Laupäev, 21. mai Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Maleturniiri Hiiumaa Suvi võitis Kaido Külaots  
  Kärdlas 3.-16. juulini peetud 55 osalejaga maleturniiri Hiiumaa Suvi võitis Eesti esimaletaja, rahvusvaheline suurmeister Kaido Külaots 6,5 punktiga 7 võimalikust. Teise koha sai rahvusvaheline meister Tarvo Seeman 5,5 punktiga.

Järgnesid seitse maletajat, kes igaüks teenisid 5 punkti. Lisanäitajate alusel (Buchholzi koefitsient ehk vastaste punktide summa ilma kõige nõrgema tulemuseta) reastuti järgnevalt: Uku Valner, Indrek Kuusk, Tõnu Truus, Anto Remmel, Tarmo Tuul, Tatjana Fomina ja Sven Reimaa.

Tasemel auhinnad ja korraldus

Turniirivõitja Külaots rääkis pärast viimase vooru lõppu: “Tulemusega jään rahule, tegin malelaua taga täpselt nii palju tööd, kui võitmiseks tarvis. Ehkki mitmed minu partiid venisid üsna pikaks, kontrollisin ma kõigis neis olukorda. Esikoht oli väljaspool kahtlust.”

Oma ainsa viigi tegi Külaots eelviimases voorus Seemaniga. Pärast seda oli esikoht sisuliselt kindel. “Üks raskemaid oli minu jaoks neljanda vooru partii Juri Jakovleviga, mängisin mustade malenditega, tekkis väga õpetlik odade lõppmäng, millest nii mõnelgi noorel maletajal võib palju õppida olla,” sõnas Külaots.

Esmakordselt Hiiumaal viibinud Külaots sidus turniiri ja puhkuse: “Veetsime koos elukaaslasega Hiiumaal hästi aega, laupäeva õhtul käisime näiteks Tanel Padari & The Suni kontserdil.”

Maleturniiri auhinnafond oli Eesti mõistes vägagi korralik – viis paremat said rahalised auhinnad, vastavalt 3000, 2000, 1200, 800 ja 600 krooni. Lisaks eriauhinnad järgmistes kategooriates: naised, seeniorid, kuni 16aastased noored ja hiidlased. Igas auhinnad kolmele paremale, vastavalt 500, 300 ja 200 krooni.

Naiste arvestuses oli parim Tatjana Fomina, järgnesid Tuuli Vahtra ja Heike Sander. Seenioride esikoha sai Tõnu Truus, järgnesid Anto Remmel ja Tatjana Fomina. Noorte parim oli Georg Abozenko, teine Ottomar Ladva ja kolmas Marten Jaanimets. Hiidlastest olid kolm tublimat Andres Ihermann, Vello Hunt ja Arvo Lukner.

“Turniiri tingimused olid suurepärased. Maletajad tõid Hiiumaale päikese, ilmad olid suviselt soojad. Enda tulemuse kohta võin öelda, et punkte sain, kuid mängu kvaliteet võinuks parem olla,” rääkis parim naismaletaja Fomina.

Kolmandat korda peetud turniiri võistlustingimused olid tõepoolest head. Turniirisaalis pakuti mängijatele kohvi, teed, karastusjooke, jäätist. Mängijatel olid kasutada elektroonilised malekellad ja kvaliteetmalendid ning mängusaal Kärdla kultuurikeskuses oli hästi päikse eest varjatud ja polnud seega liialt palav nagu suvistel malevõistlustel vahel juhtub.

“Iga aastaga läheb turniir tugevamaks. Nii heatasemelist turniiri nagu nüüd, pole Hiiumaal olnudki. Enda esinemisega jäin rahule. Iga punkt üle 50% on positiivne. Eelmisel aastal kogusin 4 punkti, tänavu koguni 4,5 punkti,” sõnas parim hiidlane Ihermann, kes mullu võitis Hiiumaa meistrivõistlused nii tava- kui ka välkmales.

Hiiumaa maleelu hing – Aksel Tilk

Hiiumaa suveturniiride peakorraldaja, kohaliku maleklubi president Aksel Tilk veab kogu Hiiumaa maleelu. Tema korraldab ka turniiri Hiiumaa Suvi, organiseerib osavõttu ja korraldab Läänemere saarte meistrivõistlusi, veab kord nädalas esmaspäeviti laste maletreeninguid Käinas ning lööb aktiivselt kaasa Kärdlas pühapäeviti koos käiva maleklubi tegemistes.

Nagu seekordki, majutab perekond Tilk vajadusel lahkelt ka maletajaid. Külalislahkelt palusid nad ka võistlejad pühapäevaõhtusele grillile, kus kostitasid neid hea ja paremaga.

Pärast turniiri lõppu tõdes Tilk rahulolevalt: “Turniiri suur osalejate arv annab tunnistust selle heast mainest. Nii tugev võistlejate koosseis valmistas heameelt. Ka oli tänavuse maleturniiri auhinnafond suurim, mis seni Hiiumaal olnud. Tegu on ühe suurema auhinnafondiga kogu vabariigis.”

Tilk kiitis kohtunike tööd ja tänas turniiri toetajaid. Kohtunikena olid turniiril ametis tuntud malekohtunikud Lembit Vahesaar ja Marek Kolk. Ürituse patroonideks olid maavanem Hannes Maasel ja riigikogu liige Ene Kaups.

Turniiri õnnestumisele aitasid kaasa Hasartmängumaksu nõukogu, Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp, Hiiu maavalitsus, Kärdla linnavalitsus, Hiiumaa spordiliit, Kärdla kultuurikeskus, AS M ja P Nurst, OÜ Pildikoda, AS MAAG lihatööstus, AS Rakvere lihakombinaat, AS Puls Brewery, Coca-Cola HBC Eesti, AS Värska Vesi, AS Tallinna Karastusjoogid, AS Balbiino, AS Toode, AS Rekato, OÜ Recado Meedia, Luige Baar, Ula kondiiter ning kohvik Viiger.
 
  MARGUS SÖÖT, meistrikandidaat males Hiiu Leht 20-07-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Konstantin, Kostel, Tiino, Kindel 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2596 Veebimajutus: www.eq.ee