Reede, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Väinamere Liinid on toetust saanud vastavalt prognoosidele (2)  
  Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teatel prognoositi selle aasta esimeseks poolaastaks kolme liini – Virtsu-Kuivastu, Rohuküla-Heltermaa ja Triigi-Sõru toetuseks kokku 80 miljonit krooni. Tegelik väljamakse on olnud 79,6 miljonit krooni ehk vaid mõnisada tuhat krooni väiksem, vastates seega prognoosidele.

Eelmisel aastal maksti kahe liini (Virtsu-Kuivastu ja Rohuküla-Heltermaa) toetuseks 100 miljonit krooni, sel aastal prognoositi kahe liini dotatsiooniks 126 miljonit krooni. Väinamere Liinidele on lisandunud Triigi-Sõru liin, mille prognoositav dotatsioon on 14 miljonit krooni. Seega kokku makstakse Väinamere Liinid OÜ-le sel aastal umbes 140 miljonit krooni.

Uus rahastamissüsteem õigustab end

Sellest aastast kehtib saartevahelise laevaliikluse doteerimisel uus süsteem, mille kohaselt makstakse Väinamere Liinid OÜ-le dotatsiooni vastavalt lepingus sätestatud tingimustele.

Dotatsiooni määramisel arvestatakse piletitulu, kütuse-, tööjõukulu ja tarbijahinnaindeksi muutumist. Kuigi sel aastal kulub dotatsiooniks 100 miljoni krooni asemel 140 miljonit, peavad majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad süsteemi varasemast paremaks.

Eelarveosakonna peaspetsialist Kaja Mänd nendib, et praegune süsteem õigustab end, kuna dotatsiooni makstakse vastavalt lepingus sätestatud tingimustele ja igal aastal ei tule enam pidada läbirääkimisi ja vaidlusi maksumuse üle.

Ka majandusanalüüsi talituse ekspert Mario Lambing leiab, et uus süsteem on parem, kuna nüüd on järgnevateks aastateks enam-vähem teada, mis summa riigil maksta tuleb: “Ei ole päris niimoodi, et igal aastal istutakse laua taha ja küsitakse teatud summa.”

26miljoniline tõus

Lambing ütles, et põhipõhjus, miks sel aastal on toimunud 26 miljoni kroonine dotatsiooni tõus kahe liini puhul, on konkurentsi puudumine: “Kuna Hiiumaa liin nõuab madala süvisega laevu, mida turult ei ole lihtne leida, siis ei olnud ka teisi konkurente, kes oleksid võinud hinda alla lüüa. Kuigi läbirääkimiste käigus pakkumise hinda vähendati, jäi see siiski oluliselt kõrgemaks varasemate aastate omast.”

Küsimusele 140 miljoni kroonise toetuse põhjendatuse kohta vastab Lambing, et tegemist on praeguse turuhinnaga: “Riigil on valida: kui tal ei ole seda raha võtta riigieelarvest, siis ta kas võtab reise vähemaks või püüab kuidagi piletitulu tõsta, näiteks pileti hindu tõstes.”

Summa võib muutuda

Seda, kas dotatsiooni summa jääb sel aastal 140 miljoni peale, Lambing veel öelda ei oska: “Siin täiesti kindel ei saa veel olla, kuna toetus sõltub sellest, kui suur on reisijate voog, kui palju tehakse lisareise ning kui palju laekub piletitulu. Mõningal määral võib toetuse summa kujuneda sellest suuremaks või väiksemaks.”

Riigi dotatsioon Väinamere Liinidele (enne 2007 Saaremaa Laevakompaniile)
mln kr

2007 – 140*
2006 - 100
2005 - 91
2004 - 86
2003 - 89
2002 - 78
2001 - 67
2000 - 55

* prognoositav summa. Lisaks tuleb arvestada, et Väinamere Liinidel on sellest aastast üks liin juures (Triigi-Sõru).
Allikas: majandus- ja kommunikatsiooniministeerium
 
  Merje Pors Meie Maa 13-07-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3537 Veebimajutus: www.eq.ee