Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli

| prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |
  Hiidlased tulid maaspordimängudel seitsmendaks
  7.-8. juuli Valgas peetud Eesti XII maaspordimängudel sai Hiiumaa väikeste maakondade arvestuses seitsmenda koha, edastades lähimaid naabreid Lääne-ja Saaremaad.

Hiidlased olid mängudel esindatud kümnel alal 67 sportlasega ja tulid väikeste valdade arvestuses seitsmendaks. Kärdla linna esindus sai tubli kuuenda koha, Emmaste valla esindus 18. koha.

Maakondade arvestuses võitis suurtest maakondadest (üle 40 000 elaniku) Tartumaa ja väikestest (alla 40 000 elaniku) Järvamaa, linnadest Türi, valdadest Tartu ja Türi. Kergejõustikualadel võistles ligi 900 sportlast, kes ei mahtunud hästi ühele staadionile ära. Seetõttu ei pidanud ka paika eelnevalt koostatud ajakava ja mitmed sportlased ei saanud kõigil planeeritud aladel oma linna või valla eest võistelda.

Võistkondlikus arvestuses oli linnade grupis Kärdla võistkond viies, Emmaste valdade arvestuses 34. ning Hiiumaa 11. koha vääriline. Kuna tegemist oli ühe rohkearvulisema osavõtjaskonnaga võistlustega, on hiidlaste pääs finaali märkimist väärt.

Kergejõustikualade parimad

Neidude kuulitõukes oli kolmas Häli-Herta Haavapuu tulemusega 12.28. Neidude kettaheites oli Häli-Herta Haavapuu teine tulemusega 34.25 ja neljas Kreete Pruul 31.88ga. Naiste kõrgushüppes oli tulemusega 1.55 Tiina Koit kaheksas. Sama koha sai Koit kaugushüppes tulemusega 4.90.

Naiste kuulitõukes oli Mari Vahtra tulemusega 10.84 viies ning kettaheites teine tulemusega 36.28. Nooremate naisveteranide grupis saavutas Ülle Paasoja kuulitõukes teise koha (11.32), kettaheites tulemusega 29.70 neljanda koha ning odaviskes tulemusega 31.62 viienda koha. Anneli Ilumets jõudis kaugushüppe finaali ning saavutas tulemusega 4.27 seitsmenda koha.

Noormeeste kõrgushüppes saavutas Priit Valdmann tulemusega 1.75 kuuenda koha. Meesveteranide teises grupis võistelnud Hannes Maasel saavutas kettaheites kaheksanda koha. Naiste 4x100 m teatejooksus said Kärdla võistkonnad 11. ja 14. koha.

Pallimängude tulemused

Jalgpalliturniiril osalesid maakondade noortevõistkonnad. Esikohakarikas kuulus Harjumaa I võistkonnale. Hiiumaa võistkond saavutas hinnatava teise koha. Võistkonnas mängisid: Gustav Kotkas, Tauno Laja, Tenno Tüll, Gregor Sedrik, Raner Jõekäära, Kristjan Kirs ja Andrus Põder, poisse juhendas Egon Tintse.

Alagrupis võideti Valgamaad 2:0, Viljandimaad 1:0 ning Võrumaad 6:0.Veerandfinaalis võideti läänlasi 1:0. Seejärel võideti penaltitega Pärnumaad 3:1. Finaalis jäädi penaltitega alla Harjumaa I võistkonnale 2:3. Korvpalliturniiril võistlesid maakondade esindused.

Hiiumaa naised olid ühes alagrupis järgmisel päeval finaalis mänginud Rapla- ja Võrumaa võistkondadega. Alagrupis Jõgevamaa üle saavutatud võit tulemusega 31:22 tagas naiskonnale 5. koha. Võistkonnas mängisid Ülle Paasoja, Anneli Ilumets, Anneli Unt, Ulvi Sedrik, Siiri Sõlg, Kirsti Kerves, Jaana Üksik, Kaja Antons, Aet Soonvald ja Marika Koppel.

Meeste turniiril osales 12 võistkonda. Enamuses neist lõid kaasa ka meistriliiga mängijad. Seda enam on hinnatav Hiiumaa noorte meeste osalemine. Kokkuvõttes üheksas koht. Linnade võrkpalliturniiril osalenud Kärdla naiskond koosseisus Merle Salusoo, Terje Lees-Leesma, Lea Kiiver, Anne-Ly Kõmmus, Mari- Liis Mänd, Kati Kaar, Anneli Mauer ja Gea Salumaa võitis oma alagrupi.

Esimese kuni neljanda koha turniiril koguti Keila võistkonnaga võrdsel arvul punkte ning alles suhte arvestamine jättis meie naiskonna neljandaks. Mehed jäid oma alagrupis viiendaks ning kokkuvõttes üheksandaks.

Juhtide võrkpalliturniiril lõi kaasa Hiiu maavanem Hannes Maasel, kes maavanemate võistkonnas saavutas Valgamaa omavalitsuste Liidu järel teise koha.

Orienteerumisvõistlus

Ligemale 300 orienteerujat võistles Priimetsas ja Jaanikese ümbruses. Lühirajal saavutasid D35 viienda koha Helen Mast, D45 viienda koha Anu Saue, H55 klassis Toivo Saue neljanda koha, H21 13. koha Kaarel Barinov.

Teatevõistlustel osalesid maakonna võistkonnas kahes vanuseklassis M- N21. Naiste teatevõistkonna avavahetust jooksis Eveli Saue, kes andis teate üle teisena. Triin Soonvald ja Liisi Reitalu lõpetasid kuuenda kohaga. Meeste teatevõistkondkoosseisus Kaarel Barinov, Joonas Väärtnõu ja Toivo Saue tulid 12.

Arvestust peeti kahel alal: lühirajal (vallad, linnad, maakonnad) ja teateorienteerumises (maakonnad). Lühirajal sai Kärdla linn kuuenda koha ja kokkuvõttes Hiiu maakond üheksanda koha. Jahilaskmine, jalgrattakross ja petank Jahilaskmise võitis Ida-Virumaa, Hiiumaa esindus (Harri Kattel, Eigo Jõhvik, Karli Kattel, Klemet Asadov, Rafik Asadov) oli kaheksas.

Individuaalselt saavutas sportingus harjutuses CSP25 juunioride vanuseklassis Karli Kattel 21 tabamusega viienda koha. Jooksva metssea JM3 harjutuses oli hiidlastest parimana Klemet Asadov 17. Kokku osales mõlemas harjutuses 67 sportlast. Laskmises (30 lasku lamades) sai tulemusega 284 silma 15. koha Tiit Vannas ning Kalmar Tikerpuu 27. koha.

Naiste arvestuses sai Riina Barbo 18. koha tulemusega 278 silma. Kuna maakonna arvestuses läks liitmisele kaheksa paremat tulemust (lisaks veel sportpüstol ja vabapüstol), jäädi 12.-ks. Jaanikese krossirajal toimunud jalgrattakrossil lõi kaasa üks Kärdla esindaja: Kalli Piht, kes saavutas N – 35 klassis kuuenda koha ning tõi linnale kuuenda koha punktid.

Petanki võistkonna komplekteerimisele jätsid oma jälje samal ajal Kärdlas toimunud Eesti meistrivõistlused ja Hiiumaa karikas. Alagrupis saavutas Hiiumaa võistkond, kuhu kuulusid: Jaana Üksik, Kati Rüütelmaa, Robin Martin ja Veikko Martin teiseks.

Play offides nii hästi enam ei läinud ning kokkuvõttes saadi kaheksas koht. Maaspordimängudel osales üle 3200 sportlase Eestimaa 79 vallast ja 21 linnast. Kolme päeva jooksul võeti mõõtu 18 spordialal, lisaks toimusid terviseretk, osavusmängud, triatlon ja sumo näidisturniir.

Enne tõstmisvõistluste algust esitleti äsja ilmunud raamatut Eesti esimesest olümpiavõitjast Alfred Neulandist.

Järgmised, XIII Eesti maaspordimängud toimuvad 2011.aastal Rakveres.