Reede, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Veeprojekti hange pakuti enam kui kolmekordselt lõhki  
  Maakondliku ühisveevärgiprojekti esmaspäeval avatud ehituspakkumised osutusid ootuspäraselt kordades kõrgemaks kui Brüsseli heakskiidu saanud europrojektis kavandatud.

Europrojekti “Läänesaarte alamvesikonna veemajandus Saare maakonnas” projekteerimise ja ehituse riigihanke viiele erinevale osale laekus kokku neli pakkumist.

Vee- ja kanalisatsioonitrasse soovivad ehitada Skanska EMV AS, AS K&H, ühise pakkumise tegid AS Water Ser, AS ASPI, OÜ Arco Ehitus ning Merko Ehitus ja Kunda Vesi.

ASi Kuressaare Veevärk arendusjuht Raivo Pedanik nentis, et pakkumised tulid ootuspäraselt kõrgemad kui mitme aasta eest kirjutatud europrojekti planeeriti. “Kõigi osade vastu tunti huvi, pakkumisi tehti, lootust on, et projektiga saab ka lepinguid sõlmida,” sõnas ta.

ASi Kuressaare Veevärk juhatusel tuleb Pedaniku sõnul lähiajal vastu võtta otsused, millised on võimalused projektide rahastamiseks. Ta lisas, et tööle on asunud ka hindamiskomisjon, mis vaatab üksikasjalikult läbi kõik pakkumised.

Odavaimate pakkumiste kogusumma ulatub 52,54 miljoni euro ehk 821,7 miljoni kroonini, mis on varem kavandatud 247 miljonist 3,3 korda rohkem.

Tõsiasi on, et selliste hindade juures tekivad probleemid, sõnas Pedanik, kelle arvates mõne hanke osa puhul saab ehk lepingu sõlmimisest ja töödega alustamisest rääkida, mõne puhul mitte. Paraku on otsustajate ring suures osas Tallinnas, samuti on raske hinnata omavalitsuste seisukohta, lisas ta.

Ka Saaremaa Omavalitsuste Liidu juhataja Raimu Aardami sõnul oli arvata, et pakkumistega nii läheb. “Ega meil Matsaluga mingit erinevuste ju ole. Aga sellest tuleb ka kohe väljapääs leida,” märkis Aardam.

Omavalitsusjuht viitas Saaremaa valdade seisukohale, et riik peaks partnereid võrdselt kohtlema. “Matsalu kogemus on meil ees ja meie soovime, et tingimused oleksid samad, mis sealsete omavalitsustega kokku lepiti. Ehk siis riik katab 95% kallinenud maksumusest ja vallad 5%,” rääkis ta.

Laias laastus tähendab see valdadele vajadust hankida torustikuprojektile juurde ligemale 30 lisamiljonit, riigile aga üle poole miljardi.

Mingit kirjalikku lepingut selle kohta paraku pole. See oli vaid suusõnaline kokkulepe eelmise keskkonnaministriga. Uue keskkonnaministri Jaanus Tamkiviga aga omavalitsusliidu esindajad veeprojekti teemadel veel kohtunud ei ole.

---

Madalaimad pakkumised:
Osa 1, Kuressaare, Kaarma ja Ruhnu – 226,1 miljonit
Osa 2, Kärla, Lümanda, Kihelkonna, Salme – 129,57 miljonit
Osa 3, Mustjala, Leisi, Valjala, Pihtla – 188,66 miljonit
Osa 4, Muhu, Orissaare, Pöide – 166,67 miljonit
Osa 5, Kuressaare puhasti – 110,68 miljonit
 
  Mehis Tulk Meie Maa 23-05-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Mai 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4087 Veebimajutus: www.eq.ee