Reede, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Aivar Pohlaku poja mängudelt eemale jätmine tõi konflikti (1)  
  Saaremaa Saarte Mängude Assotsiatsiooni (SSMA) otsus mitte rahuldada FC Kuressaare taotlust akrediteerida Rhodosel võistlevasse meeskonda Aivar Pohlaku poeg Pelle, viis osapooled tugeva vastasseisuni.

FC Kuressaarelt laekus 15. mail avaldus, kus paluti mängudele akrediteerida Pelle Pohlak, kuna Saarte mängudele sõitva koondise mängijad on vigastuste küüsis ning Pelle Pohlak on elanike registri järgselt Saare maakonna elanik.

SSMA juhatus otsustas jalgpallur Pelle Pohlakut mängudele mitte akrediteerida, kuna ta ei vasta mängudel osalejatele kehtestatud kriteeriumidele – on saarel sündinud või siin 12 järjestikust kuud enne mängude avatseremooniat elanud.

Vaidlus eetika üle

“Selle otsusega ei kahandanud keegi karvavõrdki kellegi teeneid jalgpalli ees ega seadnud kahtluse alla jalgpalli kui spordiala tugevust Saaremaal,” ütles SSMA juhatuse esimees Mati Mäetalu.

Tema sõnul lähtus juhatus oma otsuses lisaks õigusaktidele ausa mängu reeglitest ja spordialade võrdõiguslikkusest. “Ei saa mainimata jätta, et Eesti jalgpalli juhtfiguuri Aivar Pohlaku avalik reageering SSMA eitavale vastusele on olnud lühinägelik, isiklikest ambitsioonidest lähtuv ning inetu,” märkis Mäetalu.

“Mõistan, et minu siirad seisukohad ei ole SSMA juhatusele meelepärased, aga rõhutan veel kord, et eetika ei saa olla valikuline. Saaremaad esindab rahvusvahelises Saarte mängude peakomitees Anu Vares, kes pidas kõnealusel juhatuse koosolekul pika ja põhjalikult ettevalmistatud kõne teemal, kui oluline on aus mäng,” rääkis Aivar Pohlak.

Tema sõnul on teada, et just Anu Vares pole sündinud Saaremaal ega olnud ka Saaremaa elanikeregistris veel käesoleva aasta alguses ja see oli ainus põhjus, miks SSMA alustas ise ebaausat mängu ja kehtestas n-ö 15. märtsi elanike registris olemise põhimõtte.

“Kordan – sellega rikuti Saarte mängudel osalemise reegleid täpselt sama palju, kui seda oleks tehtud aprillis elanike registrisse tulnud minu poja mängudele lubamisega ja sellega on rikutud lisaks ka võrdse kohtlemise põhimõtet,” lausus vutijuht.

Mati Mäetalu sõnul laekus ettenähtud tähtajaks kolm avaldust jalgpalluritelt ja üks Anu Vareselt ning juhatus need ka rahuldas, kuna nad on olnud pikka aega Saaremaaga seotud ja Saarte mängudel juba käinud.

“Pelle Pohlaku avaldus laekus aga pärast tähtaega ja ka eespool toodud kriteeriumid polnud tal täidetud. Nii et Pohlaku väide ebavõrdsest kohtlemisest ei pea paika,” lükkas spordijuht süüdistused tagasi.

Emotsioonid üle ääre

Mati Mäetalu sõnul käitus Aivar Pohlak koosolekul liialt emotsionaalselt ja süüdistavalt.

“Loomulikult läksin koosolekul temperamentseks, ma lihtsalt olen selline, aga laskusin ka põlvili ja palusin, et minugi jaoks tehtaks erand,” tunnistas Pohlak.

“Tõin sellegi näite, et isegi Eesti Vabariigis antakse eriliste teenete eest kodakondsust ja usun, et mul on Saaremaagi ees erilised teened, aga ju ei olnud argumendid Mäetalu, Lemberi ja Co jaoks piisavad, kusjuures mõistan, et nende jaoks olen ma teinud halba – toonud Saaremaale spordiala, mis muutunud populaarseks ja edukaks ning kisub üha enam ära pirukat nende suust, kes selle lutsimisega harjunud.

Ütlesin koosolekul välja – mehed, te ei armasta oma kodusaart, kui te nii mõtlete ja käitute ja ma tean, et mul on õigus ja ma ei häbene seda taas korrata,” tõi vutijuht välja oma seisukohad.
 
  Alver Kivi Meie Maa 23-05-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Mai 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3645 Veebimajutus: www.eq.ee