Pühapäev, 4. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Riigikontroll ootab Kuressaarelt rahaasjade korrastamist (6)  
  Mullu Kuressaare linnavalitsust auditeerides majandusvaldkonnas mitmeid puudusi tuvastanud riigikontroll ootab linnalt vastuseid, mida on ebakõlade likvideerimiseks tehtud, kirjutab Oma Saar.

Linnavalitsusele saadetud kirjas soovib riigikontroll 20. juuliks teada, milliseid meetmeid on linn kasutanud linna sisekontrollisüsteemi ning finantsarvestuse täiustamiseks. Samuti oodatakse Kuressaare linnavalitsuselt tagasisidet riigikontrolli ettepanekute teemal, mida linn ei ole asunud täitma.

"Auditi tulemusena tegi riigikontroll Kuressaare linnavolikogule ja linnavalitsusele mitmeid ettepanekuid puuduste kõrvaldamiseks ja töökorralduse tõhustamiseks," ütles riigikontrolli peakontrolör Krista Aas Oma Saarele.

Olulised puudujäägid ilmnesid sisekontrollis ja finantsarvestuses ning Kuressaare linnal puudub ülevaade oma põhivaradest.

"Riigikontrolli hinnangul vajab Kuressaare linna sisekontrollisüsteem olulist täiustamist, et tagada linna majandustehingute õigus- ja sihipärasus ning vältida vigade tekkimise riski finantsaruannetes, kahjulike tehingute toimumise riski ja muud. Majandustehingute sooritamisel ei ole alati järgitud riigi ega linna õigusakte," lisas Aas.

Tema sõnul oli riigikontrolli olulisemateks märkusteks Kuressaare linnale, et linnavalitsus on maksnud toetusi ja stipendiume, pidamata kinni nende maksmiseks ette nähtud korrast, kasutanud toetuste maksmiseks raha, mis ei olnud eelarves ette nähtud selleks otstarbeks, finantseerinud linnavalitsuse hallatavate asutuste põhitegevusega seotud ülesannete täitmist raha eest, mis oli ette nähtud toetusteks.

"Kuressaare linnavalitsus ja mõned ametiisikud on vastavat pädevust omamata võtnud vastu otsuseid linnavaraga tehingute tegemiseks, kinnitatud eelarve muutmiseks, eelarveraha kasutamiseks ja linna nimel lepingute sõlmimiseks," märkis peakontrolör.

Riigikontrolli kodulehekülje avalikus aruandes on kirjas, et revisjonikomisjoni järelevalve linnavalitsuse tegevuse üle on olnud puudulik. Lisaks sellele esineb linna raamatupidamise korralduses puudusi, mis on põhjustanud finantsaruannetes olulisi vigu.
 
  MM / BNS Meie Maa 05-07-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Toivo, Tõivo, Tõivu, Tõivot, Tõivotu 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4778 Veebimajutus: www.eq.ee