Kolmapäev, 1. veebruar Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Omavalitsus ja riik ei pidanud leina lipu vääriliseks (2)  
  Eilsel leinapäeval ei langetanud oma lippu õigeaegselt poolde vardasse Saare maavalitsus, leinalindiga ei varustatud lippe Kuressaare raekojal ega ka linnavalitsuse hoonel.

Politsei ülemkomissar Aare Allik taunib taolist käitumist, kuid ei karista asjaosalisi, vaid lubab maavanema ja linnapeaga tõsiselt vestelda, kirjutas Oma Saar.

Oma Saare toimetuse uksest sisse astunud nördinud linnakodanik juhtis eile hommikul kell 9 tähelepanu asjaolule, et linna tähtsamad ametiasutused ei täida Eesti lipu seadust, mille kohaselt tuleb leinapäeval austusavalduseks 14. juunil 1941. a küüditatuile langetada lipp poolde masti või varustada leinalindiga päikesetõusust päikeseloojanguni, kuid mitte lühemal ajavahemikul kui kell 8–20.

Seaduse mittetäitjaid võib karistada rahatrahvi või arestiga. «Kas täna ongi leinapäev?» küsis linnapea Urve Tiidus vastuseks ajakirjaniku arupärimisele, miks ei ole linnavalitsuse lipp leinalindiga varustatud.

Põhjuse kohta, miks niimoodi juhtunud on, ei osanud linnapea midagi kosta, vaid haaras telefonitoru ja tuletas asjaomastele ametnikele tungival toonil meelde, mis päevaga tegu on. Kell 11 sai linnavalitsuse lipp ka leinalindi.

Kuressaare raekoda haldava Kuressaare Kultuurivara haldusjuht Mati Talvistu on välisriigis puhkamas ning seega ei osanud keegi teine sellisele asjale tähelepanu pöörata. Rae lipp sai leinalindi kell 12.

Saare maavalitsuse hoone oli sarnaselt eelmainitutega kell 9 alles tavapärases lipuehtes. Kella kümneks oli lipp siiski suudetud poolde vardasse langetada.

Maavanem Toomas Kasemaa väljendas juhtunu pärast kahetsust: «See on halb, kui meie majas selline asi on juhtunud. Mul on sellest tõsiselt kahju ning ma vabandan kõigi ees.»

Kuressaare politseijaoskonna ülemkomissar Aare Allik kinnitas, et taoliste asjade kontroll kuulub küll politsei kompetentsi, kuid ei osanud öelda, miks patrullivad politseinikud sellist asja ei märganud.

Kuigi säärase teo eest on ette nähtud rahatrahv või arest, ei pea Allik otstarbekaks kedagi karistama hakata, kuna lipud said siiski kombesse. Küll aga kinnitas ta, et vestleb süüdi olevate asjaosalistega, ning kui taolised juhtumid peaksid korduma, tuleb hakata ka karistamise peale mõtlema.

Eesti õigusvastaselt represseeritute liidu Memento Saaremaa esindaja Rein Väli sõnul näitab omavalitsuste ja riigiasutuste selline käitumine, et ei heisata leinapäeval leinalippu õigeaegselt, vastavate ametimeeste suhtumist sündmusse ja on asjaosalistele solvav.
 
  PM Online / Postimees 15-06-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juun 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Brigitta, Birgit, Pireta, Piret, Pirja, Pirje, Gita 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3044 Veebimajutus: www.eq.ee