Neljapäev, 1. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Torgu vald otsib lasteaed-algkoolile juhti (4)  
  Torgu vald kavatseb kohaliku lasteaed-algkooli direktori ametikohale välja kuulutada konkursi, sest neli aastat Torgu kooli juhi kohusetäitjana töötanud Anne Rannal puudub siiani kõrgharidus.

Konkursi väljakuulutamine on võetud vallavolikogu täna toimuva istungi päevakorda. “Ei oska kommenteerida, kuna mul ei ole veel käes otsuse projekti, mismoodi need asjad käivad,” ütles Anne Rand eelmisel nädalal Meie Maale. Kuid põhimõtteliselt ei kavatse ta kooli direktori konkursil oma kandidatuuri välja käia.

“Näen nii palju ette ja taipan, miks see niimoodi on korraldatud – et ma ei astuks kellelegi varba peale. Olen siin neile oma põhimõttekindlusega liiga palju tüli ja pahandust tekitanud,” põhjendas Rand, kes oma praegusest kohast, Torgu lastead-põhikooli direktori kohusetäitja ametist, ise loobunud pole. Ka pole ta saanud koondamisteatist.

Rand viitab kohaliku omavalitsuse korralduse seadusele, haridusseadusele, põhikooli- ja gümnaasiumiseadusele ning haridusministri määrustele.

“Oleks pidanud meile ka tutvustama, kuidas direktori vaba ametikohta täidetakse, mis tähendab, et konkursi tingimused oleks pidanud olema esitatud ka volikogu liikmetele,” lausus Rand, pidades silmas nii ennast kui teisi Torgu vallavolinikke.

Tema sõnul ei ole neil võimalik tööd teha nii, nagu seadus ette näeb. “Meil on nagu riik riigis. Mul on küll vahel jäänud selline tunne, et Eesti vabariigi seadusi peaks hakkama tegema Torgu seaduste järgi, siis oleksid need võib-olla õiged,” arvas Rand.

“Ühiskonnaõpetuses õpetame lastele seadusi ning püüame selgeks teha, mis on käsuahel ja võimude lahusus. Kui vallas sellest aru ei saada, siis on nii mõnigi inimene valel alal valesse kohta sattunud,” lisas ta.

Torgu vallavanema Laine Pärna sõnul ei ole Anne Rand ametlikult direktor, kuna ta ei vasta direktorile esitatud nõudmistele.

“Tal puudub kõrgharidus. Tema töölepingus on punkt, et konkursi väljakuulutamisel ja uue inimese tulekul tema leping lõpeb,” selgitas vallavanem.

Anne Pärn kinnitas, et konkursi väljakuulutamine ei ole seotud Torgu kooli reorganiseerimisega. Anne Ranna töötamise kohta 2003. aastast kooli direktori kohusetäitjana väitis Pärn, et Rand olevat lubanud kõrgkooli lõpetada.

“Ta ei ole seda lubadust täitnud. Ükskord tuleb see ära lõpetada, ega kt koht saa igavesti kesta,” ütles Pärn. Vallavanema sõnul teeb volikogu kõigepealt otsuse ja moodustab selleks komisjoni ning arutab seejärel läbi tingimused.

Anne Rand kinnitas Meie Maale, et lõpetab tänavu kevadel Tallinna ülikooli eesti filoloogina koos tõlk-toimetaja lisaerialaga.
 
  Ahto Jakson Meie Maa 30-04-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Apr 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Sirle, Sirli, Sireli, Sirelin 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4628 Veebimajutus: www.eq.ee