Reede, 2. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Külmkapist süttinud põleng hävitas äsjaremonditud talu  
  Laupäeva õhtul süütas kümmekond aastat vana külmkapp Pihtla vallas Nässuma külas renoveeritud talu, kuhu pererahvas pidi nädala lõpus sisse kolima.

“Pidime nädala lõpus hakkama just sisse kolima, sest remont oli lõpukorral,” ütleb Nässuma külas asuva mahapõlenud hoone perenaine Noimi Paiste, kes ametis Kuressaare hambapolikliiniku juhatajana.

Hävitas 14 aasta töö

Naine vaatas koos mehega laupäeval jõuetult pealt, kuidas kümne paiku õhtul alanud kahjutuli hävitas paarikümne minutiga pere 14 aasta pikkuse töö mehe sünnikodu taastamiseks.

“See oli nagu Estonia uppumine, kõik käis nii kiiresti, et me ei saanud isegi ühtegi asja majast päästa,” meenutab naine.

Pere oli just taluhoone teises tiivas asuvasse sauna minemas, kui elekter äkki ära läks ja Noimi Paiste sauna eesruumi ukse tagant kahtlast mürinat kuulis.

“Kui uurima läksin, olid leegid juba roogkatuseni välja, sest meil majal vahelage pole,” sõnab Noimi Paiste. Naine on kindel, et kahjutuli sai alguse maja abiruumi paigutatud kümmekonna aasta vanusest külmkapist Electrolux, mis oli vooluvõrku lülitatud vahetult enne pere saunaminekut. Oli õnn, et pererahvas avastas tulekahju enne saunaminekut. Tulekahju levides võinuks leegid sulgeda saunaruumist väljapääsu.

Pisarad tulid järgmisel päeval

Pererahvas kutsus küll kiiresti välja päästetöötajad, kuid Kuressaarest ligi 23 kilomeetri kaugusel asuvasse sündmuspaika jõudmine võttis paarkümmend minutit aega. Kohal käisid ka Leisi ja Valjala valla ekipaa˛id.

Tuletõrjujad suutsid ühe majapoole, kus asus ka saun, enam-vähem päästa. “Midagi kiita pole, sest ka allesjäänud osa on kustutusveest tugevasti kahjustada saanud. Samas tuleb päästjaid südamest tänada, et nad tegid oma parima,” osutab Noimi Paiste.

Tulekahju kustutamist hõlbustas tuulevaikne ilm ning tuule suund oli soodne. Seetõttu ei lennanud põlevad katuseroo tükid kümmekonna meetri kaugusel oleva abihoone räästasse.

Maja oli Noimi Paiste sõnul If Eesti Kindlustuses kindlustatud, kuid punase kuke tekitatud kahju suurust ta eile veel nimetada ei osanud. “Eksperdid tulevad homme sündmuskohta vaatama ja eks siis selgub, mis edasi saab,” sõnab Noimi Paiste. Kui põlenguõhtul ja -ööl suutis naine pidevalt tegevuses olles tunded vaos hoida, siis järgmisel ja ülejärgmisel päeval juhtunut meenutades tulid pisarad vägisi silma.

“Kogu tööd tuleb otsast alustada ja mine tea, kaua see aega võtab,” sõnab ta. “Tegelikult on peaasi, et me ise elus oleme, asjad saab ju alati uued osta.”

Eluasemeta pere ei jää, sest lisaks maakohale on neil elamine ka Kuressaares.

Harvad juhtumid

Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Viktor Saaremets ütleb, et kodumasinatest tingitud tulekahjud on küllaltki harvad. Saaremaal juhtus viimati selline asi näiteks möödunud aasta sügisel. Üldjuhul põhjustab tulekahju tekke vana või katkine kodutehnika.

“Soovitaksin inimestel hoolikamalt läbi lugeda kodumasinate kasutusjuhendi. Kui ikka öeldakse, et elektripliidil tuleb pistik otse seina panna, mitte ühendada pikendusjuhtme abil, tuleb nii ka teha. Samuti ei maksaks pikendusjuhet erinevate voolutarbijatega üle koormata,” räägib Viktor Saaremets. Päästekeskuse soovitusel võiksid kindlasti igas majapidamises olla suitsuandurid ja soovitatavalt ka pulberkustuti.
 
  Oliver Rand Meie Maa 29-05-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Mai 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Viivia, Vivian, Viiva, Viive, Viivi, Viivika, Veevi 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3622 Veebimajutus: www.eq.ee