Laupäev, 24. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kaarma elanike arv võib kahekordistuda  
  Arvestades elamute ehitamiseks tehtud planeeringute hulka, peaks Kaarma valla elanike arv lähiajal kahekordistuma.

“Kui vaadata kogu planeeringute mahtu Kaarma vallas, võib rahvastiku arv vallas hinnanguliselt suureneda 10 000-ni,” ütles esmaspäeval Kaarma vallas ringkäiku teinud Saare maavanem Toomas Kasemaa. Praegu elab vallas ligi 4500 inimest.

“On tore, et elanikkond suureneb uute asumite näol, kuid kõik see nõuab ka infrastruktuuri parandamist,” lausus maavanem. Kasemaa sõnul üritavad paljud arendajad millegipärast linna maale viia.

“Majad tulevad üksteise kõrvale väikese krundi peale. Tavaliselt, kui inimene tahab loodusesse ehitada, siis ta ilmselt otsib endale privaatse koha, mille suurus oleks vähemalt pool hektarit ja naabrimees aknast päris ära ei paistaks,” selgitas Kasemaa.

Maavanema arvates on Kaarma valla elanike arvu kasv tingitud sellest, et inimene tahab elada looduslikult kaunis kohas ja merele võimalikult lähedal.

Kaarma vallavanema Ülo Veversi sõnul näitab senine praktika, et Kaarma valda asuvad elama eelkõige saarlased. “Osa neist tuleb mandrilt uuesti Saaremaale tagasi. Ehitajad on Kaarma omad inimesed, aga suurem osa on neid, kes tulevad kas linnast või teistest valdadest,” ütles Vevers. Palju on neid, kel maja pooleli või juba elavad sees, kuid sissekirjutust Kaarma valda pole.

“Inimest sundida ei saa, sest sissekirjutus pole ju kohustuslik,” viitas vallavanem. Asukohtadena eelistatakse Pihtla suunda, Kuivastu suunda Upa poole ja Mändjala suunda Sõrve poole. Maju tahetakse ehitada linnast kuni 20 kilomeetri kaugusele. “Kaugemale eriti enam minna ei soovita,” märkis Vevers.

Põhjust, miks arendajad üritavad maju üksteise lähedale paigutada, nägi vallavanem maa hinnas, mis määrab ehitamise juures palju. “Teisest küljest lähevad ka kommunikatsioonid odavamaks,” arvas Vevers. Kuressaare lähedust soovitakse vallavanema arvates aga seepärast, et linnas on teenused kättesaadavamad ja suur osa käib linnast Kaarma vallas või vallast linnas tööl.

Seoses Kuressaare ümbruse asustatuse tihenemisega tahavad arendajad linnast välja suunduvat Tallinna maanteed täiustada, kuid maanteeamet ei soovi, et enne linna oleks Kuivastu-Kuressaare maanteel peale- ja mahasõite. “Kiirendusrajad nõuavad suuri investeeringuid, lisaks väheneb maanteel sõidukiirus,” rääkis maavanem Toomas Kasemaa.

Maavanema sõnul on vallas ajalooliselt kujunenud teede kasutamises tekkinud palju probleeme ja vaidlusi, mis lausa kohtusse jõudnud, seetõttu üritatakse arenduste juurde planeerida avalikke teid. “Omad vitsad peksavad. Tuleb inimeste liikumisvajadusi kruntidel arvesse võtta,” märkis Kasemaa.
 
  Ahto Jakson Meie Maa 23-05-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Mai 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Alvar, Alver, Alvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1075 Veebimajutus: www.eq.ee