Neljapäev, 1. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Ansip kutsus inimesi üles mitte alluma provokatsioonidele  
  Täna riigikogu ees poliitilise avaldusega esinenud peaminister Andrus Ansip kutsus inimesi üles säilitama rahulik meel ja mitte alluma lähiajal aset leida võivatele provokatsioonidele.
"Näitame, et vaenulikel provokatsioonidel, vägivallal ja kurjategijatel ei ole kristlikus ja euroopalikus traditsioonis ja tähtpäevade tähistamisel kohta," lausus peaminister.

Kõneledes lähipäevadest, hoiatas peaminister inimesi provokaatorite poolt levitatava valeinformatsiooni eest. "Me peame selleks kõigeks valmis olema. Me peame sellest kõigest üle olema," ütles Ansip.

"Minu jaoks on Eesti olnud ikka üks väike ja ilus riik, kus elavad inimesed saavad tunda ennast peaaegu perekonnana. Perekonnana, kus hoolitakse ühisest tulevikust. Kus hoitakse ühiseid väärtuseid. Kus tehakse kõik, et järeltulijatel oleks parem. Ka eelmise nädala kahel ööl toimunud sündmused ei pane mind seda seisukohta, seda veendumust muutma," lausus Ansip.

Peaministri sõnul on eelmise nädala kahel ööl aset leidnud märatsemisele ja lõhkumisele järgnenud päevad andnud kindlustunde, et meie maast hoolivaid inimesi on väga palju.

"Need on inimesed, kes sõltumata oma rahvusest armastavad Eestit ja kes peavad tähtsaks, et meie elu läheks siin edasi just nii ja selles suunas, kuhu ta viimased 16 aastat läinud on. Need on inimesed, kelle jaoks sõltumata nende rahvusest on Eesti ainus ja oma, kelle jaoks Eesti tulevik võrdub nende endi ja nende laste tulevikuga. Neid inimesi – nii eesti kui vene keelt kõnelevaid – on absoluutne enamus," ütles peaminister riigikogu ees kõneledes.

Peaministri sõnul ei olnud pikk ootamine ja venitamine pronkssõduri küsimuses enam võimalik. "Selline käitumine oleks võinud kaasa tuua tagajärjed, mille kõrval eelmise nädala öised sündmused oleksid tõenäoliselt paistnud süütu hullamisena," lausus Ansip.

Valitsusjuht kinnitas valitsuse soovi esmalt viia lõpule säilmete väljakaevamine ja alles seejärel paigutada monument koos sobiva tseremooniaga uude asukohta.

"26. aprilli öösel Tallinnas puhkenud kurjategijate rünnakud Eesti elanike turvalisuse ja vara vastu ei jätnud valitsusele teist võimalust. Vägivaldsete konfliktide ärahoidmiseks pidi valitsus tegutsema otsustavalt ja kiirelt."

Ansipi sõnul oli valitsusel kaks valikut – kas võtta koos kogu kaasneva vastutusega tuleviku osas ohjad enda kätte, või lasta seda teha nendel, kes olid tulnud tänavatele vägivallatsema. "Me võtsime vastutuse ja otsustasime sündmuste käigu," ütles Ansip oma avalduses.

Peaminister tänas oma avalduses kõiki inimesi, kes nendel närvilistel öödel aitasid abivajajaid. "Meie tänu kuulub politseile, kiirabitöötajatele, arstidele, päästeteenistujatele. Meie tänu kuulub ka neile, kes teevad kõik, et kurjategijad saaksid karistuse - õiguskaitseorganitele. Aga - ma tänan ka neid lihtsaid inimesi, kes tulid appi rüüstamise tagajärgede likvideerimisele."

Valitsuse nimel tänas peaminister ka kõiki Eesti välisriikidest sõpru, kes on meile nendel päevadel toetust avaldanud ja ka reaalset abi pakkunud.

Riigikogu liikmete eest tehtud avalduse lõpetas peaminister parafraseerides president Lennart Meri: "Ühel riigil ei saa olla kahte tulevikku, mis seisavad seljad vastakuti."

"Me kõik peame aru saama, mõistma ja aktsepteerima, et meie riigis elab erineva minevikutaustaga inimesi. Aga meie tulevik on ühine. Siin meie ühises riigis. Eestis. See on see, mille nimel me peame töötama. Riigikogu, valitsus ja rahvas. Üheskoos," ütles Ansip.
 
  02-05-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Mai 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Sirle, Sirli, Sireli, Sirelin 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3864 Veebimajutus: www.eq.ee