Reede, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kohvikupidajad seljatasid linnavalitsuse (19)  
  Kuressaare linnavalitsus otsustas eile taganeda varasemast keelust ning lubada Tallinna ja Lossi tänavale suveks paigaldada täiendavad välikohvikud.

“Leidsime, et ettevõtjate vaie on osaliselt põhjendatud ja seetõttu otsustasime käesoleval suvel ikkagi lubada suvekohvikuid ka Lossi ja Tallinna tänavale,“ lausus Kuressaare linnapea Urve Tiidus. Tema sõnul seab linnavalitsus nendele välikohvikutele liiklusturvalisuse huvides lisatingimusi.

Sügisel on linnavalitsusel kavas täiendavalt analüüsida linna välikohvikutega seonduvat ning töötada välja nende asukohti ja paiknemist puudutav regulatsioon.

Kesklinna ettevõtjad William A. Moschella (restoran La Perla), Terje Nepper (kohvik Classic), Aare Tammesoo (Kodulinna lokaal), Anne Tootmaa (MTÜ Saaremaa Kunstistuudio) ja Per-Erik Knief (C.Coffee) esitasid mai alguses vaide linnavalitsuse 30. aprilli korraldusele, mille järgi lubati rajada välikohvikuid keskväljaku parkimisalale ja teistele kesklinna tänavarajatistele, kuid ei lubatud seda teha intensiivse liiklusega Tallinna ja Lossi tänavale.

Vaides märgiti, et linnavalitsuse korralduses ei toodud ära ühtegi põhjendust, miks linnavalitsus taolise otsuse vastu võttis. Vaide esitajad ei nõustunud ka linnapea Urve Tiiduse väitega, et tänavaalal autode parkimiskohtadele asetatud väliterrassid oleksid liiklusele ohtlikumad kui samas pargitud autod. Ka pole seni Kuressaares välikohvikute tõttu toimunud ühtki liiklusõnnetust.

Vaides ei peetud õigeks, et linnavalitsus otsustas keeluotsuse teha vahetult enne suvehooaja algust. Samas olid ettevõtjad jaanuaris alanud finantsaasta investeeringute kavas arvestanud ka eelmistel aastatel välikohvikute kaudu toimunud teenindamisel tekkinud käibega.

Linnavalitsus leidis, et pole oma varasema otsusega riivanud avalikke huve. Otsuse peamiseks kallutajaks sai politsei ja liikluskomisjoni seisukoht, mis nende tänavakohvikute suhtes on üheselt eitav.
 
  MM / Meie Maa 23-05-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Mai 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3134 Veebimajutus: www.eq.ee