Reede, 7. oktoober Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Raad ja hariduskomisjon: 2. lasteaed tuleks remontida ühekorraga  
  Kuigi esialgu oli kavas rekonstrueerida Rohu tänaval asuv 2. lasteaed kahes jaos, toetavad linnavalitsus ja linnavolikogu hariduskomisjon kogu lasteaia remontimist ühekorraga.

Oma teisipäevasel koosolekul arutas komisjon eelnõu, mis puudutab 2. lasteaia rekonstrueerimisega seotud rahaliste kohustuste võtmist.

“Eelmisel volikogu istungil tegime (hariduskomisjon – toim.) ettepaneku rekonstrueerida lasteaed ikkagi täies ulatuses,” ütles teisipäeval koosolekut pidanud hariduskomisjoni esimees Piret Pihel. “Linnavalitsusele anti kuu aega, et rahalised skeemid täpselt läbi arutada ning nüüd tuli neilt vastav eelnõu.

Hariduskomisjon toetab seda eelnõu ja loodan, et volikogu toetab ka.”

Laenamiseks vaja volikogu heakskiitu

Piheli hinnangul on lasteaia remontimine ühes etapis majanduslikult tunduvalt mõttekam. “Muidugi pingestab see 2008. aasta eelarvet, aga linn on valmis võtma laenu, kui volikogu eelnõu heaks kiidab,” lausus hariduskomisjoni esimees.

Lasteaia rekonstrueerimise esimese etapi jaoks on praegu ette nähtud ligi 12 miljonit krooni, remondi kogusumma oleks 26,9 miljonit krooni.

Linnavalitsuse koostatud eelnõu kohaselt tuleks 2. lasteaia rekonstrueerimistööde lõpetamiseks võtta 2008. aasta eelarvesse täiendav rahaline kohustus kuni 14 800 000 krooni ulatuses. “Täiendavate kulude katmiseks lubada linnavalitsusel 2008. aasta eelarve kavandamisel arvestada laenuvõtmisega nii, et linna võlakohustused ei ületaks 56 protsenti puhastatud eelarve tulude mahust,” on kirjas eelnõus.

Piheli sõnul võimaldab kogu lasteaia remont “ühes jupis” töid ka paremini planeerida.

“Arvestades ehitusfirmade suurt koormatust on oluline, et linnal on töövõtuleping ehitusfirmaga Primus PR OÜ, kes on valmis lõpetama tööd tänavu novembris.”

Kaks korda kolida on mõttetu

Piheli sõnul ei pea komisjon lasteaia kolimist kaks korda otstarbekaks juba seetõttu, et “kolimine on juba iseenesest äärmiselt töömahukas asi”. “Lastel võib keskkonnavahetus ja väljakujunenud töörütmi muutmine tekitada kohanemisraskusi uue kohaga.” Pihel leiab, et lasteaia kolimine võib mõjutada ka pere igapäevaelu, tuua kaasa suurema aja- ja rahakulu laste viimisel lasteaeda ja kojutoomisel.

“Praegu, kui niigi napib lasteaiakohti, ei ole sellises mahus täiendava ruumiressursi leidmine – näiteks teiste lasteaedade saalides – lihtne ja mõjutab paratamatult paljude haridusasutuste tööd,” lisas komisjoni esimees. “Samuti on ajutiste rühmaruumide sisseseadmine töömahukas, vaja on luua tingimused nii söömiseks, magamiseks, mängimiseks kui õppimiseks.”

Komisjonilt toetuskiri

Kavatsedes seista selle eest, et 2. lasteaed ühekorraga remonditud saaks, saatis komisjoni esimees Piret Pihel kirja kõigile komisjoni liikmetele ning linnavolikogu esindajatele. Kirjas põhjendab Pihel vajadust rekonstrueerida lasteaed ühes etapis. Samuti palub ta komisjoni nimel toetust eelnõule lasteaia rekonstrueerimisega seotud rahaliste kohustuste võtmiseks.

“Täna (eile – toim) hommikul oli mul kuus kirja vastusena olemas,” rääkis Pihel. “Me tõepoolest loodame oma sellele kirjale väga suurt toetust ja usun, et enamus volinikke on selleks ka valmis.”

Linnavolikogu järgmine istung toimub tuleva nädala neljapäeval.
 
  Monika Puutsa Meie Maa 19-05-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Mai 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Atso, Ats, Asso, Hasso 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1264 Veebimajutus: www.eq.ee