Reede, 27. mai Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Leisi elanikud jäid igapäevase perearstita (2)  
  Dekreetpuhkusele läinud Leisi perearsti Katrin Kallasmaa nimistu inimesed peavad suvel leppima vaid ühel päeval perearstikeskuses vastu võtva asendusperearstiga või teistel päevadel velskriga.

Perearst Katrin Kallasmaa tõdes eelmisel reedel Leisi vallalehes Koduvald ilmunud kirjutises, et seoses tema dekreetpuhkusega on tekkinud probleemid arsti asendamisega, mistõttu suvel saab arsti vastuvõtule üks kord nädalas.

Teisipäeviti kella 9–13 võtab Leisis patsiente vastu Mustjala teeninduspiirkonna perearst dr Kerli Jaagosild ja alates 27. juulist Kuressaare haigla arst dr Hille Kivi reedeti kella 8–12.

Septembrist on dr Kivi nõus Leisis käima kahel päeval nädalas, kolmapäeviti ja reedeti.

Velskri vastuvõtt

“Vajadusel ja võimalusel võib pöörduda nende vastuvõtule Mustjalas ja Kuressaares,” ütles Meie Maale haigekassa kommunikatsioonipeaspetsialist Kadri Klettenberg-Paas.

Katrin Kallasmaa nentis, et Leisi perearstikeskus jääb avatuks senistel kellaaegadel ja iga päev saab sinna minna pereõe Liia Rauni ja kiirabi-velskri Mari Alle vastuvõtule.

“Kõigepealt tasub alati nende poole pöörduda, sest võib-olla saavad nemad aidata ja polegi arsti vastuvõtule tarvis tulla (näiteks retseptipikendused, vajadusel koduvisiidid),” kirjutas Katrin Kallasmaa Koduvalla veergudel.

Kurvem seis terendab Pärsama piirkonna inimestele, sest sealne velskripunkt jääb baasraha koefitsiendi vähendamise tõttu suletuks. “Kahjuks ei ole haigekassa nõus velskri lahendusega,” nentis Katrin Kallasmaa ja soovitab Pärsama rahval pöörduda kaebustega haigekassa Pärnu osakonna telefonil 44 77 666.

“Sealt ühendatakse vastava inimesega, kes selgitab olukorda,” lisas Kallasmaa.

Kadri Klettenberg-Paasi väitel ei saa asendusarstile Pärsama eest lisatasu maksta, kuna sealne töökorraldus ei vasta määrusele "Eesti Haigekassa tervishoiuteenuste loetelu".

Teise nimistusse

Meie Maaga vestelnud Pärsama elaniku sõnul ei ole kaebekõnede tegemise võimalus perearsti puudumisele just eriline lahendus.

“Kui mul on tarvis perearsti vastuvõtule minna, kuid lähim perearst tegutseb tegelikult Kuressaares, siis on ju mõttekas ennast hoopis tema nimistusse kirjutada,” mainis anonüümsust palunud Pärsama elanik.

“Teise nimistusse registreerimine on ka valikuvariant, kuid see ei sobi kindlasti kõigile nimistusse kuuluvatele inimestele,” märkis haigekassa kommunikatsioonipeaspetsialist Kadri Klettenberg-Paas.

Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep lausus Meie Maale, et seni ei ole perearsti asenduse pooliku lahenduse pärast veel kaebuste ega avaldustega vallavalitsusse pöördutud ja vallavalitsus pole teemat ka arutanud.

Mõtlep märkis, et kahjuks ei õnnestunud Katrin Kallasmaal leida endale igapäevast asendajat, nagu see oli viis aastat tagasi. Siis oli Leisis Mõtlepi sõnul asendajaks väga tubli meesarst, kes aga praegu töötab Soomes.

Pole varnast võtta

Katrin Kallasmaa sõnul tuleb Leisi elanikel pooliku lahendusega leppida vähemalt aasta vältel, sest vaba tohtrit ei ole “varnast võtta”.

“Ju peab selle probleemiga tegelema hakkama, sest kuu või kaks peaks ehk selliselt vastu, kuid aasta või kolm aastat ei ole see võimalik,” lausus Ludvik Mõtlep.

Haigekassa esindaja Kadri Klettenberg-Paasi sõnul on tervishoiuteenuste korraldamise seaduse kohaselt maakonnas perearsti nimistu alusel tegutsevate perearstide ajutise asendamise korraldamine maavanema ülesanne.

“Leisi arst on teavitanud nii haigekassat kui maavanemat ja ise aktiivselt endale asendusarsti otsinud. Ka praegune variant on perearsti enda leitud,” lausus Kadri Klettenberg-Paas.

Maa-arst Madis Allik ütles Meie Maale, et seaduse järgi on maavanema kohustus asendusarst leida küll, kuid tegelikult pole selleks mingit võimalust. “Perearstid tegutsevad eraettevõtjatena ja kuidas saab maavanem sekkuda ühe eraettevõtte tegevusse?” küsis Allik.
 
  Andres Sepp Meie Maa 04-07-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Kalvi, Klaudia 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2184 Veebimajutus: www.eq.ee