Reede, 19. august Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Siseministeerium manitseb kiiruse piiramisel  
  Siseministeerium saatis kohalikele omavalitsustele kirja, milles palub üle vaadata liiklusmärkide, eriti märgi “suurim kiirus 30 km/h” kasutamine Eesti teedel, lähtuvalt tegelikust ohust selle mõjupiirkonnas.

Saaremaal on terve valla piires kehtestanud piirkiiruse 50 km/h Torgu vallavalitsus. Lähtuvalt munitsipaalteede seisukorrast ning liikluskoormuse suurenemisest suvel on see suurim lubatud kiirus Torgu valla teedel 15. juunist 31. augustini.

Vallavalitsus lähtus piirkiiruse kehtestamisel murelikest kodanikest, keda häirivad valla kitsastel ja tolmustel teedel kihutajad.

“Kuna valla teed on kitsad, kurvilised ja kohati väga auklikud, tekitab see liiklusohtlikke olukordi. Samuti keerutab kiire sõit üles tolmu, mis levib teeäärsetesse õuedesse. Suveperioodil on liiklus valla teedel ka tihedam. Vallaelanikelt on tulnud ettepanek piirata kiirust koguni 30 km/h, kuid see on natuke liiga äärmuslik,” märkis vallavanem Laine Pärn.

Siseministeeriumi sisejulgeoleku asekantsler Marek Helm ütles Meie Maale, et siseministeeriumi kohalikud omavalitsused peaksid kiirusepiirangute otstarbekuse läbi arutama politseiga. “Oluline on, et liigne kiirusepiirangute kehtestamine ei devalveeriks märgi tähendust seal, kus on reaalne oht,” lausus Helm. “Meie algatuse eesmärk on, et teedele paigaldatud liiklusmärgid lähtuksid reaalsest ohust.”

Eile omavalitsustele saadetud kirjas märkis siseminister Jüri Pihl, et siseministeerium analüüsis kiirusepiirangu märkide kasutamist siseturvalisuse arengukava 2009–2013 loomise protsessis. “Koos töögrupis osalenud spetsialistidega jõudsime seisukohale, et praktikas leidub liiga palju juhtumeid, kus sõidukiirusele kehtestatud piirang ei vasta tegelikule vajadusele,“ märkis Pihl.

Siseministeerium teeb kohalikele omavalitsustele ettepaneku kaaluda võimalust suurima sõidukiiruse piiramiseks 30 km/h ainult lähtuvalt vahetust ohust (vahetu oht isikute elule, tervisele või varale) ning selle puudumisel, arvestades teeolusid ja muid vajalikke tingimusi, rakendada soovitusliku kiiruse liiklusmärki.

Siseministeerium toob kirjas välja, et lubatud suurima ja sobiva kiiruse märgi rakendamise otsustamisel tuleb senisest enam lähtuda faktilistest asjaoludest ja tegelikust ohuastmest. Kindlasti on suurima lubatud kiiruse piiramine vajalik vahetu ohu korral, näiteks lasteasutuste läheduses või teetööde tegemise ajal, et tagada laste või teetööliste ohutus antud piirkonnas.
 
  Andres Sepp Meie Maa 27-06-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juun 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Magnus, Maanus, Maano, Mango, Mauno 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2623 Veebimajutus: www.eq.ee