Laupäev, 21. mai Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Piirivalve rajab Kuressaarde lennubaasi  
  Piirivalvel on plaanis rajada Kuressaarde lennubaas, mis peaks valmis saama 2010.–2011. aastaks. Lennubaasi ostetakse üks helikopter Agusta-Westland 139.

Piirivalve lennusalga ülema Allan Oksmanni sõnul on Lääne-Eesti piirkonda vaja lennubaasi, kuna Eesti mereala on suur (Lääne-Eestis ca 100 km Sõrve säärest läände) ja praegu ei jõuta ohu korral Tallinna lennubaasist piisavalt kiiresti Eesti kaugematesse nurkadesse.

“Vaadates ohuanalüüsi – kus meil on asju juhtunud –, siis Läänemaal peab meil midagi olema. Saaremaal asudes katab lennubaas paremini ära kogu Eesti vastutusalad,” ütles Oksmann. Seega peaks edaspidi päästeotsinguteenus paremini tagatud olema.

Eesmärk on aastaks 2020 saavutada määratud ülesannete täitmiseks lennuvahendi 45-minutiline kohalejõudmisaeg Eesti riigi maismaa ja merepäästeala territooriumil ja patrulllennud piiriala kohal ja tagada vähemalt 90%-line merereostuse avastamise tõenäosus.

Kokku tuleb kolm lennubaasi

Praegu paikneb Eesti ainus piirivalve lennubaas Tallinnas. Lisaks Kuressaarele tuleb baas ka Tartusse, ent seda alles aastail 2015–2020.

Kuressaare lennubaas tuleb lennujaama lähedale. “Ilmselt ehitatakse see koos piirivalvemajaga praeguse lennuvälja vahetusse lähedusse, natuke linna poole. See ei ole veel paika pandud, aga ideed on sellised,” rääkis Oksmann.

Vastavalt piirivalve lennusalga arendamise põhimõtetele aastail 2007–2020 luuakse baasides tingimused ühe valmisolekus kopteri angaaris hoidmiseks, olmetingimused meeskonna ööpäevaringseks kohalviibimiseks, vajalikud side- ning infotehnoloogilised lahendused. Luuakse ka võimalused lihtsama varustuse hoidmiseks ja kopteri igapäevahoolduseks.

Lennusalgal vaid üks kopter

Kuressaare lennubaasi ostetakse üks kopter Agusta-Westland 139. Kopter peaks ööpäevaringselt olema valmis veerand tunniga õhku tõusma.

Praegu on Eestis päästjate käsutuses vaid üks kopter – Vene päritolu Mi-8, mis peagi maha kantakse. Juba septembris lisandub uus, 220 miljonit krooni maksev kopter. Reaalsetele valmidusnõuetele vastamiseks peaks lennusalgal olema viis kopterit ning 2020. aastaks loodetakse see eesmärk täita.
 
  Merje Pors Meie Maa 11-07-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Konstantin, Kostel, Tiino, Kindel 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4001 Veebimajutus: www.eq.ee