Reede, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  2. lasteaed remonditakse tänavu täies mahus  
  Kuressaare linnavolikogu nõustus võtma tuleva aasta eelarvesse kuni 14,8 miljoni krooni suuruse täiendava rahalise kohustuse, et 2. lasteaed rekonstrueeritaks tänavu täies mahus.

Kuna käesoleva aasta linnaeelarves polnud piisavalt raha kogu lasteaiahoone rekonstrueerimiseks, oli remont algselt kavas teha kahes etapis. Linnavolinikud leidsid, et siiski on mõistlik uuenduskuur ühekorraga ära teha.

Eile oli 2. lasteaia mudilastel viimane lasteaiapäev. Esmaspäeval antakse hoone ehitajale, Primus PR OÜ-le üle.

“Meil on sõlmitud raamleping kogu lasteaia renoveerimiseks ning leping 1. etapi tööde teostamiseks, selle tähtaeg on 24. august,” ütles linnavalitsuse haridusnõunik Õilme Salumäe. “Kuigi teise osa kohta lepingut veel pole, on ehitajapoolne pakkumine lõpetada tööd 15. novembriks.”

Tallinna 64 asenduspinnaks

Suvel saavad 2. lasteaia kasvandikud vajadusel koha 5. lasteaias J. Smuuli tänaval ja pargiäärses 1. lasteaias 28. maist 22. juunini ja 6.–31. augustini töötavates asendusrühmades. Pärast jaanipäeva 6. augustini on kollektiivpuhkuste aeg, mil linna valvelasteaiana töötab pargi ääres asuv 1. lasteaed.

“1. septembrist võtame kasutusele asenduspinnad,” ütles Salumäe. “Käiku läheb ka Tallinna 64 asuv endine lasteaiahoone, kust tulevad praegu välja toimetulekuklassid.”

Salumäe sõnul väärib kiidusõnu 2. lasteaia hoolekogu oma toetuse eest remondiprotsessile. “Perekondadele pole remondiaja üleelamine ju kõige kergem,” tõdes haridusnõunik. “Ootame koostööd ja mõistvat suhtumist ka remondiaegsete asenduspindade kasutamise osas.”

Salumäe palub kõigil 2. lasteaia kasvandike vanemail, kes täiendavat teavet vajavad, ühendust võtta lasteaia juhtkonna või linnavalitsusega.

Lasterohkus toob muudatusi

Milliseid muudatusi on lasteaedade töös oodata sügisel, mil 2. lasteaed remondi tõttu alles suletud ning senisest oluliselt suurem hulk (vaja on vähemalt 70 uut lasteaiakohta – toim) mudilasi lasteaiakohta vajab?

“Kõik need ruumid, mida me praegu ette valmistame – nii 5. lasteaias kui ka 2. lasteaia hoovimajas, jäävad laste kasutusse, lapsed aga jagame natuke teisiti,” lausus Salumäe. “Kuidas täpsemalt, selgub lähiajal.”

Õilme Salumäe sõnul on 2. lasteaia ehitajale üleandmine oluline sündmus. “See on teatud mõttes märgiline hetk, ühe pikema protsessi – lasteaedade renoveerimise algus,” lausus ta.

Kuigi praegu pole otsustatud, missugune lasteaed järgmisena remonditakse, on Salumäe hinnangul kõige hädalisemas seisus 5. lasteaed J. Smuuli tänaval.
 
  Monika Puutsa Meie Maa 26-05-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Mai 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1471 Veebimajutus: www.eq.ee