Pühapäev, 4. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Muusik Jaan Tätte pürib Vilsandi saarevahiks  
  Tuntud laululooja, näitleja ja näitekirjanik Jaan Tätte (43) kavatseb kandideerida Vilsandi saarevahiks.

“Mul on selline udune mõte peas liikunud küll juba mõnda aega,” lausus Jaan Tätte. “Iseasi, kas ka valitakse. Saarevahi amet annaks mulle võimaluse viibida Vilsandi saarel aastaringselt.”

Tätte on üks kandidaatidest

Kihelkonna abivallavanem Tormis Lepik sõnas, et Jaan Tätte on tõepoolest üks kandidaatidest Vilsandi saarevahi ametisse. “Kuid on ka teisi kandidaate ning seetõttu ei oska öelda, kas just Tätte lõpuks valituks osutub,” selgitas abivallavanem.

Kuna praegu on Kihelkonna vallavalitsus kollektiivpuhkusel, pole selge, millal saarevahi nimi kinnitatakse.

Jaan Tätte sõnul oleks saarevahil Vilsandil tohutult palju tööd. “Kui tahta teha, on teha päris palju,” kinnitas ta. “Valvata tuleks turistide, merereostuste ja suvitajate järele. Praegu pole saarel arstiabi, saarevahina võiksin läbida meditsiinilised kursused. Kõik sõltubki sellest, millised ülesanded saarevahile pannakse, kas ta on ühtaegu politseinik ja looduskaitsja.”

Jaan Tätte sõnul annaks saarevahiks nimetamine talle võimaluse aastaringselt Vilsandil olla. “Kuigi minu viibimised Vilsandil on aasta-aastalt üha pikemaks läinud, on siia lõplikult elama jäämine jäänud selle taha, et kohapeal pole töökohta.”

Saarevahid ametisse järgmisest aastast

Järgmise aasta 1. jaanuarist jõustuv püsiasustusega väikesaarte seaduse muudatus võimaldab luua väikesaartele saarevahi koha ning saarevaht hakkab tasu saama riigi rahakotist. Saarevaht oleks riigiametnik ning ta töötaks maavalitsuse koosseisus. Saarevahi koha loomise üle otsustab maavanem kohalike omavalitsuste ettepanekul.

Saarevahist on huvitatud enamik Saare maakonna omavalitsusi, mille haldusalas on saared.

Püsiasustusega väikesaarte seaduse muudatuse kohaselt tegeleb saarevaht väikesaarel looduskaitseseaduse, muinsuskaitseseaduse, jäätmeseaduse ja teiste seaduste ning kohaliku omavalitsuse õigusaktide täitmise tagamisega. Samuti nimetatud õigusaktidest tulenevate nõuete rikkumisest teavitamisega.

Eestis on püsiasustusega väikesaared Abruka, Kihnu, Kessulaid, Kõinastu, Manija, Osmussaar, Piirissaar, Prangli, Ruhnu, Vilsandi ja Vormsi.

--
Saarevahid nõuavad miljoneid kroone lisaraha

Saare maavanem Toomas Kasemaa palus regionaalminister Vallo Reimaal leida tuleva aasta riigieelarves saarevahtide tegevuse rahastamiseks ja neile palga maksmiseks üle 3,6 miljoni krooni.

Kasemaa sõnul on püsiasustusega väikesaari omavad omavalitsused Kaarma, Muhu, Orissaare, Kihelkonna, Ruhnu, Noarootsi, Vormsi, Viimsi, Kihnu ja Tõstamaa vald teinud Saare, Pärnu ,Tartu, Lääne ja Harju maavanematele ettepaneku saarevahi nimetamiseks 1. jaanuarist 2008.

Väikesaartele saarevahi nimetamiseks vajab Saare maavalitsus 1 658 100 krooni, Pärnu maavalitsus 631 240 krooni, Lääne maavalitsus 721 240 krooni, Harju ja Tartu maavalitsus kumbki 315 620 krooni.
Andres Sepp


"Püsiasustusega väikesaarte seaduse kohaselt võib väikesaarel looduskaitseseaduse, muinsuskaitseseaduse, jäätmeseaduse ja teiste seaduste ning kohaliku omavalitsuse õigusaktide täitmise tagamiseks ja nimetatud õigusaktidest tulenevate nõuete rikkumisest teavitamiseks maavanem nimetada väikesaart või saarterühma haldava kohaliku omavalitsuse ettepanekul saarevahi.
 
  Oliver Rand Meie Maa 05-07-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Toivo, Tõivo, Tõivu, Tõivot, Tõivotu 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3709 Veebimajutus: www.eq.ee