Laupäev, 21. mai Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Pargi 3 omandisuhe päevakorral  
  Järgmise aasta jooksul kavatseb siseministeerium võõrandada kolm Hiiumaa kinnistut, kuid juba 15 aastat vaidlusaluseks olnud Kärdlas Pargi 3 asuvat kordonit ei saa võõrandada enne, kui linn ja ministeerium hoonete omandisuhetes kokkuleppele jõuavad.

Müüki lähevad kahe elamuga kinnistu Kõrgessaare vallas Mägipe külas ning kunagine Kõpu piirivalvekordon Ojakülas.

Teisipäeval Hiiumaa-visiidil käinud siseminister Jüri Pihl ütles, et plaanis on võõrandada ka endine Kärdla piirivalvekordon Pargi tn 3.

Pargi 3 hooned on olnud ministeeriumi ja Kärdla linnavalitsuse vaheline vaidlusobjekt juba pea 15 aastat. Nimelt andis maavalitsus 1992. aastal oma määrusega kunagi linnale kuulunud ja 1955. aastal Nõukogude Liidu sõjaväele rendile antud hooned linna munitsipaalomandisse.

1993. aasta jaanuaris on Riigivaraamet ka varade üleandmist kinnitanud. Kuid 1993. aasta lõpul välja antud vabariigi valitsuse määrus sätestas, et kogu Nõukogude sõjaväe kasutuses olnud vara läheb riigi omandisse. Riigile jääva vara nimekirja sattusid ka Kärdla Kalevivabriku aegsed hooned Kärdlas, Pargi 3.

Müük avalikul oksjonil

“Me müüme maha kinnisvara, mida ei ole vaja meie töö tegemiseks. Siseministeerium ei ole kinnisvarafirma, mis põhjendamatult hoiab enda käes mingit vara. See vara peab minema sinna, kus seda on vaja ja see läheb müüki avalikul oksjonil,” ütles Pihl otsust selgitades.

Samas on näiteks Ojaküla piirivalvekordon seisnud kasutuseta juba üle kümne aasta. Pihl lisas, et juhtumid, mil mõni objekt antakse üle kohalikule omavalitsusele, on pigem erandid ning siis tahaks ministeerium ka näha, milleks neid kasutatakse.

“Rahandusministriga on kokku lepitud, et objektid müüakse avalikul enampakkumisel ja avalikul oksjonil, kus kõik saavad osaleda. Kui esineb erandeid, siis on võib-olla võimalik anda hoonestusõigus,” ütles Pihl.

Kaups: Peame kokkuleppele jõudma

Endise Kärdla linnapea ja praeguse riigikogu liikme Ene Kaupsi sõnul ei saa siseministeerium neid hooneid oksjonile panna, sest ehitisregistrisse on need kantud Kärdla linnale kuuluvate hoonetena.

“Minister Pihli lubadus anda linnale hoonestusõigus on üks võimalikest lahendusvariantidest, kuid kõigepealt tuleb omandiküsimuses kokkuleppele jõuda. Enne ei saa ei linnavalitsus ega ministeerium nende hoonetega midagi ette võtta,” selgitas Kaups.

Ministeeriumi pressinõunik Kristina Kareva selgitas eile täiendavalt, et ehitisregistri andmed ei oma õiguslikku tähendust, mistõttu tuleb Kärdla linnal oma omandiõigus antud asjale põhjendada ja tõestada, mida seni ei ole suudetud piisava veenvusega teha.

“Kui Kärdla linn soovib saada antud asja omanikuks eesmärgiga kasutada seda sotsiaal-, kultuuri- või haridusobjektina, pakume võimaluse seada Kärdla kasuks hoonestusõigus. Vastava funktsiooniga hoone olemasolul antakse täielikud omandiõigused linnale üle,” ütles Kareva.

Kompromissi otsitakse

Kindlaid otsuseid seekordsel ministri ja linna esindajate kohtumisel veel ei langetatud.

Siseministeeriumi arvates tuleks minna edasi kinnistamisega, et lõpetada omandivaidlused ja keskenduda objekti tulevikule kas hoonestusõiguse seadmisega Kärdla kasuks või see enampakkumisega võõrandada. Kui kompromisslahendus linnale ei sobi, saab linn osaleda objekti enampakkumisel, lisas Kareva.

Kärdla linnapea Anton Kaljula ütles, et praegusel hetkel hoonestusõigus linna ei rahulda ja linn loodab tõendada, et Pargi 3 hooned kuuluvad Kärdla linnale.

“Tegemist on antud juhul vallasvaraga ja kinnistamist saab algatada hoonete omanik. Ehitisregistris on Pargi 3 hoonete omanik Kärdla linn, riigivararegistris siseministeerium. Enne peaksime selgeks tegema, kellele kuuluvad Pargi 3 hooned,” ütles Kaljula.

Linna poolt on algatatud Pargi 3 maa-ala detailplaneeringu koostamine ja samal ajal jätkatakse omandivaidluse lahendamist koos siseministeeriumiga. Kärdla linna sotsiaalvaldkonna arengukava näeb ette linna sotsiaalkeskuse rajamist Pargi 3 hoonetesse.

Siseministeeriumi pressiesindaja sõnul on selleks aastaks plaanitud müüa ministeeriumi vara 150 miljoni krooni eest ning kogu mittevajalikust varast soovitakse vabaneda hiljemalt 2010. aastaks.
 
  HARDA ROOSNA Hiiu Leht 20-07-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Konstantin, Kostel, Tiino, Kindel 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2311 Veebimajutus: www.eq.ee