Laupäev, 30. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  MUHVi kunstipäevad tekitasid suurt huvi  
 
   
Puutöötoas toimetas hulk rahvast, esiplaanil Tiia Taits, taga keskel Toivo Toompuu, laual hulk Avo Tamme omnuseid. Foto: Enn Sutting
Juba üheksandat korda külaseltsi MUHV eestvedamisel, uue toimumispaigaga Valgu seltsimajas. Kunstipäevi külastas seekord rekordarv inimesi.

MUHVi (seltsi nimi tuletatud Emmaste valla külanimedest – Muda, Ulja, Harju, Valgu) kunstipäevade õpitubadest osavõtjaid jõuti kokku lugeda 45, kuid selge oli see, et läbi käis kunstipäevadelt nii eelmisel laupäeval kui pühapäeval lisaks veel suur hulk uudistajaid.

“Näiteks tulid mõned turistid, peatusid ega jõudnud ära imestada, et nii vahva üritus on korraldatud,” ütles pühapäeval puutöötoast osa võtnud Padise vallas Harjumaal elav algklassiõpetaja Tiina Taits. Taits ja tema abikaasa Toivo Toompuu, kes on tööõpetuse õpetaja, kiitsid kogu ettevõtmist igati.

Taitsi sõnul oli vahva just see, et meister näitas ees, kuidas puulusika tegemine käib ja igaüks sai ise järele proovida. Nii on tal õpitud nippe kasutades juba koduski kaks puulusikat valmistatud.

“Kogu suhtumine oli siiras ning heatahtlik, ilma liigse ametlikkuseta ja see meeldis väga. Usun, et ka minu abikaasa õppis sealt mõne uue võtte,” kiitis Taits puutöökursuse juhendajat Juha Tellerit.

Et kunstipäevad möödujates suurt elevust tekitasid, näitas ka see, et sealt pühapäeval läbi astuma juhtunud rahvatantsijad Ida-Virumaalt kunstipäevadest kohe osa võtsid ja mõned tantsunumbrid esitasid.

Kohal oli ka Avo Tamme omnuste ehk omavalmistatud seest õõnsate muusikariistadega (tegelikult võib omnuseks pidada ka puust skulptuure) ning kokkuvõttes said kõik kohalviibijad osa veel ühest improviseeritud etteastest.

Puidu viimistlemise õppetund oligi üks populaarsematest töötubadest. Sellega suutis siiski võistelda akvarellvärvidega maalitehnikate proovimine, mis algas kohe järgmisena, juhendajaks kunstnik Liia Lüdig-Algvere.

Kui pühapäeva õhtu lõpetati Valgu seltsimajas pakutrükiga Jane Üksiku ettenäitamisel, siis päev varem, laupäeval toimunud õpitubades sai tekstiili värvimise asjus nõu küsida Eike Soomsalult, viltimisel Siret Lahemaalt.

Kõlavööde punumisel aitas soovijaid jällegi Üksik. Seltsimaja perenaine Soomsalu jäi nii majas sees kui selle ümber korraldatuga rahule. “Kuna huvilisi oli, läks kõik hästi,” ütles ta.

Kogu pidu sai teoks tänu kohaliku omaalgatuse programmile, sest õpitubadest osavõtt oli tõesti sümboolse tasu eest, vaid 20 krooni.

Külaseltsi MUHV järgmiseks suuremaks tegemiseks on rahvapidu Harju tuuliku juures, mis saab toimuma 29. juulil. Ka seda on igal aastal peetud, küll erineval ajal. Sel aastal siis olevipäeval. Praegu veel kava kokku pole seatud, kuid kindlasti peaksid kohal olema hobused, korraldatakse mänge ja saab suppi. Tulemata ei jää elav muusikagi.
 
  HANNES SARV Hiiu Leht 13-07-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Kaur, Kauri, Tauri 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2862 Veebimajutus: www.eq.ee