Teisipäev, 6. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Uus politseikoer oli esimest korda võistlustules  
  Saaremaa koerte meistrivõistlustel kuulekuses võitsid esimese ja teise astme Kaidi Kase hoolealused, nende seas kolm kuud politseiteenistuses olnud Saaremaa politseikoer Bogo, kelle jaoks oli see esmakordne võistlus.

Maakonna meistriks kuulekuses tuli saksa lambakoer Aussenhaus Isabel koos omanik Aarne Väliga.

Teist aastat järjest koerteklubi Aktiiv korraldamisel aset leidnud võistlusel osalesid koerajuhid ja nende koerad Kuressaarest, Kärlalt, Kaarmalt ja Muhust. Meistrivõistlustele registreerus üheksa koera, neist võistlustulle asus seitse.

Kuulekuse esimeses astmes võitis esikoha Saaremaa uus politseikoer, saksa lambakoer Golttvizen Hof Bodo (Bogo), koerajuhiks Kaidi Kask koerteklubist Aktiiv. Kokku üheksast harjutusest ja üldmulje hinnangust koosneva kuulekuse esimese astme lõpetas Bogo 129 punktiga. Bogol tuli teha läbi hulk harjutusi, mis hõlmasid kõrval käimist, käsu peale istumist, lamamist, juurdetulekut, kohalesaatmist, eseme toomist, tõkke ületamist ning proovile pandi ka püsivus kaheminutilise lamamisega.

Võistluse ajal tegi Bogo perenaise jaoks ootamatuid liigutusi, näiteks läks kõrvalkõnni ajal koerajuhist valele poole. Kaidi Kase sõnul võib treeningul tunduda kõik tipp-topp korras, kuid vead tulevad välja just võistlusel. “Eks igas koolituses esineb tagasilööke, aga praegu ma tunnen küll, et liigun koeraga õiges suunas,” oli ta oma hoolealusega rahul.

Politseitööd tehes võtab ta oma hoolealuse pea iga päev patrulli liikmena kaasa. “Endal ka ikka välja minnes julgem tunne,” ütles Kaidi. Bogo on olnud abiks nii jälje kui inimese otsimisel. Mujal peale Saaremaa Kaidi politseikoeraga võistelda ei plaani, sest tegemist on ikkagi tööks ette nähtud, mitte võistluskoeraga. Trenni tuleb Bogoga veel kõvasti teha.

“Bogo on väga hea koer, kes õpib kiirelt. Oma lühikese teenistusaja jooksul on ta edukalt käinud mitmetel sündmustel, kus olnud palju erinevaid lõhnu ja selle juures pole ma märganud, et ta oleks väga segadusse sattunud,” lausus Kaidi.

Kuulekuse esimeses astmes saavutas 109 punktiga teise koha hovawart Asko (omanik ja koerajuht Greta Rüütel) Saaremaa Koertekasvatajate Klubist. Kolmanda koha sai 82 punktiga iiri setter Sign of Constancy Fairy-Tale (Herta), kelle omanik on Reedik Kivisalu.

Kuulekuse teises astmes tuleb koeral täita esimesest astmest veidi keerukamaid ülesandeid. Lisandub ka paugukatse, kus koer peab suhtuma ükskõikselt kõrvalkäimise hetkel tehtud stardipüstolilaskudesse. Samuti peab koer tooma eseme üle tõkke hüpates ja täitma käske liikumise pealt.

Siin osutus parimaks saksa lambakoer Heleros Murmel, kes kogus koos omaniku ja koerajuhi Kaidi Kasega 102 punkti. Teise koha saavutas 73 punktiga kuldne retriiver Guldfynd`s Delicious Dressing (Dressu), kelle omanik on Reet Koppel koerteklubist Aktiiv.

Kuulekuse kolmanda astme harjutused on kuulekuskoolituses kõige raskemad ja nõuavad koeralt ning koerajuhilt väga head kontakti, täpsust ja hoolikust ülesannete täitmisel. Käsklusi tuleb täita kiirema liikumise pealt ja nende täitmise nõuded on raskemad kui eelmistes astmetes. Kuulekuse kolmanda astme võitjaks ning tänavuseks Saaremaa meistriks kuulekuses tulid saksa lambakoer Aussenhaus Isabel koos omaniku-koerajuhi Aarne Väliga.

Nad saavutasid suurepärase koostööga 130 punkti. Teise koha sai saksa lambakoer Heleros Tigrise, kes koos omanik Sirli Landiga kogus 114 punkti. Mõlemad koerteklubist Aktiiv. Võistkondlikus arvestuses võitis kuulekusvõistluse koerteklubi Aktiiv 373 punktiga Saaremaa Koerakasvatajate Klubi ees.

“On hea näha, et igal aastal võtab osa aina rohkem koeri ja nende hulgas ka erinevaid tõuge. Kuna kuulekus ja sõnakuulelikkus on alad, mida võib harrastada ka koeraga, kellel tõutunnistust pole, sõltub kõik koeraomanike tahtest ja püsivusest ning soovist oma koeraga üha kõrgemaid eesmärke saavutada,” võttis Kaidi Kask võistluse kokku.
 
  Ahto Jakson Meie Maa 09-06-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juun 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Piibe, Pärle 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4210 Veebimajutus: www.eq.ee