Laupäev, 1. aprill Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Politseikadetid korraldavad lennuväljal kiirendusvõistluse (13)  
  Suvel Paikuse politseikooli lõpetavad kadetid Rein Rand ja Kaisa Nurm viivad juuni keskpaigas kooli lõputöö raames Kuressaare lennuväljal läbi kiirendusvõistluse, et kutsuda öösiti teedel kihutajaid üles tegema seda vastavas kohas ning seaduslikult.

Augustis politseikooli lõpetava Kaisa Nurme sõnul oli idee taoline üritus korraldada juba enne, kui Saaremaal omavolilised võidukihutajad probleemina päevakorda kerkisid.

“Eesmärk on näidata illegaalsete kiirendusvõistluste korraldajatele, et ka päris ametlike võistluste läbiviimine ei ole sugugi keeruline,” ütles Nurm. Lennuliiklust üritus ei sega, sest algab poole seitsme paiku õhtul ja lennuväli pannakse selleks ajaks kinni.

16. juunil toimuvale kiirendusvõistlusele eelneb väike loeng Kuressaare politseijaoskonnas, kus tuleb juttu sellest, mida ebaseaduslikud streetrace´d endaga kaasa toovad.

Nurme sõnul tunnevad ürituse vastu huvi ka kohaliku kiirendusklubi liikmed. “Rääkisin ühe poisiga. Ta lubas nimed kirja panna, kes tulevad,” lausus Nurm.

Kuni 32 autot

Vestluse käigus andis noormees politseikadetile teada, et on ka ise huvitatud seaduslike kiirendusvõistluste korraldamisest, kuid pidas seda liialt kulukaks. “Tahame näidata, et sponsorite abil on ürituse läbiviimine siiski võimalik,” selgitas Nurm.

Tema kinnitusel on võistlus osalejatele tasuta. Praktilise osa korraldab Audi Klubi, kellel on kiirendusvõistluste korraldamisel palju kogemusi.

Kiirendusvõistlusel “Kiirem saarlane” saab osaleda kuni 32 autot. “Kuna aeg on piiratud, ei saa kahjuks rohkem autosid rajale lubada,” ütles Kaisa Nurm. Osalejate soovitav vanus on 18–25 aastat. Nõutav on juhiloa olemasolu.

Pärast võistlust teevad politseikadetid osalejatele esitatud küsimustiku põhjal kokkuvõtte. Kiirendajad vastavad anonüümselt näiteks küsimustele “Kui palju olete osalenud kiirendusvõistlustel?”, “Kas olete osalenud ka mitteametlikel võistlustel?” jne.

Popp tegevus

Politseikadette nõustav komissar Meelis Juhandi nägi ürituse vajalikkust selles, et kiirust ei arendata tänavatel ja teedel, vaid korraldatud võistlusel. “Masinaid tekib üha rohkem. Tegemist on popi tegevuse või moeröögatusega – oma auto üles mukkida ja seda teistele näidata. Üks võimalus selleks on näidata, kui kiiresti auto kohalt võtab,” arvas Juhandi.

Komissari sõnul pannakse illegaalsete kiirendusvõistlustega toime mitu rikkumist. On ju kiirendajate puhul tegemist kõvade lubatud kiiruse ületajatega. Kõrvuti sõitmisega pannakse lisaks ohtu teised liiklejad.

“Eelkõige on see oht neile endile, sest taolise põrandaaluse võistlusega ei suudeta kindlustada kohapeale vajalikku abi, juhul kui midagi peaks juhtuma,” viitas Juhandi. “Liikluses ei saa öelda, et see on minu asi, kui kiiresti ma sõidan,” lisas ta.
 
  Ahto Jakson Meie Maa 06-06-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juun 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Harald, Herald, Harri, Harro 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3621 Veebimajutus: www.eq.ee