Reede, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Linnavalitsus on vastu bussipileti hinna tõusule  
  Kuressaare linnavalitsus teatas Saare maavalitsusele, et ei ole nõus piletihinna tõstmisega Kuressaare linnaliinidel.

Linnapea Urve Tiidus kirjutas maavanem Toomas Kasemaale, et linnavalitsus toetab täiendava dotatsiooni küsimist majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt, kuid piletihinna tõstmist peab põhjendamatuks.

Urve Tiiduse sõnul kujunesid 2007. aasta linnaeelarvesse planeeritud sõidusoodustuse vahendid 2006. aasta lõpul koostöös ASi Harjumaa Liinid esindajatega kalkuleeritud ja kokkulepitud hindade põhjal. Ja kuna sõlmitud leping ei näinud lepinguperioodil ette hinnatõusu, puudub linnal ka võimalus kompenseerida täiendavat hinnatõusu 2007. aasta eelarvest.

“Teenuse osas on linnakodanikud väljendanud hulgaliselt rahulolematust, mistõttu võib eeldada, et pilethinna tõus kasvataks seda veelgi enam,” märkis linnapea Urve Tiidus.

Sotsiaalala abilinnapea Juhan Nemvalts ütles, et piletihinna tõus tuleb Harjumaa Liinide taotluse kohaselt kõne alla siis, kui majandusministeeriumilt ei õnnestu piisavalt lisadotatsiooni juurde kaubelda.

Majandusministeeriumi eelarves ühistranspordi toetusteks mõeldud ca 14 miljoni kroonine reserv on kavas laiali jagada selle nädala lõpul või tuleva algul.

Harjumaa Liinide Saaremaa osakonna juhataja Rain Pihlas ei soostunud Meie Maale ütlema, millise hinnani soovis firma oma taotluses Kuressaare linnaliinide piletihinna tõsta. “Küsige meie Tallinna kontorist,” soovitas ta.

Harjumaa Liinide omanikfirma Atko Grupi finantsjuht Meril Sarapuu on varem öelnud, et firma vajab lisaraha bussijuhtide kiirest palgatõusust tekkinud kahjumi korvamiseks. Esimese kvartaliga sai Harjumaa Liinid Kuressaare linnaliinide teenindamisest 150 000 krooni kahjumit.

Saare maavalitsuse majandusosakonna juhataja asetäitja Olev Tõru ei soovinud Atko Grupi poolt algselt taotletud piletihinna numbrit öelda, kuna firma sellest hiljem taganes. “See ei ole praegu menetluses,” sõnas Tõru.

Tema sõnul on aga firma soov dotatsiooni juurde saada mõistetav, sest näiteks võrreldes Hiiumaa maaliinide eelmise aasta dotatsiooniga saab Harjumaa Liinid Kuressaare linnaliinide opereerimise eest praegu 39 sendi võrra madalamat dotatsiooni. “Seetõttu leian, et dotatsiooni tõstmine on põhjendatud,” lausus Tõru.

Maavalitsusest majandusministeeriumisse saadetud kirjas rõhutati tema sõnul, et lisaraha jaotamisel peaks lähtuma sellest, kes saab vähem dotatsiooni, mitte jagama raha võrdselt ära kõikide maavalitsuste vahel.

“Saaremaa dotatsiooni määr on madaluselt teisel kohal Lääne-Virumaa järel, kuid neil on suurem piletitulu,” nentis Olev Tõru. “Rõhutada tuleks, et meil on üks riik ja üks palgatase ja vaba konkurentsi tingimustes on nii erinevate dotatsioonisummade juures raske konkureerida.”
 
  Andres Sepp Meie Maa 13-06-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juun 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2852 Veebimajutus: www.eq.ee