Laupäev, 21. mai Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Informatiivset juttu omadele  
 
   
Fotomälestus eelmisest folgist. Foto: Maarja Urb
Sel neljapäeval, 19. juulil läheb veerema kolmas Hiiu Folk. Festivali peakorraldaja Astrid Böning on andnud intervjuusid, kavad on teadetetahvlitele kinnitatud, korraldajad kokku saanud ning paistab nii, et tulemas on kolm väga ägedat folgipäeva.

Pärimuspäev

Neljapäev on Hiiu pärimuse päev. Kärdlas Hiiumaa muuseumi Pikas Majas räägivad Helgi Põllo, Järvi Lipaste, Piret Õunapuu. Jutte, pärimisi-pärimusi ning muusikat Astridilt ja hiidlastelt saab nautida tervelt kolm ja pool tundi. Ja seda tasuta alates kella kolmest.

Neljapäeva õhtul saab korraliku folgimaigu suhu kell 19.30 Käina kultuurikeskuses kus alustab Eesti-Walesi duo Sild. Pääle seda tasub kindlasti vurada Kärdlasse, sest Villalaos saab keskööni põnevate pillide järgi tantsu vihtuda. Esinevad Norra, Bulgaaria, Eesti ja Rootsi noored folkmuusikud ehk Ethno on the Road, teiste seas näiteks Sandra Sillamaa. Pluss Saksamaalt Waskhar Schneider, kes mängib kalimbat, didgeridood ja parmupilli.

Töötubade päev

Käina kultuurikeskuse suures saalis on reedel 14-16 tantsutöötuba, mida veavad Siim Sarv, Helen Kõmmus ning Käina KKK rahvamuusikaõpilased. Tantsu lüüa saab tasuta. Veel toimetab kella 12-16 väikeste pausidega loo loomise ja jutu veeretamise tuba. Sääl tegutseb Vahur-Paul Põldma. Asukohaks Kassari muuseum, kuhu pääseb muuseumipiletiga.

Meestelaulutuba lükkab enese ees Jaak Johanson, kuigi mul on kuri kahtlus, et sinna trügib nii mõnigi naine kah ühes laulma. Mehed mühistavad laulda kella 14- 16 Vetsi Talli tagakambris ja seda sentigi maksmata. Naistelaulutoas, Kassari seltsimajas, võtab eest Anu Taul ja see saab põnev töötuba olema. Naised laulavad sama kaua kui mehedki. Samuti tasuta.

Kella kolmest ootab Käina KKK väike saal kõiki pillimängijaid- huvilisi pille mängima. Puhuda, sahistada, sõrmitseda ja viiuldada saab kella viieni välja. Tulge laulma, tantsima ja lugu veeretama, sest need töötoad saavad alles siis tiivad, kui igas vanuses hiidlasi kohale tuleb.

Õhtul saab Kassari kiigeplatsil kontserdi kah anda. Need, kes tantsutoas tantsusid õppimas käisid, oskavad siis ka Danieli ja Samueli ehk viiuli ja akordioni järgi jalga keerutada, ja Ethno on the Road tuleb taas lavale. Umbes kell pool üheksa on lava Kihnu poiste päralt. Korralikud võimalused tantsimiseks keskööni välja. Hurra!

Diskreetne öö

Kel sel õhtul millegi õrnema järele igatsust on, seadku sammud Kassari kabeli poole, kus kell 11 algab „Autorilaulude öö”. Johanson, Böning, Taul ja Tõun moodustavad imelise kooskõla.

Kes sisse ei mahu, võtku miski istumisalus kaasa – küllap mõne puu alla ikka istuma mahub, tähti juba langeb, ritsikad siristavad ja küllap mõni noot muusikatki õue kostub. Võtke ainult mõni suurrätt üll, sest õhtu võib pikale venida.

Ansamblid Kassaris

Kindlasti saab folgimõnu kätte ka siis kui tulla ainult ansamblite päevale, 21. juulil Kassari kiigeplatsil. Viis superesinejat, rohkesti üllatusesinejaid. Teiste seas võiks välja tuua Zorbase, kes teevad mõnuga kreeka muusikat ning õpetavad sekka ka kreeka tantse.

Soomemaalt tulevad neli toredat folkmuusikut, kes mängivad sellistel pillidel kui tsitter ja nyckelharpa. Kaks olulist esinejat, Väikeste Lõõtspillide Ühing ja Apelsin on veel nimetamata.

Alul ma küll mõtisklesin, et ei tea mis suured folgivennad need Tõnu Aared ja Marko Matvered on, aga on kuidas on, neid tahaks ikka näha ja kuulda küll!

Apelsin alustab kell kümme. Emmed-issid pange kõrva taha: 21.juulil kella 16-20 jutustab Tiina Kask kiigeplatsil püstkojas lastele muinasjutte. Jutte võib kaasa viia ja teistega jagada. Täiskasvanud on ka oodatud, sest muinasjuttude jaoks pole keegi kunagi liiga täis kasvanud!
 
  KRISTEL ALGVERE, Hiiu folgi pressipiiga Hiiu Leht 17-07-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Konstantin, Kostel, Tiino, Kindel 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4060 Veebimajutus: www.eq.ee