Esmaspäev, 23. mai Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kärdla piirivalvekordon tutvustas noortele oma tööd  
 
   
Külalised tutvuda ka kai ääres seisva piirivalvekaatriga. Foto: Piirivalveamet
Neljapäeval, 28. juunil avas Kärdla piirivalvekordon kõigile huvilistele uksed eesmärgiga tutvustada soovijatele piirivalve tegevust Hiiumaal. Samuti oli infopäeva jooksul võimalik saada informatsiooni õppimisvõimaluste kohta sisekaitseakadeemia piirivalvekolledžis ja esitada ka sisseastumiskatsetel osalemiseks avaldus.

Esimesena tutvusid kohaletulnud Kärdla merevalvekeskuse tööga. Näiliselt rahulikus ja kauni vaatega ruumis käib tegelikult tõsine töö – arvukatelt ekraanidelt jälgitakse mereliiklust, tuvastatakse territoriaalmeres liikuvaid laevu, tõkestatakse nn “musta nimekirja” kuuluvate laevade sisenemist meie territoriaalmerre, hoiatatakse ohtlikule kursile sattunud laevu ja palju muud.

Kärdla kordoni korrapidaja sõnul on kõige ohtlikumaks piirkonnaks merel Kärdla piirivalvekordoni vastutusalas Hari kurk – seal sõidavad Eestisse mereturismi harrastama tulnud kaatrid ja jahid üsna sageli madalikule. Enamasti on selle põhjuseks merekaartide puudumine ja ebapiisavad laevajuhtimisoskused. Õnneks on tulnud selles piirkonnas käesoleva aasta jooksul abi osutada madalikule sattunud alusele vaid ühel korral.

Edasi viis ekskursioon õhupüssi lasketiiru. Siin said ka külalised kätt proovida ning selgus, et märgi tabamiseks peab siiski tõsiselt trenni tegema – õhupüssist tuleb tabada 10 meetri kaugusel asuvat imepisikest märklehte, mis pole sugugi lihtne ülesanne.

Kohale tulnud noortele näidati ka dokumentide kontrollimise tehnikat ning radiatsiooni mõõturit, millega on võimalik kontrollida laevade ja lennukite kaubalasti kiiritustaset. Viimane läheb enamasti käiku siis, kui piirivalve koos tolli või mõne muu asutusega teeb ühisoperatsioone.

Veel tutvustati külalistele piirivalves kasutatavaid relvi. Hetkel on piirivalve põhilisteks teenistusrelvadeks püstol Makarov ja automaat Galil. Reaalselt aga töö käigus relva kasutamist kordoni veebli sõnul üldiselt ette ei tule. Lisaks teenistusrelvadele peab iga piirivalvur oskama ümber käia ka teiste levinud relvadega – nii tutvustatigi kohalviibijatele selliseid relvi nagu TT püstol, AK-74, AK-4, Mini-Uzi, M- 45, Nagaan ja teised.

Huvilised said tutvuda ka piirivalvurite olmetingimustega. Kordonis teenistuses olles elavad piirivalvurid kahekohalistes tubades, olemas on oma puhkeruum, saun, spordisaal ja kööginurk. Kuna Kärdla piirivalvekordon jagab maja kohaliku politseijaoskonna ning kodakondsus- ja migratsiooniameti osakonnaga, siis kasutavad maja võimalusi kõikide asutuste esindajad ühiselt ja sõbralikult.

Pärast kordoniruumidega tutvumist said külalised tutvuda ka kai ääres seisva piirivalvekaatri, piirivalve mootorpaadi ja teenistusautodega. Kokkuvõttes sai avatud uste päeval hea ülevaate sellest, millega tegelevad Hiiumaa piirivalvurid, millised on nende tööga kaasnevad mured-rõõmud ning milleks olla valmis, kui otsustatakse õppida piirivalvuriks.
 
  LAURI LUHT, piirivalveameti avalike suhete spetsialist Hiiu Leht 06-07-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Lydia, Liidia, Liidi, Lii, Ly 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1823 Veebimajutus: www.eq.ee