Pühapäev, 4. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Saaremaa gümnasist valiti eesti noorteadlasi esindama  
  Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilane Hillar Liiv on õpilaste teadustööde riikliku konkursi võitjana kutsutud septembris Hispaanias Valencias peetava Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursi Eesti esinduse koosseisu.

Täna kuulutatakse Eesti Teaduste Akadeemia saalis välja sihtasutuse Archimedes, haridus- ja teadusministeeriumi ning teaduskeskuse AHHAA korraldatud riikliku teadustööde konkursi võitjad. Gümnaasiumiastme uurimustest valis konkursikomisjon välja kaks paremat, kes esindavad Eestit Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursil.

“Sinna pääsevad ainult Euroopa riikide riiklike konkursside parimad tööd,” ütles Liina Saar SA-st Archimedes.

Leidis Saaremaalt lõuna-urvalinnu

Gümnasistide arvestuses I preemia ja 6000 krooni auhinnaraha pälvinud SÜGi 11. klassi õpilane Hillar Liiv uuris oma töös “Lõuna-urvalind Sõrves”, kas Saaremaal ja Eestis leidub urvalinnu alamliiki – lõuna-urvalindu, kelle esinemist nii kaugel põhjas pole seni tõestatud.

“Arvatavasti ikka esineb,” leiab Hillar, kes uuris Sõrve linnuvaatlusjaamas 108 lindu – püüdis ja mõõtis neid, uuris värvust ja rõngastas. Lõuna-urvalinnuks osutus 25 isendit, ülejäänud oli harilikud urvalinnud.

“Lõuna-urvalind on harilikust urvalinnust väiksem ja värvus on tunduvalt tumedam,” rääkis Hillar.

“Mujal Eestis lõuna-urvalinde ei ole, aga Saaremaa on tunduvalt soojema kliimaga,” tähendas noormees, kelle sõnul harilik urvalind ega lõuna-urvalind Eestis ei pesitse, ainult talvitub.

Hillar Liivi töö juhendajad, SÜGi õpetajad Inge Vahter ja Mart Mölder ning Mati Martinson Saaremaa Linnuklubi MTÜ-st, saavad auhinnarahaks igaüks 1500 krooni.

Enne Valencias toimuvat konkurssi seisab Hillaril kui Eesti Noorsootöö Keskuse korraldatud keskkonnaalaste uurimistööde ühel võitjal aga ees sõit Türgis peetavale rahvusvahelisele konkursile.

Saarlased edukad

Põhikooliõpilaste seast II preemia ja 4500 krooni vääriliseks tunnistas noorte teadlaste konkursi komisjon SÜGi 8. klassi õpilase Signe Toomi töö “Kimalaste liigid ja toidutaimede eelistused Saaremaal” (juhendajad Inge Vahter ja Mart Mölder).

Tänavuse konkursi II vooru, 17 parema töö sekka jõudis ka SÜGi 9. klassi õpilase Annika Soomi uurimus “Taimkatte muutustest Kaali meteoriidikraatri nõlvadel” (juhendajad Inge Vahter, Mart Mölder ja Krista Takkis).

Kuressaare gümnaasiumi neiud Jaana Kurgpõld ja Kristel Otsason pälvisid oma tööga “Mahepõllumajanduse olukord Saaremaal – mahepõllumajandustalude kaardistamine ja toodete realiseerimise võimalused Kuressaares 2005–2007” (juhendajad Sirje Kereme ja Maie Hõbenael) sihtasutuselt Archimedes kõige praktilisema töö eripreemia.

Parimad õpilasteadlased saavad tänasel autasustamisüritusel võimaluse tutvustada oma uurimistööde tulemusi.

Tänavusele, kuuendale konkursile esitati 51 tööd, neist 12 põhikooli ja 39 gümnaasiumi tasemel. 33 tööd esindab reaal- ja loodus- ning ülejäänud 18 sotsiaal- ja humanitaarteadusi.
 
  Monika Puutsa Meie Maa 10-05-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Mai 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Toivo, Tõivo, Tõivu, Tõivot, Tõivotu 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4150 Veebimajutus: www.eq.ee