Reede, 27. mai Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Maagilisel 7. juulil abiellub Saaremaal 17 paari  
  Maagilise daatumi 07.07.07 saavad laupäeval Saare maakonnas abiellumise kuupäevana kirja kokku 17 paari, neist 13 registreerivad end maavalitsuse perekonnaseisuosakonnas ja neli koos laulatusega kirikus.

“Ilmselt oleks rohkemgi tahetud, kuid aegu polnud võimalik enam kinni panna,” ütles Saare maavalitsuse perekonnaseisuosakonna juhataja Avo Levisto, kelle jaoks tähendab eelseisev laupäev tõsist tööpäeva.

Talle tuleb appi puhkusel viibiv Inge Välbe. Levisto sõnul oleks ka maavanem Toomas Kasemaa nõustunud ühe paari enda peale võtma, kuid kuna maavanem viibib seoses Saarte mängudega Rhodosel ega jõua selleks ajaks tagasi, jäi see plaan ära.

Praeguste kavade kohaselt peaks maavanem augustis abiellujad paari panema purjekal. Levisto ei osanud öelda, kas see ka teoks saab, kuna sobivat jahti alles otsitakse.

Ametlik registreerimise osa kestab ühe paari peale 20 minutit, kuid pildistamine ja õnnitlused nõuavad oma. Nii kulub abiellujatele kuni kolmveerand tundi. Registreerimiste laviin algab hommikul kell üheksa ja kestab tunni aja kaupa kuni kella kuueni õhtul.

“Hommikupoole tulevad need, kes soovivad vaid kahekesi tulla ja teevad pidulikuma osa kusagil mujal. Lõunast algavad raekojas pidulikumad registreerimistseremooniad,” rääkis Levisto.

Üks paar soovib naituda oma koduõues. Rutiini kohta arvas Levisto, et mõnel päeval võib see tekkida juba kolmest paarist. “Kõik sõltub inimestest ja kuidas abiellujad käituvad,” märkis ta.

Perekonnaseisuamet hakkas 7. juulil abielluda soovijaid kirja panema juba aasta algul. Seaduse järgi saab avalduse esitada kolm kuud varem, kuid mõjuval põhjusel võib seda teha ka kuni pool aastat enne.

“Osa paare töötab välismaal ja enne registreerimist Saaremaale ei tule. Suurem jagu abiellujatest elab mandril, kuid pidulikumad sündmused soovitakse siin teha,” tõi Levisto välja peamised põhjused.

Oma seitsmeaastase staa˛i jooksul perekonnaseisuametis ei ole ta seoses maagilise kuupäevaga nii rohket abiellumissoovi täheldanud. Taolised ajad ei meenunud ka 70. aastatest perekonnaseisuasutusega seotud olnud Viive Nõmmele.

“Eelmise aasta 6. juunit (06.06.06) ei tahtnud eriti keegi. Seitse on ju õnnenumber. Võib-olla inimesed usuvad rohkem numeroloogiasse ja horoskoopidesse,” sõnas Levisto. Küll aga on huvi tuntud juba järgmise aasta 8. augusti vastu.

“Olen püüdnud selgitada neile, kes seitsmest ilma jäid, et kaheksa on ka ilus number – püsti lõpmatus,” lisas Levisto.

Enamik 7. juulil abiellujatest on juba vähemalt paar aastat koos elanud. “Võib-olla on siiani abiellumist edasi lükatud ja nüüd tehti otsus just selle numbri saabudes,” arvas Levisto. Neid, kes pole üldse koos elanud, tuleb aasta jooksul oma abielu registreerima vaid mõni üksik paar.

Saare maakonnas on ametliku abielu registreerimise õigus antud kolmele vaimulikule: Anti Toplaanele, Hannes Nelisele ja Rene Reinsoole.

EELK Kuressaare Laurentiuse kirikus on abiellujaid kolm paari. Kaarmal Peeter-Pauli kirikus abiellub üks paar. EELK Kihelkonna koguduse õpetaja Rene Reinsoo sõnul Kihelkonna kirikus 7. juulil abiellujaid ei ole.

Reinsoo arvates soovib kolme seitsmega kuupäeval palju inimesi paari heita pigem seetõttu, et tegemist on meeldejääva numbrikombinatsiooniga, mida soovitakse sõrmustesse graveerida.

Pulmavanem on 7. juulil nõutud. Paljudes pulmades seda ametit pidanud Urmas Lehtsalu ütles, et pulm, kus ta ise osaleb, reserveeriti juba aasta aega tagasi.

“Sain veel nüüd juulis neli-viis pakkumist, kuid neile tuli ära öelda,” lausus Lehtsalu. Pulmavanem suudab tema hinnangul ühe päeva jooksul kaasa teha maksimaalselt kahes pulmas.
 
  Ahto Jakson Meie Maa 04-07-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Kalvi, Klaudia 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1261 Veebimajutus: www.eq.ee