Reede, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Vaidlus ristmiku väljaehitamise üle (3)  
  Kuigi liiklusohutuse seisukohalt oleks Kuressaares Pihtla tee ja Transvaali tänava ristmiku väljaehitamine kasulik, ei ole päästeteenistuse ja politsei ühishoone arendaja ning kinnistu omanik sellest rahapuuduse tõttu huvitatud.

Nii Riigi Kinnisvara AS kui siseministeerium näevad meelsamini, et ristmiku väljaehitamisega kaasnevad kulud kataks Kuressaare linn.

OÜ Klotoid esitas linnale ühe võimaliku projektlahenduse, mis näeb muu hulgas ette Pihtla tee – Transvaali tänava ristmiku muutmise. Linnaarhitekt Tuuli Org ütles, et Klotoidi projekt parandaks hoone parkimislahendust ja suurendaks kogu ala.

Kui praegu suundub Pihtla tee 7 eest läbi kulgev teelõik viltuselt Pihtla teele, siis Klotoidi poolt pakutu kohaselt asuks teelõik Pihtla tee suhtes risti, lõigates veidi ära bussijaama haljasala nurka.

Nii saaks päästeteenistuse ja politsei ühishoone krundile rajada 12 parkimiskohta varem planeeritust rohkem. Algse asendiplaani järgi on majaesisel platsil ette nähtud parkimiskoht 23 sõiduautole.

“Klotoid projekteeris haljasalale ka kõnniteed. Sellega oleks ligipääsetavus päästeteenistuse krundile üle haljasala tagatud,” selgitas arhitekt. Ka liiklusohtuse kohalt pidas Org täisnurga all tänavate ristumist paremaks kui teravnurga all. Autode väljasõit on parem. Seda enam, et sõidukite vool seal kasvab.

Linnaarhitekt avaldas kahtlust kinnistu suuruse osas. “Praegu on seal ainult päästeteenistus, kuna aga nüüd kasutajate ring laieneb, ei taga kinnistu meie arvates kasutaja kõiki vajadusi,” märkis Org.

“Silmaga vaadates on seal juba praegu suhteliselt kitsas, kusjuures parkimiskohad on planeeritud sisuliselt vastu naaberkinnistute piire,” lisas arhitekt.

Nii uue hoone arendaja Riigi Kinnisvara AS kui ka kinnistu omanik siseministeerium ei ole pakutud lahendusest huvitatud, sest tänava muutmine ja väljaehitamine polevat plaanides ette nähtud.

Samuti ei ole vastavaid kulusid kavandatud kinnistu arendamise eelarves. Nende arvates piisaks kinnistule algselt planeeritud parkimiskohtade arvust.

Riigi Kinnisvara AS esindaja Indrek Tooli sõnul ei anna uus lahendus kinnistu kasutajale olulist lisaväärtust, vaid oleks eelkõige linna huvi.

“Teenistuse isikkoosseis ei suurene ja seega ei ole meil rohkem parkimiskohti vaja,” ütles siseministeeriumi esindaja Lauri Preimann.

“Praegu see võib-olla rahuldab neid, aga tulevikku ei oska me ette näha. Parkimisvajadus linnas suureneb pidevalt,” sõnas linnaarhitekt Tuuli Org.

Kuressaare abilinnapea Urmas Sepp ütles linnavolikogu keskkonna- ja ehituskomisjoni koosolekul, et esialgsete kalkulatsioonide kohaselt ja tänaseid hindu arvestades peaks ristmiku väljaehitamine maksma minema 1,8 miljonit krooni. “Eeldades, et ehitus toimub aastatel 2008–2009, võib selle lõplikuks maksumuseks kujuneda 2,2–2,6 miljonit krooni,” lausus Sepp.

Kuressaare linnavolikogu keskkonna- ja ehituskomisjon ning majandus- ja rahanduskomisjon leidsid, et uus, pakutud lahendus on linnale sobilikum. Komisjoni liikmete arvates peaks siseministeerium finantseerima ka ümberehitustöid. Linnavalitsusel paluti jätkata läbirääkimisi mõistliku kompromissi leidmiseks.

Seega ei ole veel päris kindel, kas Pihtla tee ja Transvaali tänava ristmiku väljaehitamine aset leiab, sest ei ole teada, kes katab ehitamisega seotud kulutused. Päästeteenistuse ja politsei ühishoone Pihtla tee 7 krundil peaks valmima 2009. aasta juuni lõpuks. Kinnistu väljaarendamise kogumaksumus on 65 miljonit krooni.
 
  Ahto Jakson Meie Maa 26-05-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Mai 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2890 Veebimajutus: www.eq.ee