Ruhnu on oma elanike sissetulekute poolest Saare maakonnas esikohal. Statistika järgi teenivad Ruhnu elanikud keskmiselt küll 10 796 krooni kuus, kuid vallavanema kinnitusel ei peegelda nii suured palganumbrid kindlasti mitte ruhnlaste tegelikku eluolu.

Rikkurid mõjutavad statistikat

Ruhnlaste keskmise kuu sissetuleku viivad Sünteri sõnul kõrgele jõukamad inimesed, kes ise Ruhnus püsivalt ei ela, kuid on sellele vaatamata end Ruhnu valda sisse kirjutanud. “Umbes pooled meil sissekirjutatud inimestest ei ole püsielanikud, vaid nad on kas lihtsalt Ruhnu patrioodid või siis omavad saarel maid ja maju” märkis Sünter.

Rand&Tuulberg Grupi nõukogu esimees Aivar Tuulberg, kes veedab Ruhnus paar kuud aastas ja ülejäänud aja elab kas Tallinnas või Tartus, rääkis, et tema kirjutas end Ruhnu elanikuks soovist vallale natukenegi kasulik olla. “Tallinnas või Tartus ei mõjutaks minu sissetulek eriti midagi, aga Ruhnule on see natuke ikka abiks,” rääkis suurettevõtja.

Kaarma vald jäi esikolmikust välja

Keskmiste sissetulekute võrdluses järgnesid Ruhnu vallale Orissaare vald ja Kuressaare linn. Saaremaa üheks jõukamaks vallaks peetud Kaarma vald oli oma elanike sissetulekute poolest aga üsna keskpärasel seitsmendal kohal.

“Meie vallas on väga palju noori, kelle sissetulekud ei ole veel suured,” ütles Kaarma vallavanem Ülo Vevers, keda ei üllatunud see, et Kaarma valla elanike sissetulekud ei küündinud esikolmikusse, vaid jäid võrdlustabelis üsna keskele.

“Aga noored on meie valla tulevik,” sõnas Vevers ja ütles, et kümne aasta pärast on Kaarma valla elanike sissetulekud tänu noortele tunduvalt suuremad.

Torgu elanikel on kõige väiksem sissetulek

Võrdlustabeli lõppu jäi Torgu vald, mille elanike keskmised sissetulekud on ruhnlastega võrreldes veidi üle 2000 krooni võrra väiksemad. “See on täiesti normaalne,” lausus Torgu vallavanem Laine Pärn.

Torgu valla elanikest moodustavad 70% pensionärid ja seega ei saa loota ka suuri sissetulekuid, selgitas Pärn. Samuti on vallas töökohtadega raskusi, sest ainsaks hooajaliseks tööandjaks on Mõntu sadam, nentis vallavanem.

Erinevalt näiteks Ruhnust ei ole Torgus end registreerinud ka rikkureid, kes valla elanike keskmist sissetulekut kunstlikult kergitaksid. “Meie tasud ongi väikesed,” ütles vallavanem ja lisas, et Torgu valda puudutav statistika annab üsna reaalse pildi tegelikkusest.

Rikkus ei ole ebavõrselt jaotunud

“Ühes ruumi nurgas ei saa olla oluliselt soojem kui teises ja seda ka Saaremaa tingimustes,” lausus Saare maavanem Toomas Kasemaa, kui oli kuulnud erinevate vallaelanike sissetulekuid puudutavat statistikat.

15-20%-lised kõikumised keskmise sissetuleku suuruses piirkonniti ei ole maavanema sõnul midagi erilist. See on mõistetav, et Kuressaare on meie majanduse keskus ja seal on kõrgemad sissetulekud kui väiksemates valdades, märkis maavanem.

Sissetulekute erinevustes võib Kasemaa sõnul otsida mitmeid sotsiaal-majanduslikke põhjuseid, kuid üsna suurt mõju avaldavad kindlasti ka suure sissetulekuga inimesed. Saaremaa tööealine elanikkond on suhteliselt väike ja kui mõne inimese sissetulekud on väga suured, siis avaldub see ka üldises statistikas, rääkis Kasemaa.

Sellele vaatamata oli Kasemaa arvamusel, et keskmiste sissetulekute erinevus ei ole Saaremaa valdade vahel märkimisväärselt suur. “Mina ei usu, et rikkus oleks Saaremaal ebavõrdselt jaotunud,” ütles maavanem.
 
  Kristiina Kruuse Meie Maa 27-07-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Siimon, Simun, Siimo, Siimu, Siim, Simmo, Simmu 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2010 Veebimajutus: www.eq.ee