Reede, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Ettevõtja süüdistab linnavalitsust leppe rikkumises (11)  
  OÜ Meremõõdukeskus juhataja Peeter Ude väitel tellis Kuressaare abilinnapea Kalle Koov läinud aasta lõpus ettevõttelt supelranda väliujula ja sadama laienduse rajamiseks lahe põhjakõrguse mõõdistused, ent pole enam nõus töö eest tasuma.

“Väga kummaline on teie lehest lugeda (laupäeval ilmunud uudist “Linn kavandab supelranna nüüdisajastamist” – toim) selle kohta, kui hoolitsev on Kuressaare linnavalitsus, kui inimene ei suuda isegi suulistest kokkulepetest kinni pidada,” ütles Peeter Ude.

Tema kinnitusel oli just suuline kokkulepe see, mille arengu- ja majandusala abilinnapea ning OÜ Meremõõdukeskus Kuressaare randa plaanitava väliujula ja süvendustööde aluseks olevate mõõdistuste tegemiseks sõlmisid. Seda võivad kinnitada Karli Valt ja Urmas Sepp, märkis Ude.

“Juba viis aastat on Meremõõdukeskus OÜ Kuressaare linnavalitsuse tellimusi täitnud, seega ei peetud nii väikesemahulise töö puhul oluliseks kirjaliku töövõtulepingu sõlmimist,” lisas ta.

Mõõdistused 10 000 krooni eest

“Meie, Meremõõdukeskus OÜ poolne vastutulek seisnes selles, et pakkusime neile (Kuressaare linnavalitsusele – toim) vastastikusel kokkuleppel teenuse tunduvalt alla turuhinna,” rääkis Ude, kelle väitel lepiti kokku, et linnavalitsus tasub tööde eest 10 000 krooni.
“Töö telliti sügisel, kui meri jäässe läks ja tehti ära siis, kui meri jääst vabaks sai,” lausus ettevõtte juhataja.

Ude kinnitas, et firma pole mõõdistustöödega põhjendamatult venitanud. “Tänapäeval ei käi asi nii, et puuritakse jää sisse auk ja mõõdetakse teibaga ära,” lausus ta. “Pealegi oli Ujula abajas talvel tõenäoliselt põhjani jäätunud, kuna seal ei ole palju vett.”

Peeter Ude sõnul keeldub tellija Kalle Koov nüüd, kui töö tehtud ja kaardid valmis, kokkulepet omalt poolt täitmast ja raha maksmast. Ude sõnul pidi tema ettevõte tegema mõõdistustöid “ühelt ja teiselt poolt jahisadamat”.
Mehe väitel peitubki tööde eest maksmata jätmise tõeline põhjus jahisadamas.

“Linnavalitsus tahab jahisadamast lahti saada,“ lausus Ude. “Kuna linna alt tahetakse jahisadam üle anda [märtsis sadama uueks operaatoriks kinnitatud] Saarte Liinidele, huvitab nüüd Kalle Koovi kokkulepitud tööst ainult mingi väike protsent ja tema ei taha enam tehtud töö eest maksta. Koov on mulle öelnud põhimõtteliselt nii, et kui raha tahate, tulge näidake meile valmis tööd – siis vaatame, kas see üldse maksmist väärt on. ”

Abilinnapea ei kommenteeri

“Ma ei soovi vastutustundetuid väljaütlemisi kommenteerida,” teatas abilinnapea Kalle Koov Ude avalduste peale. “Tehtu eest maksmise koha pealt aga: kuidas saame maksta töö eest, mida meile pole esitatud ega näidatudki?”
 
  Monika Puutsa Meie Maa 26-04-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Apr 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3768 Veebimajutus: www.eq.ee