Laupäev, 30. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Töötute arv on nii Eestis kui Saaremaal aastaga vähenenud  
  Eestis on tööturuameti andmetel registreeritud töötute arv vähenenud viimase aasta jooksul 12,2%, seejuures Saaremaal on langus olnud 3,3%.

Juunikuu lõpu seisuga oli Saaremaal 320 töötut, mis moodustab 1,4% siinsest tööealisest elanikkonnast. Tööturuameti peadirektori Tiina Ormissoni sõnul on see tulemus väga hea ja näitab, et Saaremaal tööpuudusega suuremaid probleeme pole. “Nii väikese näitaja puhul on pigem tööandjatel raskusi töötajate leidmisega kui vastupidi,” ütles Ormisson.

Kui Eestis keskmiselt vähenes registreeritud töötajate arv 12,2%, siis esmapilgul tundub Saaremaa 3,3%-line langus tagasihoidlik.

Arvudest ei tohiks end aga Ormissoni sõnul segadusse lasta ajada, sest Saaremaal ei ole varasematel aastatel töötusega suuri probleeme olnud ja seega ei saa ka statistikas loota suurt langust.

Koondamiste tõttu töötute arv veidi kasvas

Kuigi aastate lõikes on Saaremaal töötute arv vähenenud, siis viimase paari kuu võrdluses on Saaremaa tööturuameti konsultandi Viive Torni sõnul töötute arv veidi kasvanud.

“Eks see väike kasv ole tingitud viimase aja suurematest koondamistest,” lausus Torn ja tõi näiteks Peleriin Medicali, mille likvideerimise tõttu kaotas töö ligi 100 inimest.

Samas nentis Torn, et suurem osa koondatud inimestest leiab üsna kiiresti tööd, sest nad on aktiivsed tööotsijad ja harjunud tublisti tööd tegema.

Kui suuremaid koondamisi ette ei tule, siis suvi on Saaremaal reeglina nii-öelda töine periood, sest saarel käib palju turiste ja hooajalist tööd jätkub tänu suvitajatele üksjagu, rääkis Torn.

Mõnevõrra suurem töötute arvu kasv võib Torni sõnul ette tulla septembris, sest siis saavad hooajalised töölepingud läbi ja mitmed noored, kes ei ole kooli sisse saanud, võtavad end töötuna arvele.

Saaremaal on häid töövõimalusi piisavalt

Üldiselt aga Saaremaal töökohti jätkub, küsimus on pigem töökoha sobivuses konkreetsele inimesele, rääkis Torn.

“Mõnede silmad ei kannata elektroonikaga töötamist, teistel on jälle maalt suure pere ja majapidamise kõrvalt raske linnas tööl käia, kolmandatele ei sobi öises vahetuses töötamine,” loetles Torn erinevaid muresid, mis tööotsijail ette tulevad.

Niisama laisklejaid, kes üldse tööd ei viitsi teha, on Torni sõnul suhteliselt vähe ja nendegi jaoks on välja töötatud erinevad tugiprogrammid, mis passiivsed inimesed kodust välja toob.

“Enamus on aga ikkagi aktiivsed tööotsijad ja Saaremaa tööturu heade võimaluste juures leiavad nad endale peagi tööd,” lausus Torn.
 
  Kristiina Kruuse Meie Maa 13-07-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Kaur, Kauri, Tauri 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2989 Veebimajutus: www.eq.ee