Laupäev, 25. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Saarlased ei jookse enam tormi massierialadele  
  Eelmisel nädalal lõpetas Saaremaal gümnaasiumi ligi 300 koolinoort, kellest suur hulk plaanib õpinguid jätkata ülikoolis, kuid erinevalt varasematest aastatest on noorte erialavalik õpetajate arvates mitmekesisem ja massiliselt populaarsed erialad ei tõuse enam nii selgelt esile.

“Kuigi lõplikud sisseastumistulemused ei ole veel teada, siis võrreldes eelmiste aastatega tundub, et sel aastal on noorte edasiõppimisvalikud mitmekesisemad,” rääkis Kuressaare gümnaasiumi emakeeleõpetaja Eve Paomees, kelle klass samuti sel kevadel lõpetas.

Paomehe sõnul ulatuvad noorte edasiõppimisvalikud seinast seina: alustades matemaatikast ja eesti keelest ning lõpetades arstiks pürgimisega. “Eks inimesed hakkavad aru saama, et kõik ei saa ärijuhid olla,” põhjendas Paomees, miks lõpetanud ei jookse enam tormi täpselt samadele erialadele.

Samas nentis Paomees, et tavapäraselt populaarsed erialad ei ole noorte eelistustest kuskile kadunud, kuid juurde on tulnud lõpetanuid, kes soovivad õppida mitte nii stambiks muutunud erialasid ja see muudab ka üldpildi värvikamaks.

Nii muusikuid kui ärimehi

Kuressaare gümnaasiumi kuldmedaliga lõpetanud Katrin Kiirend ütles, et ta plaanib igal juhul õpinguid jätkata, et tänu kõrgharidusele endale tulevikus võimalikult meelepärane töökoht tagada. Kindlat erialavalikut ei ole Kiirend veel teinud, kuid teda huvitavad ajalugu, filosoofia ja loodusteadused.

Saaremaa ühisgümnaasiumis lõputunnistuse saanud Mai Jõgi, kes eile päeval tegi sisseastumiskatseid Georg Otsa nimelisse muusikakooli basskitarri erialale, rääkis, et ta on aastaid seadnud oma samme muusikutee suunas ja tahab kindlasti ka tulevikus muusikaga edasi tegeleda. “Tänu sellele kindlustundele ei olnud mul lõpuaktusel ka tühjustunnet hinges,” lisas ta.

Mai koolivend Märten Tootmaa, kes lõpetas kooli hõbemedaliga, rääkis, et tema viis paberid sisse Tallinna tehnikaülikooli majanduserialale. Kuigi majandus on traditsiooniliselt populaarne eriala, siis Tootmaa ei soovi majandust õppida mitte seetõttu, et kõik seda õpivad, vaid huvist majanduse vastu. Kõrgkoolist saadud teadmisi loodab Tootmaa tulevikus ära kasutada oma firma juhtimisel, mille loomisega ta juba algust on teinud.

Kodusaar jääb alati armsaks

Saare maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Raivo Peetersi sõnul on koolilõpetajate tulemused sel aastal sama positiivsed kui eelmistel aastatel ja see näitab, et Saaremaa hariduse kõrge tase on säilinud.

Värsketele koolilõpetajatele soovib Peeters, et nad Saaremaalt saadud head haridust võimalikult targalt ära kasutaksid ja edasi õpiksid, kuid pärast kõrgkooli lõppu ka Saaremaad meeles peaksid. “Ükskõik millises maailma punktis saab alati oma kodusaare heaks midagi ära teha,” lausus Peeters.

Muusikuks saada sooviv Mai Jõgi rääkis, et ta armastab Saaremaad ja võimalik, et ühel heal päeval tuleb ta siia tagasi. Kuna Mai ei näe aga praegu Saaremaal perspektiivi enda muusikaliseks arenguks, soovib ta vahepeal end täiendada mandril ja välismaal. “Kuid Saaremaa on minu kodu ja see jääb alati kõige armsamaks paigaks maailmas,” ütles muusikuhingega koolilõpetanu.
 
  Kristiina Kruuse Meie Maa 27-06-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juun 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Linda, Lenna, Inna 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1865 Veebimajutus: www.eq.ee