Pühapäev, 2. oktoober Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Endine majakavaht rajab koos pojaga Kübassaarde turismikeskuse  
  Saaremaa kaugeimasse idaserva, Kübassaare poolsaare tipus asuva tuletorni ümbrusse, kerkib aasta pärast turismikeskus, mida arendab endine majakavaht Melja Vassiljeva koos oma vanglate peakaplani ametit pidava poja Igor Milleriga.

“Kübassaare kandi plussiks turismi mõttes on kindlasti eraldatus, maastiku ilu ja võlu. Koht on ju ka looduskaitse all, üheks magnetiks võiks olla kindlasti majakas,” lausus OÜ Majakavahi Kodu osanik Igor Miller.

Ehkki 18 meetrit üle merepinna kõrguv Kübassaare majakas on täiesti toimiv, Liivi lahes seilavate laevade ohutust tagav meremärk, jäid seal ligi veerand sajandit majakavahtidena töötanud Leonid ja Melja Vassiljeva mõne aasta eest koondamise tõttu tööta.

Et automaatika peale viidud Kübassaare tuletorn enam inimtööjõudu ei vajanud, pidid majakavahid uue teenistuse otsima. 2004. aastal registreeritud OÜ Majakavahi Kodu egiidi all on tänaseks jõutud kehtestatud detailplaneeringuni, mis on aluseks turismikeskuse rajamisel.

Koos emaga on firmas osanik endiste majakavahtide poeg Igor Miller, kes töötab justiitsministeeriumis vanglate osakonna nõuniku-peakaplanina. Kui Melja Vassiljeva hakkab Kübassaares elu- ja töötegevust korraldama, siis Igor Miller tegeleb projektile raha otsimisega.

Eelmisel nädalal jõudsid ühele poole tegemised turismiprojekti detailplaneeringuga, mille kinnitas Pöide vallavolikogu. Planeeringu kohaselt renoveeritakse Kübassaare tuletorni kõrval asuval Linnaku kinnistu hooned ja rajatised, vähendatakse osaliselt ranna- ja kaldaäärset ehituskeeluvööndit.

Planeeringu järgi tuleb turismikeskusesse 28–36 majutuskohta, teenindushoone, toitlustuskoht, 2–4 kämpingumaja (4–6-kohalised), grillimaja ja laste mänguplats.

“Lisaks on veeteede ameti esindajatega olnud arutelu teemal, et Kübassaares asuva endise raadiomaja baasil võiks tulevikus ehitada välja majakavahi muuseumi,” osutas Igor Miller. Kübassaares kõrgub praegune betoonmajakas alates 1924. aastast, mil see püstitati aasta varem pikselöögi tagajärjel maha põlenud puidust tuletorni asemele.

Igor Miller rõhutas, et turismikeskus saab täismahus teoks ainult siis, kui firmal õnnestub saada olulist tuge Euroopa Liidu struktuurifondidest. “Kui siiski peaks minema nii, et keskus euroraha ei saa, siis igal juhul plaanime keskuse avada, kas või miinimumplaani järgi,” rääkis Miller.

See tähendab majutusteenuse pakkumist kahe korteri ning 1–2 kämpingu baasil, paadirenti, matkade korraldamist jms. Optimistliku kava järgi avatakse keskus külastajatele 2008. aasta juunis.

Igor Milleri sõnul on Kübassaare suureks plussiks see, et ehkki tegemist on täiesti eraldatud paigaga, kulub Kuivastust kohale sõiduks vaid veidi üle poole tunni.

“Näiteks tallinlasele ei ole see mingi vahemaa, Tallinnas võtab töölt koju jõudmine tipptunnil rohkemgi aega,” lausus arendaja. “Seega ühest küljest on Kübassaare paik, kus võib end n-ö ära peita, kuid kui vaja praami peale jõuda, saab üsna kiiresti kohale.”
 
  Andres Sepp Meie Maa 05-06-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juun 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Leelo, Leela, Leeli 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1593 Veebimajutus: www.eq.ee