Pühapäev, 3. juuli Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kärdla lapsed Gulbene linnas  
  Kärdla ühisgümnaasiumi õpilased osalesid juuni alguses projektis “A Different Life” (“Eluviiside mitmekesisus”) Lätis Gulbenes. Projekt oli jätkuks eelmisel aastal Küprosel toimunud üritusele “NO to Drugs, YES to Physical Health” (“Ei narkootikumidele, jah füüsilisele tervisele”).

KÜG-i õpilased Jaan Tähiste, Jürgen Vahtra, Hedi Pihlamägi, Triin Tammsalu ja Maire Põder ning õpetaja Diana Liivat said näha vanu sõpru ja veeta võrratu nädala Gulbene nimelises Läti väikelinnas. Seekordne projekt kestis 11.-17. juunini. Lisaks Eestile olid esindatud ka Leedu, Küpros, Bulgaaria, Rootsi ning loomulikult korraldajamaa Läti.

Projekti eesmärgiks ei olnud muidugi ainult vanade tuttavate nägemine ja uute sõprussuhete loomine. Korraldajate sooviks oli, et õpiksime koosveedetud nädala ja suhtlemise käigus just seda, et ehkki kõik me oleme noored inimesed, on igaühel erinev iseloom, maailmavaade, taust, uskumused, traditsioonid. Eripäradest hoolimata on aga siiski võimalik hästi läbi saada ning üksteiselt palju õppida.

Kui meie jaoks tundus Gulbene sama kodune kui Kärdlagi, oli ka neid, kes varem nii palju ja nii rohelist muru ning nii kõrgeid puid polnud näinud, järves ujumas käinud või suurte kiikedega kiikunud. Rahvusõhtutel saime aimu sellest, mida sõprusriikides süüakse - juuakse, millised on traditsioonilised laulud, tantsud ja mängud. Presentatsioonide kaudu kuulsime, millistest organisatsioonidest osalejad tulnud on, saime näha ja kuulda, kuidas noored oma kodumaasse suhtuvad ning millised võimalused seda külastades avanevad.

Töögruppides valmisid infovoldikud, mis sisaldasid teavet iga osalenud riigi kohta, samuti videofilm narkootikumide kahjulikkusest ja diilerite ohtlikkusest. DJ töögrupis osalenud said võimaluse lavadebüüdiks kohalikus kultuurimajas aset leidnud peol, kus igaühel oli 25 minutit, et demonstreerida kahe päeva jooksul õpitut. Tegijad teavad, et DJ töö ei olegi nii lihtne, kui arvata võiks, ent meie vapraid võeti vastu tormiliselt tantsides ja aplodeerides.

Meie luksuslikust hotellist viidi reisiseltskonda mitmel korral ka Läti loodust, saunamõnusid ja pallimänge nautima. Päevastest tegemistest hoolimata jäid kõigile rohkem meelde siiski unetud ööd, mil tegelikult kõige rohkem üksteist tundma õppisime, erinevaid mänge mängisime ning kitarri saatel laulsime. Põnevust tekitas meile aga ka see, et kõigile oli loositud “salajane sõber”. See tähendas seda, et terve nädala jooksul võis kõige ootamatumal ajal ja kõige üllatavamast kohast leida omanimelise kingituse, teadmata, kellelt see tulnud on.

Ühine nädal möödus linnulennul ning viimane pidulik õhtu jõudis väga ootamatult kätte. Et finaal oleks ilus, jagati kingitusi, peeti kõnesid, öeldi tänusõnu, tehti ühisfotosid. Selgusid ka “salajased sõbrad” ning ehkki mõnele uudishimulikule oli tema sõber juba teada, sai enamik inimesi siiski veel kord üllatuda. Erilised tänud läksid muidugi Läti projektijuhtidele Inesele ja Dagmarale, tänu kellele kogu üritus üldse võimalikuks sai.

Äratulek oli kurb, ent meile jääb teadmine, et elame tehnikasajandil ning iga päev on võimalik osalenutega suhelda.

Iga lõpp on millegi uue algus, nii oli ka selle projekti lõpp alguseks hoopis millelegi uuele ning oleme veendunud, et saame veel palju koos sõpradega projektides osaleda.
 
  MAIRE PÕDER Hiiu Leht 06-07-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Arvo, Aulik 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1852 Veebimajutus: www.eq.ee