Reede, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Käsitööpood kui väljund ja võimalus  
  Eile Kuressaares Pihtla teel uksed avanud Randvere tööõppekeskuse kauplus pakub nii keskuses tegutsevate tööharjutajate kui ka Saaremaa puuetega inimeste kätetööd.

GoBusi hoones asuva käsitööpoe kaubavalik on lai: kaltsuvaibad, lapitekid, padjad, toolikatted, kotid, kohvikannusoojendajad, pajalapid, kaelaehted, vitspunutised, aiatoolid ja lillepostamendid, nukuvoodid, kadakast suveniirid ja tarbeesemed, seinaplaadid, keraamika, maalid…

“Kui madalad hinnad!” kostis poe eilsel avamispeol nii mõnegi külalise kommentaar. Ja mitu eset leidsid kiiresti omaniku.

Keskuses tööd harjutavate meeste juhendaja ning sama katuse all tegutseva OÜ Sakadak juhataja Jüri Heinlaidi hinnangul on kaupluse avamine tähtis samm. “See pood on meie inimestele hea väljund,” leiab ta.

Heinlaid ise sattus Randvere keskusesse tööle valla sotsiaaltalituse juhataja Liida Kaare kutsel. Nüüd õpetab ta puutööd ja puitmööbli restaureerimist. Meestele, kes “grupi peal” – nii ütleb Heinlaid oma õpilaste kohta.

Keskuses tegutsevaid naisterahvaid juhendab Sirje Kiier.

Oluline sündmus

Poe linti läbi lõikama saabunud regionaalminister Vallo Reimaa nimetab kaupluse avamist oluliseks sündmuseks. Ja mitte ainult Saare maakonna jaoks. “Sageli öeldakse ilusat sõnaühendit “võrdsete võimaluste ühiskond” vaid loosungina,” tõdes Reimaa. “Tähtis on aga, et kõigile inimestele, vaatamata nende olemusest ja elusaatusest, peavad olema tagatud võrdsed võimalused. Selline tore eeskuju on julgustuseks ka kõikidele teistele, et oma mõtetega välja tulla, oma oskusi pakkuda, tuge saada ja midagi juurde õppida, et ühiskonnas vajalikuks muutuda.”

“Need inimesed, kel on raskusi elus toimetulekuga, saavad endale väljundi tulla tagasi ühiskonda,” täiendas maavanem Toomas Kasemaa.

Tööharjutajaid aastaga 22

“Me ei taha elada ainult riigi toetustest, vaid ise midagi vastu anda,” põhjendas tööõppekeskuse-projekti vedaja Liida Kaare kaupluse avamist. “Panustada ühiskonnale ja selle väikese äriga ühtlasi oma elukvaliteeti parandada.”

Kaare sõnul läheb käsitöötoodete müügi tulu MTÜ-le Randvere Tööõppekeskus arendustegevuseks.

Liida Kaare andmeil on alates mullu maist keskusest “läbi käinuid” – tööharjutamisteenust saanuid – 22. “Need on inimesed, kes oma puude tõttu või mõnel teisel põhjusel tööturult pikka aega eemal olnud, “ lausus Kaare. “Nende inimeste panus on siin väljas – kelle kätetööd rohkem, kelle oma vähem.”

Kaare lisas, et Randveres toimuv töö harjutamine on vaid osa kogu maakonda hõlmavast projektist. “Kes on kodus ning kellel pole õiget pealehakkamist, tulge meie hulka – midagi ikka leiame!” kutsub ta.

Tööõppekeskuse kauplus on avatud teisipäevast reedeni kell 10–15.
 
  Monika Puutsa Meie Maa 23-05-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Mai 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3934 Veebimajutus: www.eq.ee