Kolmapäev, 27. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kuressaare lükkas alkoholipiirangu sügisesse (25)  
  Kuressaare linnavolikogu ei jõudnud eile üksmeelele alkoholimüügi piirangu osas ning kavatseb augustiks või septembriks lasta välja töötada palju rangema eelnõu.

“Piiranguid olgu vähe, aga need peavad olema väga jõulised, et need töötaks,” lausus eile linnavolikogu istungil volikogu esimees Toomas Takkis. Tema sõnul tuleks erinevatel töögruppidel linnavalitsuses ja- volikogus suvel analüüsida alkoholipiirangute üle ning tulla augusti või septembri volikogu istungil välja senisest palju kobedama eelnõuga.
Alkoholieelnõu liiga lahja

Rangem eelnõu võib eile volikogus õhku jäänud mõtte kohaselt tähendada näiteks seda, et lisaks alkoholimüügi keelule kahest öösel üheksani hommikul võib see tähendada ka nõuet lõbustusasutused sellest kellaajast sulgeda.

Ka pakkus linnavolinik Viljar Aro välja mõtte korraldada teiste Saaremaa omavalitsuste juhtidega ümarlaua taolise kohtumise, et arutada maakonnas ühtse alkoholimüügi piirangu kehtestamist.

Eile volikogule arutamiseks esitatud eelnõu piirata linnas tervikuna alkoholimüük 2- 9 oli varem saanud küll enamuse volikogu komisjonide heakskiidu, kuid volinikud pidasid seda väheefektiivseks.

“Alkoholimüügi piirang on küll väga hea, aga see loob olukorra, kus baarides ostetakse enne kella kahte öösel korraga suur kogus alkoholi ja hinnatakse oma võimeid üle,” sõnas Toivo Alt. “Nii tekib oht, et juuakse rohkem, kui muidu oleks joodud.”

Ei jäta jonni

Viljar Aro hinnangul ei tohiks sellisel kujul eelnõud vastu võtta. “Sellisel juhul võidakse minut enne kella kahte näiteks kast viina osta. Samas, kui rakendada alkoholimüügi piirangut näiteks juba kella 24-st alates, ei garanteeri keegi, et minut enne seda ei osteta kaht kasti viina. Seetõttu tuleks analüüsida, kas piirang ka reaalset mõju omab.”

Eelnõu ettekandjalt Laine Tarviselt pärisid volinikud aru, et millisele politsei statistikale tuginedes alkoholimüügi piirangut arutatakse. Laine Tarvise väitel fikseeris politsei möödunud aasta viie kuuga 80 alkoholijoobest tingitud kuritegu, tänavu aga 130. Valdav osa kuritegudest on toime pandud Kuressaares.

Laine Tarvise sõnul ei kavatse ta jonni enne jätta, kui piirang on kehtestatud. Kuigi mõned volinikud on osutanud, et keskerakondlaste poolt tõstatatud alkoholimüügi piirangu küsimus on püüd suurendada pärast Tallinna pronksiööde sündmusi erakonna drastiliselt langenud populaarsust, ruttas ka volikogu esimees Toomas Takkis eile rõhutama, et alkoholimüügi piirangu tõstatamine on õigustatud ning liigjoomine on sõltumata inimeste soost, vanusest, erakondlikust kuuluvusest või seksuaalsest sättumusest probleem.

Ettepanekuid alkoholimüügi piirangute kehtestamiseks ootab volikogu 10. augustini.
 
  Oliver Rand Meie Maa 29-06-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juun 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Elo, Loone, Õrne 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2657 Veebimajutus: www.eq.ee